مراحل خرید خانه در ترکیه 2021

مراحل خرید خانه در ترکیه 2021
احمدرضا صالحی
27 فروردین 1400
6 نظر

در کشور ترکیه یکی از بهترین روش ها جهت دریافت یک اقامت قانونی، خرید خانه می باشد. خرید ملک که بازار پر رونقی در ترکیه دارد دارای یکسری قوانین مختص به خود است. اگر قصد دارید خریدی انجام دهید حتما در این مقاله ما را همراهی کنید تا از این قوانین در سال 2021 با خبر شوید. کشور ترکیه به علت قرار گیری در یک موقعیت مناسب و با تصویب قوانینی جدید شرایط را برای کسانی که علاقمند به زندگی در این کشور هستند را فراهم کرده است، تسهیلات ویژه، خدمات بانکی، اعطای شهروندی و ... همگی در انتخاب این کشور از سوی خارجی ها به عنوان محلی مناسب برای زندگی نقش بسزایی را داشته است.

اقتصاد ترکیه

در این که کشور ترکیه به عنوان یکی از کشورهایی که در سال های اخیر رشد چمشگیر اقتصادی داشته شکی نیست و این خود باعث حضور سرمایه گذاران مختلف خارجی در این کشور شده است. حتما از راه های سرمایه گذاری در ترکیه مطلع هستید و می دانید که به طرق مختلف این امکان وجود دارد که یکی از آنها سرمایه گذاری در بخش املاک کشور ترکیه است. این نکته را فراموش نکنید که امکان خرید در مناطق روستایی و بافت های اطراف وجود ندارد. با اینکه اکثر مهاجرین خرید خود را در مناطق لوکس و ویلاها انجام می دهند اما با این حال بیان این نکته خالی از لطف نیست.

قوانین خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

جهت دریافت اقامت ترکیه متقاضیان می توانند از دو طریق اقدام کنند:

1. برای دریافت اقامت کوتاه مدت قابل تمدید. در این روش با خرید خانه در هر یک از شهرهای این کشور با هر مبلغی می توانید اقامت یک ساله قابل تمدید را اخذ کنید، در این روش باید پس از بازدید و انتخاب خانه مراحل خرید را در شهرداری منطقه انجام داده و سپس با تهیه مدارک لازمه جهت اخذ اقامت ترکیه، اقدامات موردنیاز را به عمل آورید (توجه کنید دولت ترکیه در شهرهایی مثل استانبول در بعضی مناطق مانند فاتیح و اسنیورت محدودیت خرید قائل شده اند).

2. روش دوم که بسیار مورد پسند مهاجران خارجی است، خرید ملک به ارزش 250 هزار دلار امریکا در این کشور است که منجر به اخذ شهروندی ترکیه می شود. با این خرید علاوه بر خود همسر و فرزندان زیر 18 سال نیز اقامت دائم دریافت می کنند که یک سرمایه گذاری سودمند و یک آینده جدید را برای خانواده رقم زده اید.

حداقل سرمایه خرید ملک در ترکیه

پیش از این در روش اول بیان کردیم می توان ملکی خریداری کرد که منجر به اقامتی قابل تمدید شود، برای این نوع املاک در شهرهای بزرگ و با توجه به میزان افزایش ارز می توان گفت از 200 هزار لیر به بالا باید هزینه کرد. همچنین برای اخذ شهروندی متقاضیان می توانند با خرید چندین ملک با جمع کلی 250 هزار دلار اقدامات لازمه را جهت اخذ اقامت دائم نیز انجام دهند.

حداقل سرمایه برای خرید ملک در ترکیه

قوانین خرید ملک در ترکیه در سال 2021

اتباع کشورهای خارجی می توانند با رعایت قوانین تصویب شده در زمینه خرید ملک معاملات خود را انجام دهند (تبصره35 قانون املاک و اراضی ترکیه به شماره تصویب 2644 در 18 می 2012).

در این تبصره محدودیت هایی برای بعضی کشورها وجود دارد که می توان از طریق سایت سازمان ثبت و نقشه برداری اراضی ترکیه مشاهده نمود. کشورهای خارج از این محدوده مجوز خرید انواع مستعقلات از قبیل مسکونی، اداری، تجاری و ... را دارند. خرید ملک در این کشور دارای محدودیت هایی نیز می باشد که این محدودیت ها عمومی و شامل همه خریداران می شوند که برخی از آنها عبارتند از:

 • مهاجرین مجاز به خرید 30 هکتار از اراضی جمهوری ترکیه را دارند
 • خرید مناطق نظامی و امنیتی ممنوع است
 • مهاجرین تنها 10% از اراضی و املاک هر شهر را می توانند بخرند
 • امکان درخواست خرید اعتباری از موسسات مالی و بانکی برای مهاجرین وجود دارد

چه زمانی ممکن است خرید ملک توسط اتباع خارجی باطل گردد؟

 1. زمانی که آن خرید موجب نقض قوانین این کشور شود
 2. توسط اورگان های دولتی وابسته ملک خریداری شده تایید نشود
 3. اتمام پروژه و یا ساخت ملک به وزارتخانه اعلام نگردد
 4. عدم اعلام پایان کار به وزارتخانه

هزینه های خرید خانه در ترکیه در سال 2021

 1. محضری کردن کپی پاسپورت
 2. هزینه ای مربوط به انتقال سند که اصولا بین 2 الی 3 درصد از مبلغ کل ملک خریداری شده می باشد
 3. عوارض شهرداری
 4. کمسیون املاک که بین 3 تا 5 درصد از مبلغ کل می باشد
 5. هزینه های مربوط به حق خاک
 6. هزینه های بیمه

قوانین خرید ملک در ترکیه

زندگی در کشور ترکیه

علاقه مندان به زندگی در این کشور باید بدانند که این کشور همه استانداردهای لازم برای یک زندگی ایده آل را دارد و کافیست شما به یکی از روش های مهاجرتی وارد این کشور شوید. کشور ترکیه اقامتی با عنوان اقامت توریستی را دارد که به اقامت کوتاه مدت یک ساله نیز شناخته می شود. این اقامت که از سال 2021 فقط یکبار به هر فرد داده می شود از طریق اجاره خانه در ترکیه انجام می پذیرد. بدینگونه که پس از ورود به این کشور و پس از اجاره منزل مورد نظر با تکمیل مدارک مورد نیاز اداره مهاجرت اقدام به اقامتی قانونی به مدت یکسال می کنید. اما با خرید خانه در ترکیه با هر قیمتی شما قادر خواهید بود که این اقامت را به صورت سالیانه تمدید و در این کشور زندگی کنید. اگر از دنبال کننده های وبسایت ما باشید، ما هرآنچه که برای این کشور هست را برای شما تشریح کرده ایم و از خصوصیات منحصربفرد، امکانات، تحصیل در ترکیه، خرید خودرو در ترکیه و ... مقالاتی فراهم آورده ایم که مطالعه آنها خالی از لطف نیست ولی در اینجا باید مطرح کنیم که اگر علاقمند به یک زندگی در سطح بالا با هزینه های متعادل هستید این کشور انتخاب درستی است چرا که کار و زندگی در ترکیه می تواند سکوی پرتابی برای حضور در کشورهای دیگر نیز باشد.

خرید ملک در استانبول

خرید خانه در شهرهای بزرگ ترکیه

اگرچه هزینه های زندگی در شهرهای بزرگ بیشتر است ولی در این شهرهای رونق اقتصادی، سرمایه گذاری رو به رشد، وجود منابع بیشتر و ... نیز وجود دارد که بیشترین توجه اتباع خارجی برای زندگی را به خود جلب کرده است. شهرهایی نظیر استانبول، آنکارا، آنتالیا، آدانا و ... هر یک به نوعی بیشترین خارجیان را در خود جای داده اند و می توان گفت همگی انتخابهای درستی برای زندگی در این کشور هستند. استانبول که با وسعتی بی نظیر همه شرایط لازم برای بیزینس، خرید ملک و ... دارد نیازی به تعریف بیشتر ندارد. آنتالیا، آلانیا و شهرهایی ساحلی و توریستی که از زیبایی و سطح کیفی بالایی برخوردارند و همین طور آنکارا که به عنوان پایتخت این کشور به مقصدی مناسب برای سرمایه گذاران خارجی تبدیل شده است.

6 نظر ثبت شده

رضا
رضا
28 فروردین 1400

ممنون از این اطلاعات من قصد خرید خانه در ترکیه را داشتم و از هر املاکی اطلاعات میخواستم درخواست خضور را داشتند ممنون که اطلاعات کافی را فراهم میکیند

محمود
محمود
28 فروردین 1400

خیلی خوبه که این اطلاعات را به مردم می دید چون خیلی از هموطنان تو کار ه املاک در ترکیه بدون دادن اطلاعات قصد فروش دارند

میثم
میثم
28 فروردین 1400

شما میتونید مرجعی برای خرید با اطمینان معرفی کنید؟

علوی
علوی
28 فروردین 1400

این فرآیندهایی که گفتید را ما باید خودمون طی کنیم یا اجنتی که میفروشه انجام میده؟

همایون
همایون
28 فروردین 1400

با خرید خونه با ارزش 300 هزار لیر میشه اقامت ترکیه را گرفت؟

ثبت نظر برای این مقاله

نام خود را وارد کنید
یک ایمیل معتبر وارد کنید
متن نظر خود را تایپ کنید