سیمگه ساگین خواننده مشهور ترکیه

سیمگه ساگین خواننده مشهور ترکیه
احمدرضا صالحی
20 اردیبهشت 1400
0 نظر

اگر دنبال کننده وبسایت "یاردیم" باشید حتما اطلاع دارید که ما در این سایت درمقالاتی متفاوت بیوگرافی سلبریتی های کشور ترکیه را آماده کرده ایم و امیدواریم رضایت شما عزیزان را جلب کرده باشیم. در کشور ترکیه در شاخه های مختلف هنرمندان بسیاری وجود دارند که در صحنه جهانی شهرت دارند. طی این مقاله قصد داریم به یک هنرمند جوان در عرصه موسیقی بپردازیم، دختری جوان و کوشا که در سال های اخیر توانسته طرفداران بسیاری را به سمت خود سوق دهد. با ما همراه باشید تا با سیمگه ساگین بیشتر آشنا شوید.

سیمگه ساگین

سیمگه (Simge Sağın) متولد 8 اوت 1981 در منطقه شیشلی استانبول می باشد. او در یک خانوداه نسبتا هنرمند بزرگ شده بطوریکه پدرش موسیقدان اهل آماسیا و از طرف مادری دارای اصالت آلبانی و دارای یک بردار و خواهر کوچکتر از خود نیز می باشد. در یک نگاه او در سال 2010 پا به عرصه موسیقی ترکیه گذاشت. در سال 2015 خود را به عنوان یک هنرمند معرفی کرد و تاکنون توانسته رزومه ای درخشان از خود برجای بگذارد. سیمگه در دانشگاه تکنیک استانبول تحصیل و دارای مدرک در رشته موسیقی می باشد و اولین آلبوم خود را در سال 2011 با نام "Yeni Çıktı" منتشر کرد البته که آلبومی موفق نبود ولی باعث شد با تلاش خود برای آینده با آلبوم "Miş Miş" آماده کند که در این امر موفق بود و توانست به مدت چهار هفته در صدر مارکت موسیقی ترکیه باشد. در ادامه با انتشار "Yankı" و "Ben Bazen" نام خود را در بین اسامی موفق ثبت و با انتشار آهنگ "üpücem" در مارکت ترکیه ثابت کرد که جایگاه نخست برازنده اوست. سیمگه در این سالها در برنامه های رادیویی و تلویزیونی زیادی حضور داشته و توانست در سال 2018 به عنوان دومین زن هنرمند، جوایز پروانه طلایی و جایزه موسیقی رادیویی بوژازیچی را از آن خود کند.

سیمگه آسگین

تجربه های سیمگه

اگر بخواهیم از روزهای پیش از محبوبیت سیگه حرف هایی را بزنیم باید اشاره کنیم به اینکه سیمگه اولین تجارب خود را در ارکستر زینب دیزدار بدست آورد، سپس به عنوان همخوان با هنرمندانی همچون گولشن، پاشار، سردار اورتاچ و دمت آکلین همکاری داشته است. همچنین برای سریال تلویزیونی مادر (آنم) موسیقی ساخت و در رزمومه او می توان به همکاری در فیلم تلویزیونی پسر بهار در سال 2008 نیز اشاره کرد.

آلبوم های سیمگه

اولین آلبوم که با نام "EP EP Yeni Çıktı" در سال 2011 توسط کایا موزیک منتشر شد با تک آهنگی به نام "Ödeme Vakti" باعث شد سیمگه خود را به مارکت موسیقی ترکیه معرفی کند، او برای ارتقاء کار خود در این عرصه که رقابت تنگاتنگی نیز وجود دارد با حضور در برنامه هایی نظیر نمایش بیاض، دیسکو کرالی و ... سعی کرد خود را معرفی و ماندگار کند.

در مارس 2012 بود که سیمگه جوایز "Pal FM" به عنوان هنرمند تازه وارد را دریافت کرد، او بیان داشت که علت اینکه آلبوم اولش موفق نبود این بوده که تبلیغات خوبی برای او  انجام نشد و بسیاری از منتقدین نیز معتقد بودند تلاش کافی برای این خواننده خوش صدای جوان انجام نشده است.

این خواننده جدید برای ادامه فعالیت خود در این عرصه در سال 2013 قراردادهای فصلی در شهرهای اسکیشهیر و ازمیر امضا کرد.

تک آهنگ "Bip Bip" در سپتامبر 2014 با موفقیت بیشتری نسبت به آهنگهای گذشته روبرو بود به شکلی که خود سیمگه بیان داشت که خواننده فراموش شده به زندگی بازگردانده شد.

اما در سال 2015 بود که سیمگه با انتشار تک آهنگ "Miş Miş" توانست در صدر بهترین آهنگ های ترکیه قرار بگیرد، این آهنگ باعث برگزاری 200 کنسرت در نقاط مختلف و بیشترین پخش در تلویزیون و رادیو شد. در واقع سیمگه با انتشار این آهنگ توانست خود را به بهترین شکل معرفی کند و در کنارش جوایز بهترین خواننده تازه وارد و لوح طلایی را دریافت کند.

تجارب کاری سیمگه ساگین

در سال 2016 بود که سیمگه با انتشار تک آهنگی به نام "Yankı" توانست خود را در صدر نگه دارد، تک آهنگی که در جوایز ستارگان سال که در دانشگاه فنی ییلدیز استانبول برگزار شد را از آن خود کرد و موزیک ویدئوی "Yankı" در یوتیوب به عنوان یک ویدئوی پربازدید در ترکیه شناخته شد. همچنین حضور وی در فیلم " Her Şey Aşktan" به عنوان مهمان، اجرایی در ورزشگاه وودافون آرنا به افتخار قهرمانی تیم بشیکتاش در سوپر لیگ ترکیه و... از دیگر افتخاراتی بود که این آهنگ برای سیمگه به همراه داشت. سیمگه در ادامه نیز آهنگ بعدی را انتشار داد که با هزینه بالایی همراه بود و موفقیت و جوایز بسیار دیگری را برای سیمگه به همراه داشت.

در سال 2017 تک آهنگ پرحاشیه سیمگه با نام "Prens & Prenses" وارد بازار شد، آهنگی که سیمگه آن را به عنوان دختر خود خوانده بود باعث شد شایعاتی پیش بیاید و در بزرگترین شایعه ای که توسط جیم آیدینلی منتشر شد وی بیان کرد سیمگه دارای دختری است که او را از مردم مخفی کرده است. این شایعه منجر به داد خواستی از طرف سیمگه شد که اعلام داشت در صورتی رضایت می دهد که چهار صندلی چرخ دار برقی به بنیاد اوتیسم تحویل دهد اما با مخالفت جیم وی در دادگاه به 4.5 سال زندان محکوم شد. پس از آن با تک آهنگ "Üzülmedin mi" سیمگه بار دیگر خود را در صدر جدول 20 آهنگ برتر قرار داد و جایزه موسیقی رادیویی  Boğaziçi را به عنوان بهترین آهنگ را دریافت کرد .

در سال های 2017 و 2018 سیمگه با تک آهنگ های خود به خوبی توانست استعداد خود را نشان دهد و در این دوران با همکاری شخصیت هایی همچون Sezen Aksu، Alper Narman، Ersay Üner و Onurr توانست در کار تیمی نیز موفق باشد.

در سال 2019 شاهد موزیک هایی با نام "Aşkın Olayım"، "Ne Zamandır" و "As Bayrakları" بودیم که همچنان خود را به عنوان ستاره در ترکیه معرفی می کرد.

چهار موسیقی فیلم در سال 2020 با نام های "Oster İnan İster İnanma"، "Ram Ta Tam" ، "Pes Etme" و "Gülümseyişinle Uyandım" از وی نیز منتشر شده است.

آلبوم های سیمگه ساگین

در آخر باید گفت که خانم سیمگه مجرد بوده و جهت مشاهده صفحه اینستاگرام این هنرمند می توانید از طریق لینک زیر با وی در ارتباط باشید:

https://instagram.com/simgesagin

0 نظر ثبت شده

ثبت نظر برای این مقاله

نام خود را وارد کنید
یک ایمیل معتبر وارد کنید
متن نظر خود را تایپ کنیدکد امنیتی