حادیثه خواننده مطرح ترکیه

Hadise acikgoz، خواننده و ترانه سرای بلژیکی ترک می باشد که متولد 22 اکتبر 1985 در بلژیک بوده و دارای رزومه و شهرت بی نظیری است که در این مقاله قصد داریم با این هنرمند محبوب بیشتر آشنا شویم. خانواده وی اهل سیواس ترکیه می باشند که پس از مهاجرت آنها به بلژیک زمانی که حادیثه 11 سال داشت پدر و مادرش از هم جدا شدند و در شرایط جدیدی از زندگی قرار گرفت.

حادیثه در سال 2003 با شرکت در مسابقه Idol  با اینکه در آن به جایگاهای نخست دست نیافت  ولی باعث شد مسیر جدیدی را در زندگی خود آغاز کند. چیزی از پایان این مسابقه نگذشته بود که با پیشنهاد یک آلبوم روبرو شد و در سال 2005 موفق شد اولین آلبوم خود را با نام Sweat  منتشر کرد.

پیش از این نیز حادیثه با خوانندگان مطرحی از کشور ترکیه نظیر سردار اورتاچ (Serdar Ortaç)،

سزن آکسو (Sezen Aksu) و سینان آکچیل (Sinan Akçıl) نیز همکاری کرده، توالی پیشرفت را طی  و جایگاه خود را در بین مردم به خوبی حفظ کرده است. حادیثه در اوت سال ۲۰۰۸ در جوایز موسیقی اروپا ام تی وی  (MTV Europe Music Awards) در بخش بهترین خواننده نامزد شد اما متاسفانه با وجود رقبای سرسخت نتوانست جوایز این دوره را بدست آورد. در سال ۲۰۰۹ نیز حادیثه به عنوان نماینده ترکیه در مسابقه یوروویژن (Eurovision) حضور داشت.

در طی این سالها او به شدت فعال و پیگیر برای آلبوم های جدید بود که در سال 2009 با تک آهنگهای ما باید ازدواج کنیم، قهرمان و... ادامه داد تا جایی که در سال 2011 موفق به ثبت پنجمین آلبوم خود شد (تعداد 35000 نسخه از این آلبوم بصورت رسمی در مارکت ترکیه بفروش رفت). در این میان که در مارکت داخلی ترکیه و خارجی کشور بلژیک فعالیت می کرد آثار بی نظیری به بازار ارائه داد. قطعه های عزیزم کجایی (Nerdesin Aşkım) و روز بهاری (Yaz Günü) از آلبوم توصیه (Tavsiye)  در سال  ۲۰۱۴ موفق به کسب رتبه اول ترکیه شدند.

حادیثه خواننده ترک

حادیثه در مسابقات تلویزیونی

مسابقه یوروويژن (Eurovision Song Contest) یک مسابقه بین المللی است که پیش تر به آن اشاره ای داشتیم. حادیثه به عنوان نماینده ترکیه در آن شرکت کرد و کشور های فعال عضو اتحادیه اروپا امکان شرکت در آن را دارند. این مسابقه از سال ۱۹۵۶ بصورت سالیانه برگزار می شود. یوروویژن از بزرگترین عوامل به شهرت رسیدن حادیثه در ترکیه بود. حادیثه به همراه سینان آکچیل و استفان فرنانده (Stefaan Fernande) قطعه دوم تک تک (Düm Tek Tek) را برای مسابقه یوروویژن ساختند که این آهنگ شهرت جهانی یافت. وی در تاریخ ۳۱ دسامبر سال ۲۰۰۸ این قطعه را برای اولین بار در TRT اجرا کرد. یوروویژن ۲۰۰۹ در ۱۶ مه ۲۰۰۹ در مسکو برگزار شد و ترکیه در این مسابقه با ۱۷۷ امتیاز در رتبه چهارم قرار گرفت.

حادیثه مدلینگ معروف ترکیه

مسابقه او سس ترکیه (O Ses Türkiye) که از سال ۲۰۱۱ در کانال Show TV ترکیه نیز شروع به پخش شد و همچنان نیز ادامه دارد توانسته طرفداران زیادی را به خود جلب نماید. سازنده این برنامه مغز متفکر مدیای ترکیه، آجون ایلیجالی (Acun Ilıcalı) است. آجون ایلیجالی مالک شبکه TV8 می باشد که عمده شهرت آن وابسته به برگزاری مسابقات محبوب و هیجان انگیز در کشور ترکیه است. حادیثه خواننده ترکیه از همان سال ۲۰۱۱ عضو هیئت داوران این مسابقه تعیین شد که اصلی ترین عوامل شهرت این برنامه وجود حادیثه آچیک گوز محسوب می شود. این مسابقه از سال ۲۰۱۳ در کانال TV8  پخش می شود.

مورات بز (Murat Boz)، بیازیت اوزتورک (Beyazıt Öztürk) و صدا سایان (Seda Sayan) دیگر داوران این مسابقه در فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰ بودند و خوانندگان دیگری مانند ابرو گوندش (Ebru Gündeş) نیز سابقه حضور در هیئت داوران این مسابقه را دارند.

در سال 2012 که اولین دوره مسابقات o ses çuçuklar (مسابقه خوانندگی کودکان) به پایان رسید. حادثیه توانست رتبه اول را توسط شاگرد با استعداد خود Şahin Kendirci بدست آورد. Şahin Kendirci بعدها در فیلم "مسلم" نیز بازی کرد که همین امر سبب شد شهرت وی دو چندان شود. همچنین در سال 2017 حادیثه اولین قهرمانی خود در مسابقات o ses türkiye را با اجراهای فوق العاده Dodan Özer توانست جشن بگیرد و خود را از زیر تیغ انتقادات مورات بز که همواره با کنایه با او سخن می گفت رها سازد.

حادیثه در برنامه o ses turkiye

حادیثه از سال 2005 که رسما فعالیت هنری خود را در مارکت موسیقی شروع کرد تاکنون 14 آلبوم را منتشر کرده است:

 • شیرین (Sweat) در سال ۲۰۰۵
 • حادیثه (Hadise)‌ در سال ۲۰۰۸
 • دوئت با سردار اورتاچ در آلبوم دشمن (Düşman) در سال ۲۰۰۸
 • دوم تک تک (Düm Tek Tek) در سال ۲۰۰۹
 • زندگی سریع (Fast Life) در سال ۲۰۰۹
 • قهرمان (Şampiyon) در سال ۲۰۰۹
 • کثیف در میدان رقص (Dirty On The Dance Floor) به همراه گری نستا پاین (Gary Nesta Pine) در سال  ۲۰۱۰
 • عشق چقدر بزرگ است (Aşk Kaç Beden Giyer) در سال ۲۰۱۱
 • ما اینجاییم (Biz Burdayız) در سال ۲۰۱۲
 • وصال (Visal) در سال ۲۰۱۳
 • توصیه (Tavsiye) در سال ۲۰۱۴
 • قهرمان (Şampiyon)  در سال ۲۰۱۷
 • بدون تحمل (Sıfır Tolerans)  در سال ۲۰۱۸
 • دارم کنارت می آیم   (Geliyorom Yanına) در سال  ۲۰۱۹