خرید اینترنت در ترکیه

خرید اینترنت در ترکیه
احمدرضا صالحی
17 دی 1399
0 نظر

اینترنت، یک اصل جدایی ناپذیر و ضروری در زندگی روزمره که در شبانه روز چندین بار نیاز به آن را احساس می کینم.یکی از مهمترین سوالاتی که اصولا افرادی که قصد مهاجرت به کشور ترکیه را دارند این است که نحوه تهیه اینترنت پرسرعت در کشور ترکیه به چه شکل است؟ ویا اینکه چه شرکتی بهترین خدمات را ارائه می دهند؟

باید در پاسخ به این سوالات گفت که خوشبختانه کشور ترکیه جز کشورهایی هست که از لحاظ خدمات دهی اینترنت در سطح بالایی قرار دارد و ما این تضمین را می دهیم که پس از خرید اینترنت در ترکیه خود شما متوجه کیفیت بی نظیر آن می شوید.

تاریخچه اینترنت در ترکیه

درسال 1993 اولین بار اینترنت وارد ترکیه شد، این ورود بوسیله یک خط تلفن کرایه ای در دانشگاه فنی خاورمیانه با نام ODTÜ بین آنکارا و واشنگتن با سرعت 64 Kbps برقرار شد.

دستیابی افراد به اینترنت خانگی در ترکیه از طریق شماره گیری  dial up  با سرعت بسیار پایین امکان پذیر بود تا  اینکه در سال 1994 ترکیه به استاندارد GSM (Global system for mobile communication) پیوست و شهرهای بزرگ نظیر استانبول، آنکارا، ازمیر ازپیشرفت تکنولوژی اینترنت بهره ببرند.

سرانجام در سال 2000 تکنولوژی ADSL “Asymmetric Digital Subscriber Line” وارد ترکیه شد و روش شماره گیری dial up منسوخ شد.

از لحاظ سرعت اینترنت کره جنوبی با سرعت 20.5 Mbps در رتبه اول قرار دارد این در حالی است که متوسط سرعت در جهان 5.1 Mbps می باشد که ترکیه در جایگاه 55 قرار گرفته است.(سرعت اینترنت در ترکیه حداقل 6.2 Mbps و حداکثر 38.5 Mbps می باشد). در یک آمار کلی و مختصر در مورده استفاده مردم ترکیه از ترکیه میتوان به :

  • 55.9% مردم ترکیه از اینترنت استفاده می کنند.
  • 69.5% خانه های ترکیه امکان استفاده از اینترنت را دارند.
  • 37.4% از خانه ها از طریق ADSL ویا روش هایی مثل فیبرنوری و ... به اینترنت دسترسی دارند.
  • 58.7% مردم از طریق پهنای باند تلفن همراه به اینترنت متصل می شوند.

در مورده اپراتورهای تلفن همراه ترکیه و خدماتی از قبیل اینترنت ما مقاله ای کامل در قبل ارائه داده ایم که شما را تشویق میکینم حتما به این مقاله سر بزنید.

خرید اینترنت در ترکیه

جهت درخواست خرید اینترنت در کشور ترکیه پس از انتخاب شرکت اینترنتی مورده نظر به صورت حضوری و یا تلفنی می توانید ثبت سفارش کنید.البته باید گفت که اگر بصورت حضوری در محل شرکت حاضر شوید تصمیم گیری برای انتخاب پنل و همینطور توضیحات مسئول مرتبط در انتخاب میتواند موثر باشد.

حتما قبل از حضور در محل شرکت (در ورودی خانه های ترکیه جعبه هایی از شرکت های اینترنتی وجود دارد که نماینگر این است که این شرکت ها قبلا در این مجموعه خدمات ارائه داده اند و مشکلی از نظر زیرساخت و ساپورت آن مجموعه ندارند)جعبه های اینترنتی راچک کنید تا در مراحل بعدی به مشکل برنخورید.

پس از حضور در شرکت دو سرویس قابل ارائه می باشد:

سرویس ماهیانه : سرویس های کوتاه مدت برای کسانی که مدت محدود در کشور ترکیه می باشند، این سرویس را اغلب شرکت ها ساپورت نمیکنند و از لحاظ قیمتی نیز مقرون بصرفه نیست.

سرویس سالیانه: در سرویس سالیانه،به شما لیستی داده میشود از انواع بسته های پیشنهادی که شما نسبت به احتیاجات و حجم کاری خود می توانید پنل مورده نظر را انتخاب کنید،سپس با شما قراردادی 2 ساله بسته میشود و طبق همان مشخصات و هزینه ها شما هرماه موظف به پرداخت قبض شرکته مربوطه می باشید.توجه کنید که قرداد دو ساله می باشد و در صورتی که بخواهید زودتر از موعد انصراف دهید هزینه ای بعنوان جریمه باید پرداخت کنید.در صورت جابجایی منزل امکان انتقال وجود دارد،همینطور امکان انتقال قرارداد به شخص دیگرنیز وجود دارد که در این انتقال مبلغی به عنوان جریمه وجود ندارد،مودم از طرف خود شرکت نصب و پیاده سازی میشود .

در ادامه قصد داریم بصورت یک جدول چند شرکت ارائه دهنده اینترنت را با پنل هایی که ارائه میدهند را به شما معرفی کنیم که تا حدودی به خدمات آنها آشنایی پیدا کنید.

خرید اینترنت در ترکیه

و در آخر میخواهیم شما را با اینترنت رایگان شهر استانبول آشنا کنیم که توسط شهرداری استانبول از آوریل 2014 راه اندازی شده است، در این سرویس رایگان شهرداری استانبول شما میتوانید در متروبوس، اتوبوس، مترو، پارک ها، ادارات دولتی، میادین اصلی، خیابان های اصلی از اینترنت بهره ببرید.

0 نظر ثبت شده

ثبت نظر برای این مقاله

نام خود را وارد کنید
یک ایمیل معتبر وارد کنید
متن نظر خود را تایپ کنیدکد امنیتی