زراعت بانک ترکیه

زراعت بانک ترکیه
احمدرضا صالحی
15 فروردین 1400
6 نظر

در ادامه سلسه مقالات مربوط به معرفی بانک های ترکیه قصد داریم به بانکی نام آشنا در این کشور اشاره کنیم، بانکی که با گذشته ای سخت و رزومه ای درخشان در زمان حال یکی از قدرت های اصلی در زمینه بانکداری در این کشور است.

در زمان امپراطوری عثمانی در قرن نوزدهم سیستم بانکداری در ترکیه بوجود آمد ولی به دلیل اینکه سرمایه بسیار زیادی برای این کار نیاز بود سرمایه داران خارجی وارد این سیستم در کشور ترکیه شدند.

در آن زمان به دلیل اینکه شغل اصلی مردم در زمینه کشاورزی بود، تامین مواد و ماشین آلات از طریق وام های بانکی انجام می گرفت که کشاورزان با سود بانکی بسیار زیادی روبرو بودند بطوریکه حتی این عدد به 900% نیز می رسید. این شرایط آنقدر دشوار شد که دیگر برای کشاورزان قابل تحمل نبود تا اینکه فردی به نام "میدات پاشا" یکی از فرمانداران عثمانی در سال 1863 میلادی با کمک خود کشاورزان صندوقی به نام صندوق خیرخواه تاسیس کرد که باعث جلب توجه و حمایت دولت عثمانی نیز قرار گرفت. این صندوق خیرخواه بود که در طول زمان به زراعت بانک ترکیه تبدیل شد و سرآغاز بانکداری مدرن را در ترکیه رقم زد.

زراعت بانک در زمان حال

این بانک با چنین گذشته ای قطعا در مسیر کشاورزی خدمات نوینی را ارائه می دهد، زراعت بانک در شاخه های تولید ماشین آلات کشاورزی، بهبود مزارع، سیستم های نوین آبیاری، زنبور داری، دامپروری و ... تسهیلات ویژه ارائه می دهد و در کنار این خدمات با استفاده از سیستم های بانکداری نوین اینترنتی، وبسایت، دستگاهای ATM، سیستم پاسخگوی تلفنی، اپلیکیشن و ... توانسته مشتریان خود را راضی نگه دارد.

شعبات زراعت بانک ترکیه

مزایای افتتاح حساب در زراعت بانک ترکیه

  • افتتاح حساب بانکی در این بانک می تواند لیر، دلار و یورو باشد.
  • افتتاح حساب سپرده گذاری لیر در این بانک می تواند به همراه سود بانکی نیز باشد.
  • صدور انواع  کارت های بانکی در زراعت بانک شامل ویزا کارت، مستر کارت، دبیت کارت و کردیت کارت.
  • انجام خدمات سوییفت، برای انتقال ارز به داخل و خارج از ترکیه در کمترین زمان ممکن.
  • امکان استفاده از اینترنت بانک و موبایل بانک با سیستم های کارآمد.
  • استفاده از خدمات تلفنی شبانه روزی زراعت بانک جهت تسریع در امور بانکی.
  • اتصال زراعت بانک ترکیه به سیستم بانکداری جهانی.

مدارک لازم جهت افتتاح حساب در زراعت بانک

اگر دارای اقامت ترکیه نیستید و درخواست افتتاح حساب در این بانک را دارید باید مدارک زیر را آماده کنید:

توجه کنید که حضور شخص جهت افتتاح حساب الزامی است و اگر دارای اقامت در کشور ترکیه هستید با ارائه مدارکی زیر می توانید اقدام به افتتاح حساب کنید:

  • کارت اقامتی (کیملیک کارت)
  • برگه ثبت در اداره نفوس
  • سیم کارت ترکیه

البته این نکته را به یاد داشته باشید برای متقاضیان کشورهای مختلف ممکن است مدارک متفاوتی را متصدی بانک از شما بخواهد که آماده کنید، همچنین باید گفت که چون زراعت بانک به عنوان یک بانک دولتی در این کشور در حال ارائه خدمات است همانند بانک های دیگر کشور ترکیه (دنیز بانک، آک بانک، ایش بانک) ممکن است از مراجعه کننده خارجی مبلغی را برای مدت مشخص درخواست کنند تا در حساب بلوکه باقی بماند ولی این مبلغ در زمان معین آزاد می شود و جای نگرانی نیست.

راهنمای افتتاح حساب در زراعت بانک ترکیه

خدمات زراعت بانک ترکیه

سیستم انتقال ارزی (SWIFT)

کد سوئیفت زراعت بانک که برای خارجی ها در این کشور از اهمیت بالایی برخوردار است. در این سیستم متقاضی دریافت پول نیاز به IBAN و کد سوئیفت دارد. کد سوئیفت زراعت بانک ترکیه TCZBTR2A است. عملیات سوئیفت توسط زراعت بانک بین 24 ساعت تا 48 ساعت انجام می پذیرد.

اپلیکیشن زراعت بانک

یکی از جامع ترین برنامه های بانکی که بسیاری از کارهای بانکی روزمره را به راحتی می توانید با آن انجام دهید و نرخ خرید فروش ارز نیز در آن به راحتی قابل مشاهده می باشد. جستجوی نزدیکترین خودپرداز، دسترسی به حساب بانکی، پرداخت قبوض، بازبینی سود و پرداخت اقساط و... از دیگر قابلیت های این اپلیکیشن می باشد.

ارائه کارت های بانکی

با افتتاح حساب در این بانک شما می توانید مستر کارت و ویزا کارت دریافت کنید، کارتهایی که بسیاری از خرید های روزانه و بین المللی را شامل می شوند.

تبدیل ارز DCC

پرداخت با ارز محلی از دیگر خدمات زراعت بانک ترکیه می باشد که از طریق دستگاهای خودپرداز و POS امکانپذیر است.

خدمات تلفنی

دارندگان حساب در این بانک با استفاده از رمز همراه بانک خود می توانند با شماره تلفن های 444000 و 08502200000 بصورت 24 ساعت و هفت روز هفته امور بانکی خود را انجام دهند.

خدمات به مستاجرین و صاحبین خانه

اگر معاملات خانه زیر نظر زراعت بانک انجام شود برای دو طرف خدماتی از قبیل انتقال پول، دریافت وام و ... در نظر گرفته می شود.

ارائه وام بانکی

کارت های زراعت بانک ترکیه

زراعت بانک همواره به مشتریان خود در زمینه های مختلف همچون موارد زیر وام بانکی اعطا می کند:

شعبات زراعت بانک

زراعت بانک با بیش از 1434 شعبه داخلی و خارجی( لندن، اَربیل، آتن، بغداد، قبرس و جده) فعالیت می کند که تعداد نیروی استخدامی آن بیش از 24 هزار نفر می باشند و شعبه اصلی در آنکارا دایر می باشد.

وبسایت زراعت بانک: https://www.ziraatbank.com.tr/en/retail/loans

6 نظر ثبت شده

Avatar
فهیم
15 فروردین 1400

عالی

Avatar
سامیار
15 فروردین 1400

ممنون بله من در کشور ترکیه هستم و متاسفانه برای افتتاح حساب در بانک زراعت مبالغ مختلفی برای بلوکه اعلام میکنند

Avatar
مهرداد
15 فروردین 1400

تشکرررر مطالب جالبی بود

Avatar
همایون
15 فروردین 1400

سپاس از شما وبساییتون خوبه

Avatar
نسترا
15 فروردین 1400

سلام ------ من سایته شما را دنبال میکنم و خوشحالم که با این سایت آشنا شدم

Avatar
شیما
15 فروردین 1400

سلام خدمت گروه این وبسایت ، باید بگم که من در حاله تحقیق جهت مهاجرت به کشور ترکیه هستم و از سایت شما خیلی چیزها یاد گرفتم

ثبت نظر برای این مقاله

نام خود را وارد کنید
یک ایمیل معتبر وارد کنید
متن نظر خود را تایپ کنید