شهر آلاچاتی در ازمیر ترکیه

آلاچاتی شهری با خانه های سنگی و زیبا است که امروزه بسیاری از گردشگران جذب آن شده اند. این شهر در فاصله 75 کیلومتری از غرب شهر ازمیر قرار گرفته است. جهت رسیدن به آلاچاتی مسافران می توانند از فرودگاه عدنان مندرس شهر ازمیر و یا مرکز شهر ازمیر به سمت این شهر حرکت کنند. وسایل حمل و نقلی به این شهر بصورت منظم در تمام ساعات روز وجود دارد و شما می توانید از طریق اتوبوس، مینی بوس و یا تاکسی برای بازدید از این شهر زیبا استفاده کنید.

جاذبه های گردشگری شهر آلاچاتی

تاریخچه آلاچاتی

در تاریخ چنان آمده است که روستایی به نام Agrilia از سرزمین های Lonia طی فراز و نشیب ها و حاکمیت های اقوام مختلف قرار گرفته تا اینکه مهاجرینی از یونان در این روستا سکنی گزیده اند. آنها در ابتدا به پرورش باغات انگور و زیتون پرداختند و سپس با ایجاد کانالی از روستا به خلیج جنوبی، تولید و تجارت را رونق دادند. با ساخت خانه های سنگی، آسیاب های بادی و... این روستا کم کم تبدیل به شهر شد به گونه ای که بین یونانی تبارها با نامAlatzata  و مردم ترکیه به نام Alacati  شناخته می شود.

اقامت در آلاچاتی

در این شهر هتل هایی که برای گردشگران در نظر گرفته شده اکثرا همان خانه های سنگی و قدیمی شهر هستند که با امکانات کامل در اختیار مسافران قرار می گیرند. البته باید گفت که هزینه اقامت در آنها نسبت به سایر هتل های همجوار بیشتر است. اگر بخواهیم هتل های این شهر را نام ببریم می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • آلاچاتی کاسا بلا (Alaçatı Casa Bella)
  • ویلاهای جومبالی (Alaçatı Cumbalı Konak)
  •  هتل کایزتا الاچاتی (Alaçatı Kayezta Otel)
  • مهمان سرای آفت خانم (Afet Hanım Konak)
  • هتل و مرکز اسپا ساحل آلاچاتی (Alaçatı Beach Resort & SPA)

هتل های شهر آلاچاتی

رستوران ها و کافه ها در آلاچاتی

در این شهر زیبا گردشگران می توانند از رستوران های مدرن و متنوع با معماری گرم و دلنشین از چوب و سنگ لذت برده و علاوه بر صرف یک غذای خوشمزه از انواع نوشیدنی های سرد و گرم، نوشیدنی های محلی و... نیز لذت ببرند.

در این شهر گونه های بسیاری از گیاهان دارویی، نان محلی، مرباهای خانگی خوشمزه در طمع های مختلف، بستنی ، قهوه ترک و... وجود دارند که تست آنها حتما پیشنهاد می شود.

جاذبه های دیدنی در آلاچاتی

آسیاب های تاریخی

اصلی ترین جاذبه پر طرفدار در این شهر آسیاب های بادی موجود بر روی تپه ای در کنار شهر هست که برای تبدیل گندم به آرد در 150 سال پیش استفاده می شده است. بهترین زمان در طول روز حضور شما هنگام غروب آفتاب می باشد که از بالا شاهد یک غروب زیبا باشید و لحظات خوبی را در کافه های آن منطقه سپری کنید.

بازار آلاچاتی

بازاری هفتگی که فقط در روزهای شنبه در مرکز شهر دایر می گردد و در آن سبزیجات و خوراکی های تازه، ادویه جات، پوشاک و ... وجود دارند و بسیار مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.

موج سواری در آلاچاتی

یک تفریح تابستانی مفرح در شهر آلاچتی موج سواری در دریای اژه ی آلاچاتی است. البته باید گفت که قبل از آن یک آموزش کوتاه وجود دارد و سپس علاقمندان می توانند از موج سواری لذت ببرند.

موج سواری در آلاچاتی

خیابان کمال پاشا آلاچاتی

خیابان اصلی این شهر با نام کمال پاشا است که خیابانی یک طرفه بوده و می توانید کل مسیر را پیاده به تفریح بپردازید. در این خیابان انواع برند ها، رستوران و کافه ها در حال فعالیت هستند و گردشگران می توانند یک روز خوب را در این خیابان سپری کنند.

خانه های قدیمی آلاچاتی

در این شهر خانه های بسیاری با قدمت بیش از 150 سال وجود دارند که با قدم زدن در سطح شهر به خوبی پیداست. در این خانه ها هنوز سکنه وجود دارد و قدم زدن در بین آنها حال و هوای خوبی را رقم می زند.

خیابان حاجی ممیش آلاچاتی

لذت قدم زدن در یک خیابان زیبا همراه با کلوپ های شبانه را در خیابان حاجی ممیش "Hacımemiş" می توانید تجربه کنید.