عایشه گل جوشکان بازیگر و خواننده ترکیه ای

عایشه گل جوشکان بازیگر و خواننده ترکیه ای
احمدرضا صالحی
11 اردیبهشت 1400
0 نظر

کشور ترکیه این روزها خود را در مارکت موزیک و سینما به سکوهای اول رسانده و به رقبای خود ثابت کرده است که می تواند در این رشته ها رقیبی سرسخت باشد. البته برای چنین کشوری با این همه موقعیت پیشرفت در این دو صنعت جای تعجب ندارد و با وجود هزینه های گزافی که می شود انتظار صعود در جایگاهای نخست نیز می رفت. در ادامه قصد داریم به معرفی یک هنرمند نام آشنا در کشور ترکیه " عایشه گل جوشکان" بپردازیم.

عایشه گل

عایشه گل (Ayşegül Coşkun)، ستاره ای بی نظیر در کشور ترکیه است که متولد 17 ژوئن سال 1985 در شهر زیبابی استانبول و در یک خانواده هنری می باشد. پدر او روزنامه نگار و نوازنده سازهای بادی همچون نی و مادرش سهیلا معلم نقاشی است. عایشه گل دوران تحصیلی خود را تا قبل از دانشگاه در مناطق "Taksim"، "Kocamustafapaşa" و "Feriköy" و تحصیلات تکمیلی خود را در بخش سرامیک آکادمی هنرهای زیبا به اتمام رساند. البته باید گفت امروزه این مرکز با نام دانشگاه مارمارا شناخته می شود. ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که عایشه گل در مقطع دبیرستان به مدرسه بانکداری نیز رفت و پس از اتمام آن در رشته تجارت نیز تحصیل کرد و مدت یکسال نیز در بانک مشغول به کار بود ولی متوجه شد که برای امور بانکی مناسب نیست پس رو به رشته هنر و دنبال کردن موسیقی و بازیگری آورد.

عایشه گل جوشکان

او به عنوان یک هنرمند در مدرسه Anafartalar ، و سپس به عنوان معلم موسیقی در مدرسه Akaretler در استانبول کار کرد. سپس به آنکارا رفت و در مسابقات اولیه یوروویژن در TRT در آن زمان شرکت کرد و صلاحیت نمایندگی ترکیه را کسب کرد. او با سه گانه فولکلور مدرن در مسابقه آهنگ یوروویژن 1981 در دوبلین اجرا کرد.

عایشه گل و بازیگری

عایشه گل اولین تجربه بازیگری خود را در سینمای خارجی تجربه کرد و این تجربه در فیلم "مطرب"، تولید کشور ایران در سال 2019 بود که به عنوان نقش اصلی درکنار بازیگرانی همچون پرویز پرستویی و الناز شاکردوست  نقش آفرینی کرد. عایشه که شخصا به ایران علاقه خاصی داشت، طرفداران زیادی را نیز در این کشور دارد و تواست طی دو ماه زبان فارسی را یاد بگیرد.

خوانندگی

عایشه که در یک خانواده اهل هنر و موسیقی به دنیا آمده بود از کودکی با سازها آشنا بود، در دوران دبیرستان به کلاس پیانو و گیتار می رفت، عضو یک گروه موسیقی بود و اجراهای مختلف نیز انجام می داد که مورد توجه نیز قرار می گرفت.

اولین آلبوم عایشه گل

عایشه اولین آلبوم خود را در سال 2014 زمانی که 29 ساله بود با نام "حقیقت تو با من" انتشار داد و توانست تا سال 2019 تعداد آلبوم های خود را به 3 برساند.

ازدواج

عایشه گل با "Riza Orman" که در زمینه ویزا، املاک ترکیه و سرمایه گذاری در ترکیه فعالیت دارد ازدواج کرده و هنوز فرزندی ندارند.

آهنگ های عایشه گل جوشکان

گزیده ای از مصاحبه با عایشه گل

  • رنگ مورد علاقه: هر رنگی بجز رنگ سیاه مورد علاقه من است
  • کارتون: خرس یوگی را دوست دارم
  • شعار: روزی غبار از روی الماس برداشته می شود
  • زبان های خارجه: می توانم به فارسی ، اسپانیایی و یونانی بخوانم
  • به صبوری بیش از حد اعتقادی ندارم

بازخوانی آهنگ

عایشه آهنگ احساسی و زیبای "بهت قول میدم" از محسن یگانه خواننده مشهور ایرانی را بازخوانی کرده که با استقبال زیادی روبرو شده است.

لینک اینستاگرام عایشه گل : https://www.instagram.com/aysegulcoskun

0 نظر ثبت شده

ثبت نظر برای این مقاله

نام خود را وارد کنید
یک ایمیل معتبر وارد کنید
متن نظر خود را تایپ کنید