واکیف بانک ترکیه

واکیف بانک ترکیه
احمدرضا صالحی
24 فروردین 1400
0 نظر

در چندین دهه گذشته داشتن حساب بانکی به یک ضرورت برای زندگی روزمره تبدیل شده و بطور حتم می توان گفت که بدون داشتن یک حساب بانکی، در طول روز با مشکلات زیادی روبرو می شویم. اگر اندکی فکر کنیم می بینیم که در ساده ترین کارهای روزانه خود نیازمند یک کارت بانکی برای خرید هستیم و قادر به نگهداری پول در منزل یا محل کار نیستیم. در کشورهای مختلف بانک های خصوصی و دولتی بسیاری وجود دارند که هر یک با امکانات و خدماتی که ارائه می دهند در دنیای بانکداری در حال رقابت در کشور خود هستند و تعداد زیادی از آنها نیز در بانکداری بین المللی نیز حرف های زیادی برای گفتن دارند.

در این مقاله از وبسایت " یاردیم " قصد داریم به معرفی یک بانک از کشور ترکیه بنام " واکیف بانک" بپردازیم، پس با ما همراه باشید.

واکیف بانک (VakıfBank) در 11 ژانویه 1954 به دستور نخست وزیر وقت آقای عدنان مندرس با سرمایه اولیه 50 میلیارد لیر به عنوان یک شرکت سهامی ترک تاسیس و با گذشت سه ماه از این دستور رسما فعالیت خود را در آنکارا آغاز نمود. هدف از تشکیل این بانک استفاده درست از منافع وقف و استفاده از آنها در توسعه اقتصاد کشور ترکیه بود. در طول سال های کاری این بانک، تمام تلاش خود را بکار گرفت تا با به روزترین امکانات و فناوری، بهترین خدمات را ارائه دهد تا نقش خود در اقتصاد ترکیه را به خوبی ایفا کند. این بانک با اموال و دارائی هایی که بصورت امانت در دست دارد با مدیریت بهینه و برنامه ریزی دقیق توانسته خدمات موثری را به مشتریان، کارکنان و سهامدارانش عرضه کند.

افتتاح حساب در واکیف بانک

واکیف بانک در عرصه بانکداری تجاری، زراعی، شرکتی، تولیدی های کوچک و بزرگ، بانکداری سرمایه گذاری، تامین خدمات مالی جهت تجارت داخلی و خارجی، بانکداری شخصی و خدمات نوین خود امروزه به عنوان یک بانک پیشرو در ترکیه شناخته می شود. از شعبه های خارجی این بانک می توان به واکیف بانک در نیویورک ایالات متحده، واکیف بانک اربیل، واکیف بانک بحرین اشاره کرد. همچنین این بانک دارای یک شرکت زیرمجموعه در بانک های وقف کشورهای استرالیا، قبرس و بانک KKTC است.

سهامداران واکیف بانک

 • در اوایل سال 2005 به میزان 25.18% از سهام به عموم عرضه شد.
 • سهم اوقاف زیرمجموعه اداره کل اوقاف این کشور 43% می باشد.
 • به میزان 15.64% سهم متعلق به اوقافی است که بعدا ضمیمه می شود.
 • سهام صندوق بازنشستگی واکیف بانک 16.10% می باشد.
 • 00.8% متعلق به سایر سهام ها می باشد.

واکیف بانک در راستای خدمات دهی موثر خود با یک تصمیم منسجم در سال 2005 با اجرای یک برنامه تغییر و بازسازی، با برنامه هایی نظیر مشتری مداری، توسعه، تقویت زیرساخت ها و ... توانست گامی بلند در این عرصه بردارد. با بازبینی این بانک در سال 2008 موفقیت آن به چشم می آمد و با شعارهایی نظیر "اینجا جای شماست"، "بانکی که شما را درک می کند"، "قدرت کنار شماست" در سال های 2009/ 2011 / 2017 با توانی مضاعف در عرصه بانکداری خودنمایی کرد.

واکیف بانک با بیش از 198 میلیارد لیر سرمایه در رده هفتم در میان بانک های ترکیه مثل ایش بانک، زراعت بانک، دنیز بانک و ... قرار گرفته و با 950 شعبه ، 4210 دستگاه ATM  ، 276145 واحد POS ، بیش از 15 هزار پرسنل و از طریق وبسایت www.vakifbank.com.tr در حال ارائه خدمات می باشد.

خدمات الکترونیک واکیف بانک

 از موسسات وابسته به واکیف بانک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بیمه ی خورشید Güneş Sigorta A.Ş
 • بازنشستگی و زندگی واکیف Vakıf Emeklilik ve Hayat A.Ş
 • فاکتورینگ واکیف Vakıf Faktoring A.Ş
 • بنیاد لیزینگ مالی واکیف Vakıf Finansal Kiralama A.Ş
 • شرکت سرمایه گذاری املاک واکیف Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş
 • بنیاد ارزش اوراق بهادار واکیف Vakıf Menkul Kıymet Yat. Ort. A.Ş
 • بنیاد سرمایه گذاری اوراق بهادار واکیف Vakıf Yatırım Menkul Değerler A.Ş
 • صنعت تجارت و بازاریابی واکیف Vakıf Pazarlama San. ve Ticaret A.Ş
 • هتلداری تاکسیم Taksim Otelcilik A.Ş
 • شرکت انرژی و معدن واکیف Vakıf Enerji ve Madencilik A.Ş
 • ارزیابی املاک واکیف Vakıf Gayrimenkul Değerleme A.Ş

سرمایه گذاری در واکیف بانک

همراهان گرامی، در اطلاع هستید که یکی از روش های اخذ شهروندی ترکیه، سرمایه گذاری در ترکیه می باشد و یکی از روش های سرمایه گذاری ، وارد شدن در سیستم بانکی این کشور می باشد. در واکیف بانک نیز می توانید همکاری برای یک سرمایه گذاری امن را شروع کنید. در این بانک می توان از طریق صندوق سرمایه گذاری مشترک، اوراق قرضه دولتی، خرید و فروش ارز، اوراق بانکی، خرید و فروش طلا و .. وارد همکاری شد که برای کسب اطلاعات اولیه می توان از طریق وبسایت این بانک و در مرحله بعد با مراجعه حضوری اقدامات لازمه را به عمل آورید.

کارت های اعتباری واکیف بانک

و در آخر اگر بخواهیم چند نکته در مورد این بانک بگوییم باید گفت که، این بانک در خدمات الکترونیک از طریق اپلیکیشن قوی خود، وبسایت کارآمد، کارتهای بانکی مستر و ویزا کارت و... در جلب رضایت مشتری همواره در تلاش بوده است. واکیف بانک نیز به مانند سایر بانک های کشور ترکیه برای افتتاح حساب مدارک لازمه را نیازمند (اصل پاسپورت، کیملیک، کد مالیاتی، سیم کارت ترکیه) و برای مهاجرین نیز از کشورهای مختلف شرایط متفاوتی را لحاظ می کند. اگر به دنبال انتقال پول خود جهت سرمایه گذاری در این کشور یا خرید خانه در ترکیه و ... هستید، واکیف بانک می تواند انتخابی امن برای شما متقاضیان محسوب شود.

0 نظر ثبت شده

ثبت نظر برای این مقاله

نام خود را وارد کنید
یک ایمیل معتبر وارد کنید
متن نظر خود را تایپ کنید