هتلداری در ترکیه

هتلداری در ترکیه
احمدرضا صالحی
7 خرداد 1400
1 نظر

چنانچه به دنبال کسب درآمد از صنعت هتلداری در کشور ترکیه هستید، شما را به مطالعه این مقاله دعوت می کنیم چراکه امروز قصد داریم شما را با کار کردن در این شاخه گردشگری آشنا کنیم. هتلداری یکی از قدیمی ترین و پیشرفته ترین صنایع خدماتی می باشد که فعالیت در این شاخه از قانون به روز بودن تبعیت می کند و لحظه ای غفلت باعث از بین رفتن سرمایه بسیار زیادی می شود پس با تجربه و دانش کافی وارد این بازار کار شوید تا بتوانید بهترین بهره اقتصادی را برای خود و پرسنل به همراه داشته باشید.

مزایای هتلداری در کشور ترکیه

ترکیه، کشوری پهناور، زیبا، دوست داشتنی و تاریخی باتمام مشخصه های مثبت خود توانسته سالانه میزبان میلیون ها نفر گردشگر از اقصی نقاط دنیا باشد. در این کشور صنعت گردشگری حرف اول را می زند و با توجه به آمار درخشان در این زمینه توانسته نتایج مثبتی را نشان دهد. در صنعت گردشگری مهمترین بخش، صنعت هتلداری می باشد که در این بخش کشور ترکیه وظیفه خود را به بهترین شکل انجام داده بطوریکه نظر بسیاری از سرمایه گذاران در ترکیه را به خود جلب کرده است. سرمایه گذاری در ترکیه شامل روش های مختلفی می باشد در این بخش نیز فعالان اقتصادی خارجی را به خوبی مشاهده می کنیم که توانسته اند با ایجاد کسب و کار و ثبت برند برای خود به درآمدهای قابل توجهی برسند. صنعت هتلداری نقش بسزایی در تولید ناخالص ملی کشور ترکیه و اشتغال زایی در این کشور توریست محور دارد. چنانچه به راه اندازی هتل در این کشور فکر می کنید این فرصت را از دست ندهید و با رعایت قوانین حاکم بر آن یک سرمایه گذاری امن و سودآور را برای خود رقم بزنید.

مزایای هتلداری در ترکیه

از آن جایی که صنعت هتل داری در بخش خصوصی و سرمایه گذاران خارجی بسیار مورد توجه قرار گرفته است دولت همواره در تلاش است با ارائه بهترین خدمات در حمایت از این سرمایه گذاران کمک بزرگی باشد. ازجمله حمایت های دولتی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کاهش مالیات برای هتلداران
  • ارائه وام های بلند مدت به هتلداران و کسانی که قصد تاسیس هتل دارند
  • و کاهش هزینه قبوض آب ، برق و گاز

به جرأت می توان گفت یکی از عمده دلایل پیشرفت و درآمد خوب هتلداران همین حمایت های دولتی بوده است.

مهارت های لازم برای مدیریت موفق

خوب برای راه اندازی یک هتل در کشور ترکیه در ابتدا بد نیست چند سوال از خود داشته باشید:

  • آیا مدیر بودن کار ساده ای است؟
  • با مسئولیت های آن آشنا هستید؟
  • مهارت های این شاخه کاری را می دانید؟

مدیریت و آن هم مدیریت یک هتل در کشوری همچون ترکیه آنچنان هم ساده نیست و در کنار آن مسئولیت ها و مشکلات کاری زیادی وجود دارد، باید بتوانید مدیریت پرسنل را به خوبی انجام دهید، خواسته ها و سلایق مختلف را برطرف کنید، استانداردهای جهانی را بدانید و به روز باشید. اما برای اینکه بتوانید یک مدیر موفق باشید ما چند گام را برای شما آماده کرده ایم:

گام اول : نیروی کار

مهمترین قسمت در هتلداری پرسنل می باشند، چنانچه شما بتوانید در بخش های مختلف بهترین پرسنل را جذب کنید توانسته اید ماشین هتلداری خود را روشن کنید. پرسنل مجربی که به وظایف خود آگاه باشند و بهترین خدمات را به مشتریان عرضه کنند مهمترین بخش کار می باشند و باید در این قسمت شما به عنوان یک مدیر دو بخش اساسی را به یاد داشته باشید:

  • اول اینکه انتخاب پرسنل به بهترین شکل باشد و بهترین خدامت را عرضه کنند
  • دوم اینکه ارتباط بین پرسنل باید خوب باشد تا در روند امور هتل هیچگونه مشکلی پیش نیاید

استخدام پرسنل هتل

گام دوم: تکنولوژی

در مدیریت خود هیچوقت از تکنولوژی غافل نشوید. شما علاوه براینکه باید با به روزترین امکانات از میهمانان خود پذیرایی کنید با مدرن ترین تکنولوژی نیز باید به مدیریت پرسنل خود بپردازید. خدمات آنلاین در مدیریت و جذب مشتری می تواند یک مثال برای تکنولوژی باشد.

گام سوم: به روز بودن امکانات رفاهی

این گام برمی گردد به مدیریت هزینه های شما، اگر در مدیریت هزینه ها بتوانید در بخش هایی که امکانات رفاهی برای مسافران را دربرمی گیرند بهترین عملکرد را داشته باشید قطعا از نمرات خوبی از سوی میهمانان برخوردار می شوید.

گام چهارم : انتقادپذیر بودن

ممکن است همه چیز از دیدگاه شما درست باشد ولی این فضا را هم برای کارکنان و هم برای مهمانان فراهم کنید که نظرات خود را ابراز کنند، آنها را بررسی کنید و نتیجه گیری کنید. شاید با افکار و ایده هایی روبرو شوید که نتایج بهتری نسبت به زمان حال داشته باشد.

جلب رضایت مشتری

گام پنجم: در علوم مدیریتی بروز باشید

در بدست آوردن علم مدیریتی ذره ای هم دریغ نکنید، دوره های جدید را شرکت کنید و سعی کنید بهترین عملکرد را در فصول مختلف مدیریتی خود نشان دهید.

گام ششم: رضایت کامل

این نکته را هرگز فراموش نکنید که " هرگز نباید یک مشتری ناراضی از هتل شما خارج شود چراکه هر مشتری ناراضی باعث می شود سه مشتری را از دست دهید. برای اینکه بتوانید از نظرات مشتریان باخبر شوید درروز آخر با فرم های نظرسنجی از رضایت اقامت آنها باخبر شوید و سعی کنید اگر میهمانی ناراضی بود با هدایایی رضایت آنها تا حد امکان جلب کنید.

نکات پایانی در خصوص صنعت هتلداری در ترکیه

در شهرهای بزرگ مثل استانبول، آنکارا، آنتالیا و... در هتلداری و جذب مسافر رقابتی بسیار شدید وجود دارد پس تمام تلاش خود برای راهکارهای جذب را به کار بگیرید.

اگر به این شغل علاقه مند هستید و بودجه کافی را ندارید می توانید با هتل آپارتمان ها شروع کنید.

راه اندازی این کار می تواند شروعی برای اخذ شهروندی ترکیه باشد.

1 نظر ثبت شده

فرناز جعفرزاده
فرناز جعفرزاده
30 دی 1400

باعرض سلام و خسته نباشید .ایا کار در بخش مدیریت هتلداری محدودیت سنی دارد مثلا یک خانم تحصیل کرده با سن 62 سال می تواند در هتلهای بین المللی ترکیه استخدام شود؟

مدیر سایت
مدیر سایت

سلام، محدودیت سنی بصورت قانونی وجود ندارد اما معمولا ترجیح می دهند افراد زیر 40 سال را استخدام نمایند

ثبت نظر برای این مقاله

نام خود را وارد کنید
یک ایمیل معتبر وارد کنید
متن نظر خود را تایپ کنید