خواننده محبوب ترکیه دمت آکالین

همانطور که در دنیای سوشیال از صنعت موسیقی در کشور ترکیه باخبر هستید هنرمندان بزرگی از این کشور به دنیا معرفی می شوند که واقعا در سطح بالایی در این زمینه فعالیت می کنند. اگر بخواهیم چند هنرمند در عرصه موسیقی ترکیه را نام ببریم می توان به حادیثه، ابرو گوندش، احمدکایا و... اشاره کرد موضوع این مقاله بیوگرافی دمت آکالین خواننده محبوب و مشهور ترکیه می باشد.

دمت آکالین (Demet Akalın) مدل شناخته شده قبل و خواننده مشهور امروز که در 23 آوریل 1972 در شهر گولجوک (Gölcük) استان کوجاالی (Kocaeli) ترکیه متولد شد. پدر دمت آکالین (Ali) و مادرش(Şenay)  می باشند. او که دوران تحصیلی خود را در شهر خود به تمام رساند، علاقمند به رشته های خبرنگاری و معلمی بود ولی از آنجایی که در این رشته ها نتوانست وارد دانشگاه شود با حمایت مادر خود به کار مدلینگ در ترکیه پرداخت که نتیجه این حمایت انتخاب وی به عنوان زیباترین دختر ترکیه در سال 1990 بود.

دمت آکالین مدل ترکیه ای

در این زمان بود که خانواده به صدای زیبای دمت پی بردند و بدین صورت در کنار مدلینگ در کازینوهای مطرح نیز شروع به خوانندگی کرد، روند کاری دمت آکالین در عرصه موسیقی بدین ترتیب پیش رفت:

در سال 1996 اولین آلبوم رسمی خود را با نام "Sebebim" روانه بازار کرد که شروعی پرقدرت در عرصه موسیقی برای خود بود. در این زمان بود که تصمیم گرفت تک آهنگ "Banane" را نیز به بازار روانه کند.

در سال ۲۰۰۷ تک آهنگ "Tatil "را منتشر کرد که با استقبال گسترده ای روبرو شد بطوریکه در بارها و ساحل های ترکیه همیشه در حال پخش بود.

در سال ۲۰۰۸ آلبوم" Dans-et "را روانه بازار کرد که در عرض ۲ هفته ۵۰۰۰۰۰ نسخه از آن به فروش رفت و این یعنی ادامه درخشش بین هواداران خود.

در سال ۲۰۰۹ تک‌آهنگ" Toz Pembe"  تکمیل کننده نوار محبوبیت وی در اواخر سال 2009 بود.

دمت آکالین آلبوم جدید خود به نام "Zirve " را در سال 2010 تهیه و تنظیم کرد.

در زمانی که لقب ملکه موسیقی پاپ ترکیه را به دمت داده بودند آلبوم Aşk  در سال 2011 را به بازار داد که با استقبال بی نظیری از سمت طرفداران خود مواجه شد.

در سال 2012 آلبوم Giderli 16 روانه بازار کرد مورد استقبال زیادی قرار گرفت چرا که در آن آلبوم از ترانه های سنتی ترکیه نیز استفاده کرده بود که مطابق میل طرفداران داخلی خیلی واقع شد.

در سال های ۲۰۱۴ آلبوم "Rekor"،  2015 آلبوم "pirlanta" ، 2016 آلبوم "Rakipsiz" را وارد مارکت موسیقی ترکیه کرد که طبق معمول با استقبال چشم گیری همراه بود.

زندگی شخصی دمت آکالین

وی در زندگی شخصی خود سه ازدواج ناموفق داشته که اولین تجربه خود را در سال 2006 داشت که با اووز کیهان ازدواج کرد و پس از دوسال زندگی مشترک با برملا شدن خیانت اووز در رسانه ای کشور ترکیه از او جدا شد.

در سال 2010 بود زمانی که در حال تدارکات لازم برای آلبوم Zirve بود با اوندر بکنسیر آشنا شد که این آشنایی به ازدواج منجر شد. اوندر بکنسیر به عنوان مدیر برنامه ی دمت در کنار وی کار می کرد ولی با بوجود آمدن مشکلات مالی پس از 4 ماه این رابطه نیز پایان یافت.

دمت آکالین برای سومین بار در سال 2012 با اوکان کورت ازدواج کرد، حاصل این ازدواج پس از دوسال دختری بود به نام هیرا.

اما دمت برای سومین بار نیز طلاق گرفت، علت طلاق دمت از اوکان بدهی بسیار بالای اوکان بود که منجر به توقیف اموال شد.

دمت در این باره می گوید : زمانی که ماموران برای توقیف اموال به خانه ما آمدند همه وسایل ما را بردند و زمانی که دخترم گفت "حداقل سگم را نبرید" خیلی ناراحت شدم و تنها به خاطر دخترم این تصمیم را گرفتم. سرانجام دمت پس از 6.5 سال زندگی با اوکان از وی نیز جدا شد.

همسر دمت آکالین

شیک پوشی دمت

از یک مدل معروف که با بسیاری از کمپانی های معروف قرارداد همکاری دارد شیک پوشی چیزی بعیدی نیست. بسیاری از رسانه ها گفته اند که لباس هایی که دمت بر تن می کند بلافاصله در کشور ترکیه ترند می شود .

دمت آکالین در اینستاگرام

دمت آکالین در اینستاگرام خود با حدود 10 میلیون دنبال کننده یکی از پر طرافدارترین ها می باشد و از این طریق با طرفداران خود در ارتباط می باشد.

اینستاگرام دمت آکالین

دمت آکالین و حضورش در تلویزیون

دمت در سه برنامه تلویزیونی شرکت داشته که به شرح زیر می باشند :

 1. در سال 2007 به عنوان مجری در برنامه Daha Ne Olsun حضور داشت.
 2. در سال 2010 حضور در برنامه Evlilik Hayatı.
 3. در سال 2020 در برنامه Demet ve Alişan ile Sabah Sabah با اجرایی مشترک به مراه عالیشان.

آلبوم های دمت آکالین

 • دلیلم "Sebebim" سال 1996.
 • فراموش کردم "Unuttum" سال 2003.
 • به من چه "Banane" سال 2004.
 • بی نقص 19 "Kusursuz 19"  سال 2006.
 • رقص کن "Dans Et" سال 2008.
 • بالا "Zirve"  سال 2010.
 • آلبوم "Giderli 16" سال 2012.
 • رکورد "Rekor"  سال 2014.
 • الماس "Pırlanta" سال 2015.
 • بی رقیب "Rakipsiz" سال 2016.
 • آتش "Ateş" سال 2019.

فیلم های دمت آکالین

دمت در سینمای ترکیه نیز فعالیتی داشته که می توان به لیست زیر اشاره کرد:

 • فیلم "Günlerden Pazar" سال 1992.
 • فیلم "Sensiz Olmaz" سال 1994.
 • فیلم "Tele Anahtar" سال 1994.
 • سریال "Sibel" سال 1998.
 • سریال "En İyi Arkadaşım" سال 2006.
 • فیلم "Osman Pazarlama" سال 2016.

همچنین بخوانید:

حادیثه خواننده مطرح ترک

ابرو گوندش خواننده معروف ترکیه