آک بانک ترکیه

آک بانک ترکیه
احمدرضا صالحی
11 فروردین 1400
0 نظر

قطعا  هر انسانی در هر کشور حداقل به یک حساب بانکی نیازمند است و فرقی ندارد در کشور خود در حال زندگی باشد و یا در کشوری دیگر به عنوان یک مهاجر. آک بانک ترکیه (AK Bank) یک بانک خصوصی است که در سال 1948 با هدف حمایت از صنف پنبه کاران شهرهای آدانا و کایسری تاسیس شد. این بانک در ابتدا توسط تاجر معروف ترکیه حاجی عمر صابانجی و چند تن دیگر از همکاران وی تاسیس شد که امروزه به عنوان یک بانک موفق در این کشور در حال فعالیت می باشد.

نام این بانک در ابتدا از اسامی دو شهر اصلی که بانک برای حمایت از آنها تاسیس شده بود برگرفته شد (آدانا و کایسری) که این موضوع برمی گردد به چندین سال پس از جنگ جهانی دوم.

با آنکه این بانک در شروع تنها با یک شعبه در حال خدمات دهی بود و در میان بانک های زمان خود کوچکترین بانک به حساب می آمد ولی اکنون با 94 میلیارد دلار سرمایه فعال، یکی از بزرگترین بانک های کشور ترکیه محسوب می شود.

در مورد سهام این بانک نیز می توان گفت که تنها 15% سهام آن متعلق به موسسان بوده و باقی مانده را به سرمایه داران ترکیه ای فروخته اند که جمعا 83 نفر سهام دار اصلی را شامل می شود. آک بانک که در رده بندی 500 بانک با ارزشمند جهان شناحته می شود توانسته 6 بار به عنوان بهترین بانک در رده های بالا قرار بگیرد و در بهترین رتبه خود در جایگاه 94 در بین 500 بانک قرار گرفته است. همچنین در سال 2018 برای هفتمین بار در رتبه اول در کشور ترکیه قرار گرفت.

در سال 1990 آک بانک رسما در اختیار عموم قرار گرفت و با قدرت شروع به خدمات دهی کرد بطوریکه امروزه نتیجه این تلاش را با 780 شعبه فعال در ترکیه، 13000 کارمند، 17 میلیون مشتری، 20 مدیر منطقه ای، 5هزار دستگاه خود پرداز و 580 هزار دستگاه پوز می توان مشاهده کرد.

آک بانک همانند رقبای خود مانند دنیز بانک ترکیه و یا ایش بانک ترکیه در زمینه بانکداری الکترونیکی نیز پیشرو بوده و با وبسایتی قوی و اپلیکیشنی کارآمد از راه دور نیز در حال خدمات دهی به مشتریان خود می باشد.

شعبات آک بانک ترکیه

موسسات وابسته به آک بانک ترکیه

این بانک علاوه براینکه بانکداری نوین و رایج را انجام می دهد در زمینه های دیگر نیز در حال خدمات دهی به مشتریان خود می باشد. آک بانک خدماتی همچون خدمات مالی در نظام سرمایه داری، سرمایه گذاری و فعالیت های اقتصادی سعی برآن داشته که در هیچ زمینه ای خدماتش را برای مشتریان خود دریغ نکرده باشد. آک بانک دارای چندین موسسه وابسته به خود می باشد که به شرح زیر می باشند:

  • موسسه لیزینگ آک بانک (تاسیس 1988): یک موسسه اجاره مالی که رسما در سال 2005 از سوی آک بانک خریداری شد و با هدف مشاوره اقتصادی و حمایت های عملیاتی در حال فعالیت می باشد.
  • موسسه اوراق بهادار سرمایه گذاری آک بانک (تاسیس 1996): هدف از ایجاد آن ارائه خدماتی مالی و مشاوره حرفه ای با گزارش های تحلیلی برای یک تصمیم گیری ایده آل برای مشتریان داخلی و خارجی می باشد.
  • موسسه ای برای ارتباط با شرکت های امریکایی در سال 2009 تاسیس شد که با شرکت murphy and durie l.p  یک همکاری استراتژیک امضا نمودند.
  • آک بانک برای مدیریت اقتصادی افراد حقیقی و حقوقی نیز موسسه ای تاسیس کرده که از سال 2000 با نام مدیریت نمونه کارهای آک بانک در حال خدمات دهی می باشد.

آک بانک دارای دو شعبه در کشور های آلمان و امارات نیز می باشد، برای دسترسی به خدمات این بانک می توانید از طریق لینک وبسایت این بانک به آدرس  http://www.akbank.com مراجعه کنید.

خدمات مخصوص مهاجران در آک بانک

آک بانک خدماتی رایگان برای آن دسته از مهاجرینی که نیازمند مشاوره در زمینه امور مالی در این کشور را دارند ارائه می دهد و مشتریان خارجی می توانند از طریق شعباتی که این بانک مشخص کرده است از این خدمات بهره مند شوند. مهاجرینی که امور مالی و ارزی نیز دارند به راحتی می توانند با این بانک کار کرده و بدون هیچ مشکلی تبادلات ارزی خود را انجام دهند.

مهاجرینی که قصد سرمایه گذاری در ترکیه را دارند و یا با هدف اخذ شهروندی ترکیه وارد این کشور می شوند می توانند از طریق مشاوره های حضوری و یا تلفنی این بانک بهترین عملکرد را در انجام امور مالی خو داشته باشند.

افتتاح حساب در آک بانک ترکیه

افتتاح حساب در آک بانک

برای افتتاح حساب در این بانک باید گفت که باتوجه به رزومه پربار این بانک افتتاح حساب برای خارجی ها بسته به کشور فرد مورد نظر متفاوت است و ممکن است مدارک لازم برای افتتاح برای هر فرد متغیر باشد. مثلا برای شهروندان یک کشور ممکن است از درخواست دهنده تقاضای مبلغی برای بلوکه شدن به مدت محدود کنند.

مدارک لازم برای افتتاح حساب، کیملیک ترکیه یا مدارک اقامت ترکیه، برگه نفوس، کدمالیاتی ترکیه، یکی از قبوض آب و برق و گاز به نام متقاضی، سیم کارت ترکیه

کارت های بانکی آک بانک

کارت های اعتباری: این کارت ها که بصورت رایگان از سوی بانک ارائه می شوند شامل کلیه خدمات می شوند و مشتریان ملزم به پرداخت هیچگونه هزینه و مالیات سالانه ای نخواهند بود.

دایرکت کارت آک بانک: کارتی جهت خرید های اینترنتی در سراسر دنیا

وینگز کارت: کارتی مخصوص توریست ها که بتوانند در مدت حضور خود در این کشور براحتی خرید های خود را انجام دهدند.

کارت های بانکی آک بانک ترکیه

0 نظر ثبت شده

ثبت نظر برای این مقاله

نام خود را وارد کنید
یک ایمیل معتبر وارد کنید
متن نظر خود را تایپ کنید