انگین آکیورک بازیگر ترکیه

انگین آکیورک Engin Akyürek بازیگر مطرح این روزهای سینما و تلویزیون ترکیه که توانسته خود را یک چهره مردمی معرفی کند و طرفداران بسیار زیادی دارد. وی در 21 اکتبر 1981 در آنکارا  متولد شده است.  فارغ التحصیل دانشگاه آنکارا در رشته لیسانس تاریخ، پدرش کارمند و مادرش خانه دار است.

انگین آکیورک در سال 2004 وارد عرصه سینما و تلویزیون شد و در فیلم های متعددی بازی کرده است. او به خوبی توانسته با نقش آفرینی خود طرفداران زیادی را جذب کند. فعالیت هنری انگین از زمانی جرقه خورد که در مسابقه "ستارگان ترکیه" شرکت کرد (از شبکه شو تی وی پخش می شد) و با کسب رتبه نخست در این مسابقه مسیر هنری خود را آغاز کرد. وی پس از اتمام این مسابقه بلافاصله در سریالی کمدی درام به نام "داماد خارجی" نقش آفرینی کرد. این سریال در سال 2004 آغاز و تا 2007 به طول انجامید و پخش آن در کانال D صورت گرفت.

اولین فیلم سینمایی که به وی پیشنهاد شد در سال 2006 بود که این فیلم باعث شد مورد انتقاد منتقدین سینمای ترکیه قرار بگیرد اما نکته قابل توجه این است که اکثر انتقادها مثبت بود و با حضور 15 دقیقه ای در این فیلم در نقش جواد دو جایزه مهم از سینمای ترکیه دریافت کرد. در ادامه با درخشش خود در تئاتر تلویزیونی "رومانتیکا موزیکالی"، "کازاییلان"، "کازیان تپ" به فعالیت هنری خود ادامه داد.

انگین آکیورک

انگین در سال های اولیه حضور خود در سینمای ترکیه در سال 2008 با بازی در فیلم "اگر یک ابر باشم" با حضور بازیگران مطرح این کشور در کنار خود، با فیلمنامه ای متفاوت و زیبا توانست خود را یک افسانه بی دلیل و شگفتی نو در صنعت سینما معرفی کند. این فیلم در استان ماردین ترکیه فیلمبرداری و تهیه شد.

"گناه فاطما گل چیه؟" فیلمی است که انگین اکیورک با بازی در آن تعداد جوایز خود را افزایش داد، یک فیلم سراسر مهیج و دیدنی که پخش آن در سال 2010 آغاز شد و بقدری این فیلم موفق ظاهر شد که علاوه بر کشور ترکیه، در کشورهای ایران، عربستان، یونان، بلغارستان، روسیه، پاکستان، امریکای جنوبی و شیلی و ... نیز پخش گردید.

در سال 2014 برای بازی در فیلم "یک رابطه کوتاه سپتامبر" با چالشی جدید برای نقش آفرینی فردی به نام تکین ربرو شد ، او برای نقش آفرینی وزن خود را به 60 کیلوگرم رساند و با استایلی متفاوت در این فیلم ظاهر شد.

اگر بخواهیم یکی دیگر از بهترین سریال های انگین را معرفی کنیم باید اشاره کنیم به فیلمی که به بیش از 148 کشور جهان فروخته شد و یکی از پرفروش ها در سال خود بود. "پول کثیف عشق" فیلمی که انگین به عنوان یک پلیس در آن بازی می کند و با یک دختر ثروتمند که در زمینه طلا و جواهرات فعالیت می کند در ارتباط می باشد.

این فیلم در اوج شهرت سکوی پرتاب بزرگی برای انگین بود چرا که جوایز بسیاری را از کشورهای مختلف دریافت کرد.

گناه فاطما گل چیه

در مورد وضعیت تاهل انگین، باید گفت این بازیگر مشهور در سال 2011 یک رابطه کوتاه با مدل ترک جانسو تسکین داشت ولی طولی نکشید که این رابطه تمام شد. سپس وارد رابطه عاشقانه ای در سال 2014 با بازیگر ترک تووانا تورکای شد که این رابطه نیز یکسال بیشتر دوام نداشت. از سال 2018 با بازیگر جوان جانسون دره وارد رابطه عاطفی شد ولی این رابطه نیز هنوز به ازدواج ختم نشده است. در ادامه بخشی از مصاحبه انگین را برای شما آماده کرده ایم.

روابط عاشقی انگین آکیورک

شغل های مورد نظر

انگین در مورد شغل هایی که در گذشته علاقمند بود می گوید که هرسال به یک شغل علاقه پیدا میکردم، اوایل فوتبالسیت بودن را دوست داشتم، بعد از آن وکالت و در نهایت از خلبانی بیش از همه خوشم می آید.

دگرگونی زندگی

من در دوران نوجوانی و جوانی سختی های زیادی را کشیدم و فراز و نشیب های فراوانی را تجربه کردم ولی تغییر در زندگی ام از زمانی بوجود آمد که وارد دانشگاه شدم و با شرکت در مسابقه ستارگان ترکیه واقعا تحول در زندگیم را به خوبی حس کردم.

شهرت

حس خوبی نسبت به شهرت دارم و خیلی خیلی خوشحالم که مسیر درستی را انتخاب کردم که به این شکل مورد توجه قرار میگیرم.

خانم های زیادی جذب تو می شوند؟

بخاطره نقش هایی که بیشتر عاشق و معشوقانه است به طبع مورد توجه قشر جوان بخصوص خانم ها قرار میگیرم

دوستان قدیمی

از گذشته تاکنون دوستان بسیار زیاد و خوبی داشتم ولی نقش من در این دوستی ها کمرنگ شده، نه بخاطر شهرت بلکه به دلیل مشغله کاری زیادی که دارم کمتر وقت برای دوستانم می توانم بگذارم.

تفریح و سرگرمی

در چند ساله گذشته بسیار علاقمند به موج سواری و غواصی شدم و دنیای زیر آب برام بسیار زیباست.

بهترین فیلم ها از دیدگاه خودت

اگر یک ابر باشم ، فاطما گل، پول سیاه عشق

کارگردانی

از آنجایی که به داستان نویسی علاقه دارم به کارگردانی نیز فکر میکنم

خصوصیات اخلاقی

دروغ و ریا بدترین مسائل در دنیا هستند.

ازدواج

بیش از خودم فقط مادرم نگران ازدواجم است ولی خودم فکر می کنم هنوز پیر نشدم و وقت کافی دارم

ما در مقاله ای جداگانه برترین سریال های ترکیه ای را برای شما لیست کرده ایم که در چند سریال انگین اکیورک در آنها نقش آفرینی کرده است.