فستیوال های آنتالیا

فستیوال های آنتالیا
احمدرضا صالحی
29 شهریور 1400
0 نظر

اگر قصد تجربه یک سفره خاطره انگیز به همراهان عزیزانتان را دارید حتما برنامه ریزی خود را در زمان فستیوال های شگفت انگیز این شهر ساحلی تنظیم کنید. آنتالیا علاوه بر جاذبه های گردشگری خود، ساحل های بی نظیر و زیبا، رستوران ها و کلاب های بین المللی همه ساله پذیرای گردشگران زیادی در فصل فستیوال های خود است و مردم شهر نیز خود را برای جمعیت زیادی از توریست ها در این فصل آماده می کنند. تنوع فستیوال ها به چندین بخش تقسیم می شود و از آنجایی که همزمان با فصل تابستان است حضور هر چه بیشتر متقاضیان همواره انتظار می رود.

آنتالیا

آنتالیا شهری در سواحل جنوب غربی کشور ترکیه، در منطقه مدیترانه که با شهرهایی همچون فتحیه، مرسین و قونیه همسایه است. از مناظره زیبای این شهر هرچقدر بیان کنیم کم گفته شده چرا که در آن از دشت و کوهستان تا سواحل بی نظیر را می توان شاهد بود. اگر به دنبال تجربه سواحلی بی نظیر در این شهر هستید مناطق کاس و کالکان را در برنامه های سفر خود قرار دهید. با اینکه این شهر مدرن شده و پا به پای شهرهای مدرن روز دنیا قدم می بر می دارد ولی باز هم در مناطق سنتی و قشر کارگر می توانید افرادی که لباس های سنتی بر تن دارند را مشاهده کنید. اگر در این شهر به بازدید از مساجد رفتید حتما خانم ها باید روسری بر سرکنند که عدم استفاده از آن بی احترامی شمرده می شود. درآمد اصلی مردم این شهر از گردشگری است و آب و هوای گرم این شهر باعث شده در بیشتر فصول سال گردشگران زیادی از این شهر دیدن کنند. با وجود تاریخچه این شهر، سواحل، آب و هوا و مناطق دیدنی همچون کالیچی، بندرگاه قدیمی، ترمسوس، پرگا و ... مگر می توان از این شهر دیدن نکرد!

آنتالیا در کنار دیگر شهرهای پرجمعیت این کشور همچون آنکارا، استانبول و ازمیر مکان امنی برای سرمایه گذارای در این کشور محسوب می شود و با کمی قدم زدن در این شهر به راحتی می توانید مهاجران خارجی که به قصد سرمایه گذاری در این شهر سکونت دارند را مشاهده نمایید. در ادامه میخواهیم در این مقاله از وبسایت "یاردیم" به معرفی فستیوال های آنتالیا بپردازیم، پس با ما همراه باشید.

فستیوال اپرا و رقص باله آسپندوس

فستیوالی که برای اولین بار در سال 1994 برگزار شد و تا به امروز ادامه دارد. این فستیوال اصولا در ماه های ژوئن و جولای برپا می شود و گردشگران زیادی را به آنتالیا می کشاند. در ابتدا سازمان ملی مدیریت اپرا و باله مسئول برگزاری بود ولی در ادامه به یک فستیوال مردمی تبدیل شد. نکته این فستیوال برگزاری آن در سالن آمفی تئاتر آسپندوس می باشد که یک مکان تاریخی و گردشگری شهر آنتالیا محسوب شده و بازمانده از زمان رومیان باستان است که با گنجایش 6000 نفر برای هرشب می باشد. با اینکه در این شب کلیه امکانات رفاهی به همراه بازار چه های سنتی و رستوران ها و مارکت ها وجود دارند ولی این شب اپرایی به قدری زیباست که شما به هیچ یک از این کارها نخواهید رسید و دوست ندارید لحظه ای از آن را از دست بدهید.

فستیوال رقص باله آنتالیا

فستیوال مجسمه های شنی

فستیوالی که مخاطبین بین المللی زیادی را از کشورهایی همچون اوکراین، اسپانیا، پرتغال، هلند، لیتوانی، برزیل، کانادا و ... به سمت خود جذب کرده و همه ساله با موضوعات مختلف و شرکت کنندگانی از سراسر دنیا برگزار می شود. در این فستیوال در سال 2015 بلندترین مجسمه شنی ساخته شده و به ثبت جهانی نیز رسیده است. این فستیوال در ساحل زیبای لارا در آنتالیا برگزار می شود و شرکت برای عموم آزاد است. اگر علاقمند به هنر و مجسمه سازی هستید شرکت در آن را به شما پیشنهاد می کنیم. در صورتی که مجسمه ساخته شده توسط شما پیروز بشود صاحب جایزه بی نظیری نیز خواهید بود. زمان برگزاری فستیوال مجسمه های شنی همه ساله از ابتدای ماه می تا 31 اکتبر و همینطور در ابتدای نوامبر تا 30 آوریل می باشد که ورودی آن 24 لیر و برای کودکان 10 لیر می باشد. لازم بذکر است که کلیه اثرات ساخته شده در این فستیوال به مدت یک سال نگهداری می شوند.

فستیوال مجسمه های شنی در آنتالیا

فستیوال فیلم پرتغال طلایی

زمان برگزاری این فستیوال همه ساله در 4 اکتبر می باشد و در سه بخش فیلم سینمایی، مستند و فیلم کوتاه پذیرای تمامی شرکت کنندگان داخلی و خارجی می باشد. این فستیوال از سال 1964 میلادی همه ساله برگزار  شده و ستاره ها در زمینه های مختلف جوایز نفیسی دریافت می کنند.

فستیوال فیلم پرتقال طلایی آنتالیا

فستیوال رنگ ها

خوب، نوبت می رسد به مهیج ترین و عجیب ترین فستیوال در آنتالیا که بدون شک پرطرفدارا ترین نیز هست و آن فستیوال رنگ در آنتالیاست. این فستیوال که همزمان با 20 کشور دیگر برگزار می شود و مردم با پرتاب توپ های رنگی به یکدیگر علاوه بر خود، نمای شهر را نیز تغییر می دهند. پس از این فستیوال هیچ چیز در رنگ خود نیست و شما نظاره گر درختان صورتی و ساحلی قرمز هستید. همزمان با این رنگ آمیزی ها رقص و پایکوبی با موزیک های شاد و دی جی های معتبر برپاست، توصیه می کینم برای یک بار هم که شده این روز را در آنتالیا تجربه کنید. زمان این فستیوال در تاریخ 21 اگوست می باشد و شرکت برای عموم رایگان می باشد. مکان آن در بیچ پارک واقع در ساحل کنیالتی است.

فستیوال رنگ ها در آنتالیا

همچنین بخوانید:

سفر به آنتالیا ترکیه

آشنایی با 10 شهر جذاب ترکیه

ده هتل پنج ستاره در آنتالیا

شهر زیبای فتحیه در ترکیه

در انتها شما هم اگر خاطراتی و یا اطلاعاتی از این فستیوال ها دارید با در میان بگذارید.

0 نظر ثبت شده

ثبت نظر برای این مقاله

نام خود را وارد کنید
یک ایمیل معتبر وارد کنید
متن نظر خود را تایپ کنیدکد امنیتی