قهرمان مسابقه Survivor All Star 2022 ترکیه مشخص شد

بدون شک مسابقه (سوروایور) Survivor محبوب ترین و پر تماشاگرترین برنامه تلویزیونی در کشور ترکیه می باشد. این برنامه هر سال از شبکه تلویزیونی TV8 که متعلق به آجون ایلیجالی (acun ılıcalı) می باشد پخش می شود. علت محبوبیت این مسابقه علاوه بر حضور افراد مشهور در زمینه ورزش، سینما و موسیقی کشور ترکیه، جایزه مالی چشمگیر آن می باشد. البته نباید از این موضوع غافل شد که حضور در این مسابقه باعث شهرت چند برابری افراد می شود و از همین رو شرکت در این مسابقه باعث ایجاد تحولی عظیم از نظر مالی برای افراد عادی می شود.

 مسابقه Survivor از سال 2005 بصورت مداوم در حال برگزاری است و تنها شاهد یک وقفه در سال های 2008 و 2009 بوده ایم. در اولین سال برگزاری این مسابقه بازیگر محبوب سینمای ترکیه uğur pektaş (اوئور پکتاش) که در سریال محبوب arka sokaklar به ایفای نقش پرداخته بود توانست رتبه اول را کسب کرده و قهرمان این دوره شود.

نحوه برگزاری مسابقه سوروایور

برای شرکت در این مسابقه حتما باید از شرایط جسمانی مناسب با سابقه ورزشی برخوردار باشید زیرا هرسال تعداد زیادی از ورزشکاران مطرح ترکیه که سابقه کسب مدال های جهانی دارند در این مسابقه حضور دارند. این مسابقه بصورت ترکیبی بین مردان و زنان برگزار می شود و آنها در دو تیم مختلف با عنوان Ünlüler (افراد مشهور) و Gönüller (افراد عادی) به رقابت می پردازند. هر یک از تیم ها شامل تعدادی شرکت کننده آقا و خانم می باشند که در مراحل اولیه آقایان باهم و خانم ها نیز با یکدیگر به رقابت می پردازند.

مسابقه سوروایور بین 4.5 تا 6 ماه به طول می انجامد و درتمام این مدت افراد بدون هیچگونه وسیله ارتباطی در یک جزیره به مسابقه می پردازند. نکته قابل توجهی که وجود دارد آن است تمامی شرکت کنندگان با مشکل خورد و خوراک مواجه می شوند زیرا جیره غذایی آنها بسیار اندک می باشد بطوریکه برخی شرکت کنندگان بخاطر گرسنگی زیادی که متحمل می شوند مجبور به ترک مسابقه می شوند!

هر هفته یک سری مسابقات برگزار می شود که مهمترین پاداش تیم برنده اقلام خوراکی می باشد و طبیعتا تیمی که بازنده این مسابقه باشد مجبور است کل هفته را بدون اقلام خوراکی سپری کند!

در کنار سبد غذایی که هر هفته به تیم برنده اهدا می شود، مسابقاتی با جایزه تفریحی نیز برگزار می شود که اعضای تیم برنده را به یک هتل، ویلا یا مکان تفریحی لوکس می برند و آنها حداقل یک شب در جای گرم و نرم خوابیده غذای مناسب می خورند و در تمام این مدت تیم بازنده باید در جزیره بدون غذا حضور داشته و در آلاچیقی که خود ساخته اند سپری کنند!

عذاب آورترین نکته در مسابقه سوروایر گرسنگی می باشد بطوریکه شرکت کنندگان حتی اجازه استفاده از خوراکی هایی که گردشگران یا بومیان در مکان های مختلف رها کرده اند را ندارد و تنها راه تغذیه آنها علاوه بر سبد غذایی هفتگی استفاده از میوه هایی مانند نارگیل یا ماهیگیری می باشد که برای تهیه آنها نیز با دشواری زیادی مواجه خواهند و در صورتی که ناظران مسابقه متوجه شوند فردی غیر از این دو راه غذا تهیه کرده است او را جریمه می کنند و این جریمه معمولا محرومیت دو تا سه هفته ای از پاداش های تیم برنده می باشد! گرسنگی در سوروایور به حدی شدید است که گاها شرکت کنندگان مجبور به خوردن حیواناتی مانند خرچنگ، مار و ... می شوند.

با توجه به توضیحات فوق می توان نتیجه گرفت که برنده شدن در هر مسابقه چقدر برای شرکت کنندگان اهمیت دارد و همین موضوع باعث جذابیت فراوان آن می شود.

یکی از مسابقاتی که هر هفته برگزار می شود مسابقه حذفی می باشد بطوریکه اعضای تیم بازنده در پایان روز باید نام یک نفر از هم تیمی های خود را که فکر می کنند مناسب حذف شدن است را در یک برگه نوشته و آن را تقدیم برگزار کنندگان کنند. این بخش از مسابقه نیز بسیار جذاب است زیرا تیم برنده با خیال راحت می تواند یک هفته دیگر را سپری کند و یکی از اعضای تیم بازنده مجبور به ترک جزیره خواهد شد.

حضور در جزیره (و مسابقه) از آن جهت اهمیت دارد که به ازای هر هفته حضور حقوقی بین 10 تا 20 هزار لیر به افراد پرداخت می شود و از این رو حتی اگر فردی موفق به قهرمانی در این مسابقه نشود، به ازای هفته هایی که حضور داشته پاداش نقدی دریافت خواهد کرد.

معمولا بیشترین درگیری های لفظی در مسابقات حذفی هر هفته بین شرکت کنندگان تیم بازنده رخ می دهد زیرا هیچ از آنها مایل به ترک جزیره نیستند و از این رو تلاش می کنند در صورت باخت یکی دیگر از هم تیمی هایشان ازمسابقه خارج شود. انتخاب فرد حذف شده توسط نظرسنجی اس ام اسی از بینندگان صورت می گیرد و فردی که کمترین رأی را در آن هفته داشته باشد از مسابقه حذف خواهد شد.

جوایز مسابقه Survivor

آجون ایلیجالی یک جمله معروف دارد: "شما آنچه که شایسته خودتان است را انجام دهید، ما هم آنچه را که شایسته خودمان است انجام می دهیم".

عینیت این جمله آجون را به واقع می توان در پاداش های مسابقه مشاهده کرد زیرا هر هفته جوایز هفتگی شگفت انگیز تر و پربارتر می شود. برخی ازجوایزی که سال پیش در بین مسابقات هفتگی اهدا شد عبارتند از:

 • موزیک پلیر
 • بن خرید 10 هزار لیری
 • بن خرید سالانه غذا
 • بن خرید لوازم آرایشی و بهداشتی
 • تبلت
 • تلویزیون
 • یک بلیط رفت و برگشت به هر نقطه از دنیا
 • بن خرید البسه به ارزش 20 هزار لیر
 • اقامت در یک هتل لوکس به مدت یک هفته با همراه
 • خودروی لوکس شاسی بلند

این جوایز علاوه برای حقوق هفتگی، تفریحات هفتگی و پاداش نفر اول می باشد.

پاداش نفر اول در سال 2021 حدود 1 میلیون لیر بود که به همراه حقوق هفتگی به مبلغی نزدیک به یک میلیون و 600 هزار لیر نیر می رسید.

نا گفته نماند افرادی که مدت زمان زیادی توانستند در این مسابقه حضور داشته باشند و بعد حذف شدند پس از پایان مسابقات پیج اینستاگرامی آنها با رشد قابل توجهی مواجه شد و بعد از مسابقات پیشنهادهای تبلیغاتی فراوانی دریافت کردند مبالغ زیادی را نیز از این راه کسب کردند.

قهرمانان مسابقه Survivor

سال 2005:  Uğur Pektaş (اوئور پکتاش) بازیگر معروف سریال arka sokaklar

سال 2006: Derya Durmuşlar (دریا دورموشلار)

سال 2007: Taner Özdeş (تانر اوزدش)

سال 2010: Merve Oflaz (مروه اوفلز) بازیگر و مدل معروف ترکیه

سال 2011: Derya Büyükuncu (دریا بویوکونجو)

سال 2012: Nihat Altınkaya (نیهات آلتین کایا) بازیگر معروف ترکیه که در سریال محبوب SOZ هم به ایفای نقش پرداخته بود

سال 2013: Hilmi Cem İntepe (هیلمی جم اینتپه)

سال 2014: Turabi Çamkıran (تورابی چامکیران)

سال 2015: در این سال که All Start بود نیز تورابی توانست قهرمان شود

سال 2016: Çağan Atakan Arslan (آتاکان آرسلان) قهرمان مسابقات بوکس

سال 2017: Ogeday Girişken (اوگدای گیریشکن)

سال 2018: Adem Kılıççı (آدم کیلیچچی)

سال 2019: Yusuf Karakaya (یوسوف کاراکایا)

سال 2020: Cemal Can Canseven (جمال جان جانسون) خواننده محبوب ترکیه

سال 2021: İsmail Balaban (ایسماعیل بالابان) قهرمان کشتی سنتی جهان

Survivor All Star 2022

بدون شک مسابقه امسال جذاب ترین مسابقه سوروایری می باشد که تاکنون برگزار شده است. در مسابقات All Star قهرمانان و بهترین بازیکنان ادوار مختلف که بنا به دلایلی موفق به کسب عنوان قهرمانی نشده اند حضور دارند. بازیکنان دو تیم در مسابقات امسال به شرح زیر می باشند:

Ünlüler Takımı: Adem Kılıçcı, Aycan Yanaç, Barış Murat Yağcı, Batuhan Karacakaya, Birsen Bekgöz, Çağan Atakan Arslan, Elif Gören, Furkan Kızılay, Mert Öcal, Merve Aydın, Nagihan Karadere, Sema Aydemir, Sercan Yıldırım

Gönüllüler Takımı: Anıl Berk Baki, Ardahan Uzkanbaş, Berkan Karabulut, Berna Keklikler, Evrim Keklik, Gizem Kerimoğlu, Gökhan Keser, Hikmet Tuğsuz, Nisa Bölükbaşı, Ogeday Girişken, Seda Ocak, Sude Burcu, Yasin Obuz, Yağmur Banda

با نگاهی به اعضای دو تیم به راحتی می توان به هیجان مسابقه امسال پی برد. در ادامه نیز مسابقات افراد زیر به عنوان یدک (یار کمکی) به دو تیم اضافه شدند:

Ünlüler Takımı: Survivor Parviz Abdullayev, Bora Edin, GİZEM MEMİÇ, Ayşıl Özaslan, Aşkım Burçe Tunay, Aşkım Burçe Tunay

Gönüllüler Takımı: Yunus Emre, Ezgi Hocaoğlu, Atakan Işıktutan, Ayşe Yüksel

تیم Ünlüler (تیم قرمز)

Batuhan Karacakaya (باتوهان کاراجاکایا): باتوهان بازیگر معروف سریال آشکی ممنو می باشد که سال 2021 یکی از بهترین بازیکنان بود. در مسابقات سال 2021 دو بازیکن خانم به نام های آیشه و آلینا رقابت تنگاتنگی با یکدیگر داشتند و تنش های بین این دو حتی به دعوای خانوادگی آنها در فضای مجازی نیز کشیده شد بطوریکه آجون در یکی از جلسات به آنها اجازه داد خارج از قوانین مسابقه با خانواده خود تماس گرفته و به آنها هشدار دهند که از توهین به یکدیگر در فضای مجازی دست بردارند. همین رقابت عجیب بین آیشه و آلینا باعث شد هر فردی که با آنها همزمان در بین گزینه های حذفی هفتگی قرار می گرفتند، حذف شوند زیرا به خاطر همین رقابت توانستند درصد زیادی از آرا را به خود اختصاص دهند. مهمترین افرادی که به واسطه کاندید شدن همزمان آنها حذف شدند استیون و باتوهان بودند که به گواه کارشناسان اگر هنگام نظرسنجی حذفی بین آیشه و آلینا قرار نمی گرفتند توانایی حضور در فینال را داشتند.

Sema Aydemir (سما آیدمیر): یکی از پرسابقه ترین و محبوب ترین شرکت کنندگان خانم در سوروایور که کارشناس این مسابقه در برنامه هایی مانند Survivor Extra و Survivor Panorama نیز می باشد.

Çağan Atakan Arslan (چاغجان آتاکان آرسلان): بوکسور معروف کشور ترکیه با سابقه قهرمانی در مسابقات بوکس که قهرمان سال 2016 سوروایور نیز شد.

Sercan Yıldırım (سرجان ییلدیریم): یکی از بهترین بازیکنان دوره های قبل که با بدشانسی نتوانست به عنوان قهرمانی دست پیدا کند.

Elif Gören (الیف گورن): الیف با اینکه از نظر فیزیکی از سایر شرکت کنندگان جثه کوچک تری دارد اما یکی از سریعترین شرکت کنندگان می باشد و شاید بتوان گفت در بین خانم ها سریع ترین است!

Birsen Bekgöz (بیرسن بک گوز): دوست صمیمی ناگیهان که از فیزیک و سرعت مناسبی برخوردار می باشد.

Barış Murat Yağcı (باریش مورات یاغجی): یکی از محبوب ترین و پر طرفدارترین بازیکنان سوروایور که شانس زیادی برای قهرمانی او قائل هستند.

Mert Öcal (مرت اوچال): یکی از بهترین های ادوار گذشته و کارشناس برنامه Survivor Panorama

Nagihan Karadere (ناگیهان کارادره): اگر از علاقه مندان به سوروایور سوال کنید کدام رقابت را از همه بیشتر دوست داشتید بدون شک جواب این خواهد بود: "رقابت ناگیهان و سما" و اگر سوال کنید کدام زن شانس قهرمانی دارد نیز پاسخ "ناگیهان یا سما" خواهد بود. ناگهیان همواره رقابت جذابی با سما داشته که با هیجان فراوانی نیز رو به رو بوده است بطوریکه رقابت سال 2021 آیشه و آلینا را به رقابت این دو تشبیه کرده بودند حال فکر کنید این دو در یک تیم هستند، چه شود!

 Adem Kılıçcı (آدم کیلیچلی): آدم نیازی به معرفی ندارد و اگر بخواهیم سه شرکت کننده برتر در تمام ادوال سوروایور را نام ببریم قطعا آدم یکی از آنهاست.

تیم Gönüllüler (تیم آبی)

Anıl Berk Bak (آنیل برک باک): یکی از پرقدرت ترین و سریعترین بازیکنان این دوره که با هدف قهرمانی آمده. آنیل در مسابقه سوروایور کاپ توانست مقام اول را کسب کند.

Ardahan Uzkanbaş (آردالان اوزکانباش): یکی دیگر از شرکت کنندگان مدعی این دوره که از فیزیک و قدرت بسیار خوبی برخوردار است.

Evrim Keklik (اوریم ککلیک): بدون شک حضور اوریم که یکی از کارشناسان سوروایر و از بازیکنان سابق می باشد باعث جذابیت رقابت این دوره خواهد شد.

Ogeday Girişken (اوگدای): یکی از بهترین بازیکنان تاریخ سوروایور که توانسته به مقام اول نیز برسد. بدون شک رقابت اوگدای و آدم از جذاب ترین بخش های این مسابقه خواهد بود.

Seda Ocak (سدا اوجاک): خواهر دو قلوی سما که در تیم رقیب است. این دو قلوها رابطه خیلی خوبی با یکدیگر ندارند و در مصاحبه های قبل از شروع بازی ها هم سما به این نکته اشاره کرده بود که حرف یکدیگر را خیلی گوش نمی دهند، شاید به همین دلیل بود که سدا در تیزر معرفی گفت: "من سدا هستم، اشتباه نکنید، فراموش نکنید". بینندگان با اشتیاق منتظر دیدن رقابتی هستند که سدا و اوریم با سما، ناگیهان و الیف خواهند داشت.

Yasin Obuz (یاسین اوبوز): یاسین هم یکی از شرکت کنندگان بسیار خوب سوروایور می باشد که رقابت او با Mert می تواند بسیار جذاب باشد.

Yunus Emre (یونوس امره): یونوس امره یکی از خشن ترین و عصبی ترین بازیکنان سوروایور می باشد که از فیزیک و قدرت مناسبی نیز برخوردار است.

Hikmet Tuğsuz (هیکمت توسوز): هیکمت برای اولین بار در سال 2019 به سوروایر آمد در آن سال به او لقب افسانه دادند زیرا بدون شک بهترین شرکت کننده آن دوره بود اما با یک بدشانسی و مصدومیت وحشتناک از ناحیه پا مواجه شد و به همین دلیل مجبور به ترک مسابقات شد. بسیاری معتقدند اگر هیکمت در آن سال با مصدومیت مواجه نمی شد بدون شک می توانست به فینال راه پیدا کند. همچنین دعوای هیکمت و Yusuf (یوسوف) یکی از ماندگارترین و خشن ترین درگیری ها در تاریخ سوروایور می باشد که در آن درگیری یوسوف به نشانه تحقیر یک حلقه را بر گردن هیکمت انداخت و هیکمت هم با عصبانیت حلقه را به سمت یوسوف پرت کرد، به حمله ور شد و دستانش را بر گلوی یوسوف انداخت که اگر دخالت دیگران نبود ممکن بود اتفاق وحشتانکی بیفتد. این موضوع هم باعث شده بود هر دو شرکت کننده تا آستانه حذف از مسابقه پیش روند.

Nisa Bölükbaşı (نیسا بولوکباشی): بدون شک نیسا یکی از جذاب ترین، شیرین ترین و بامزه ترین بازیکنان تاریخ سوروایور می باشد. او که به واسطه زندگی در کشور چک به زبان ترکی به صورت کامل تسلط ندارد دارای لهجه ای شیرین و چهره ای با نمک می باشد. البته ناگفته نماند نیسا از نظر عملکرد هم جزو بهترین شرکت کنندگان می باشد اما همگان او را به خاطر حرکات خنده دار، مصدومیت های عجیب و رفتار کودک وارش به خاطر دارند بطوریکه همه ساله در پایان مسابقات یک ویدئوی کامل می توان از اتفاقاتی که برای نیسا در طول مسابقه می افتد تهیه کرد.

Ayşe Yüksel (عایشه یوکسل): آیشه یکی از بهترین شرکت کنندگان سال 2022 بود که با عملکرد تحسین برانگیز خود توانست به فینال راه پیدا کند و نفر سوم شود. اگر از دنبال کنندگان سوروایور باشید حتما خاطرتان هست که درگیری بین آلینا و عایشه چگونه منجر به حذف باتوهان شد و همگان به شوک فرو رفتند. با آنکه عایشه امسال به عنوان بازیکن یدک وارد شد اما شانس زیادی برای رسیدن به فینال دارد.

جمع بندی اولیه:

هرچند در مسابقه سوروایر چیزی قابل پیش بینی نیست اما به نظر می رسد خانم هایی که در تیم Ünlüler حضور دارند نسبت به تیم رقیب کمی قوی تر هستند هرچند واقعا نمی توان از کنار نام هایی مانند evrim, seda و Berna به راحتی عبور کرد اما حضور همزمان sema, nagihan, elif و bersin کفه ترازو را کمی سنگین تر کرده است.

در بخش آقایان به نظر می رسد تعادل نسبی برقرار باشد و اگر بخواهیم کاپیتان های دو تیم را معرفی کنیم Adem و Ogeday خواهند بود که بدون شک همه بینندگان منتظر رویارویی این دو هستند. از آن طرف رقابت Atakan و Anil هم بسیار جذاب خواهد اما در بخش آقایان هم تیم Ünlüler کمی قوی تر به نظر می رسند. البته این نظر با توجه به تجربه من از مسابقات قبلی که مشاهده کرده ام می باشد و ممکن است در این رقابت ها عملکرد شرکت کنندگان متفاوت باشد.

مسابقه Survivor All Star 2022 از روز 15 ژانویه آغاز خواهد شد.

اتفاقات ویژه سوروایر  All Start 2022 (بروزرسانی):

سوروایر All Start 2022 پر از اتفاقات و حوادث مختلف بود و به جرأت می توان گفت جذاب ترین و پر بیننده ترین مسابقات تاریخ سوروایور بود که به شرح آنها می پردازیم:

درگیری ناگیهان و برنا

در یکی از جر و بحث هایی که بین سما و برنامه پیش آمد، برنا به کنایه گفت که شما هر وقت در مقابل رقیب قدرت کافی ندارید، وانمود به مصدومیت می کنید و انگار ما با تیم مصدومان در حال بازی هستیم. در این صحنه که ناگیهان از مصدومیت رنج می برد به سمت برنا حمله ور شد و لباس او را از پشت کشید و اگر دخالت اطرافیان نبود ممکن بود برنا از بالای سکو به پایین بیفتد. ناگیهان بخاطر این حرکت یک اخطار جدی از آجون ایلیجالی دریافت کرد.

جر و بحث اوریم و نیسا

در یکی از مسابقات باریش که موفق به کسب امتیاز شده بود با خوشحالی فریاد زد. در این صحنه اوریم که هم تیمی از بازنده شده بود و رابطه خوبی با باریش ندارد به کنایه گفت: "خیلی انسان چندش آوری است. انگار قهرمان جهان شده، من واقعا دوسداران و علاقه مندان به او را درک نمی کنم". در این لحظه نیسا که پیش تر با باریش وارد رابطه عاطفی شده و از یکدیگر جدا شده بودند به اوریم گفت: "نمی شد حالا به من تیکه نندازی؟!" اوریم هم پاسخ داد من منظورم تو نبودی، وقتی اوگدای اینجاست، من در این زمینه به تو کنایه نمی زنم.

این گفتگو آغازگر اتفاقات دیگری بود و بسیاری از بینندگان را شوکه کرد زیرا بطور ناخواسته اوریم از رابطه نیسا و اوگدای پرده برداشته بود، رابطه ای که آنها قصد نداشتند در این دوره از مسابقات نمایان کنند اما افشا شد!

جر و بحث نیسا، مرت، اوگدای و سوده

بدون شک یکی از پر حدیث ترین قضایا در سوروایور برملا شدن رابطه بین سوده و مرت بود! وقتی نیسا به این قضیه پی برد به شدت عصبانی شد و خطاب به مرت اوجال گفت: "تو چطور می تونی تو فرودگاه به دوست صمیمی و نزدیک من ابراز علاقه کنی، اونو ببوسی، باهاش برنامه ازدواج و بچه دار شدن بکشی و بعد بیای تو سوروایور از یه رابطه دیگه رونمایی کنی؟"

این بحث تا روزها ادامه داشت و هر روز ابعاد جدیدی از این اتفاق رونمایی می شد و همگان در مورد آن صحبت می کردند. اوگدای همواره سعی داشت از نیسا طرفداری کند در حالیکه سوده می گفت من به حمایت و طرفداری هیچکس نیاز ندارم. من خودم در جریان تمام امور هستم و تمامی اتفاقات را آن جور که هست پذیرفته ام. به واسطه این اتفاقات به دفعات بحث هایی بین این چهار نفر اتفاق افتاد و صحنه ای که در آن سوده و مرت در یک چمن زار بین گل ها نشسته و مشغول صحبت هستند یکی از جالب ترین اتفاقات این دوره بود.

مصدومیت Atakan Işıktutan و گلایه از اوگدای

Atakan Işıktutan که دارای فیزیک و انگیزه فراوانی بود به عنوان یدک وارد مسابقات شد و در همان روزهای اول دچار مصدومیتی شدید از ناحیه کتف شد. در پایان آن هفته اسم آتاکان به عنوان کاندید حذف ذکر شد و نکته جالب آن بود یکی از افرادی که اسم آتاکان را برد اوگدای بود. آتاکان در رپورتاژ خود گفت: من و اوگدای از بچگی باهم بزرگ شدیم، از دست یک مادر غذا خوردیم، در یک محله بازی کردیم، تو چطور می توانی با دوست چندین و چند ساله خود اینگونه بخورد کنی. ذکر این موضوع از طرف آتاکان باعث شد خیلی ها علیه اوگدای جبهه بگیرند و حداقل کاش اوگدای در زمان مصدومیت او این کار را نمی کرد.

جدا شدن آیجان به دلیل ناراحتی جسمی

آیجان یکی از زیباترین شرکت کنندگان این دوره از مسابقات بود که روزهای متوالی به دلیل عدم تمرکز فکری و ناراحتی جسمانی نتوانست مسابقه دهد و در پایان نیز به درخواست خودش از ادامه مسابقات انصراف داد.

جدا شدن الف به دلیل ناراحتی جسمی

بدون شک الیف سریعترین شرکت کننده زن در مسابقات امسال بود و همگان اون را در بین 8 نفر اول می دیدند اما ناراحتی جسمی او باعث شد الیف هم تصمیم به ترک زود هنگام مسابقات بگیرد و بسیاری از شرکت کنندگان، کارشناسان و بینندگان از این موضوع ابراز تعجب و ناراحتی کردند.

دعوای بین یاسین، یونوس امره و هیکمت

بدون شک پر رنگ ترین دعوای امسال، دعوای هیکمت با یونوس امره و یاسین بود که چندین بار در جریان مسابقه اتفاق افتاد و حتی در یکی از گردهمایی ها که به Konsey معروف است و همواره با حضور آجون ایلیجالی برگزار می شود یونوس امره، هیکمت را حیوان خطاب کرد که با واکنش شدید آجون ایلیجالی مواجه شد. نکته دیگر دعوای بین یاسین و هیکمت بود که دوستی نزدیکی با یونوس امره داشت. این دو در جریان مسابقه با هم درگیر شدند، قبل از konsey با هم درگیر شدند و این درگیری حتی در konsey و در مقابل دیدگان آجون ایلیجالی هم اتفاق افتاد! نکته جالب آن بود که شدت این درگیری به قدری بود که تنها بخشی از آن را توانستند پخش کنند و به پخش تنهای بخشی از آن اکتفا کردند. این درگیری موجب اعمال جریمه های خیلی سنگینی برای هر دو طرف شد و آجون ایلیجالی قصد حذف یاسین از مسابقات را داشت که منصرف شد اما به او گفت اگر کوچکترین درگیری در ادامه مسابقات از طرف تو اتفاق بیفتد بدون شک حذف خواهی شد.

مصدومیت مروه آیدین

یکی از تلخ ترین مصدومیت های این دوره مربوط به مروه آیدین بود که باعث کنده شدن آشیل پای او در جریان مسابقه شد. این مصدومیت به قدری تلخ بود که مروه با گریه های فراوان ناچار به خروج از مسابقات شد و برای مداوا به استانبول آمد.

جر و بحث های هیکمت و ناگیهان

هر زمان که این دو در تیم های جدا گانه بودند همواره بین آنها درگیری بود. در یکی از صحبت های قبل از مسابقه موسوم به "سرمونی" نیسا جمله به نقل از هیکمت گفت که ناگیهان به دلیل دوپینگ مجبور به خداحافظی زودهنگام از مسابقات ملی شده و همین امر جرقه ای برای تشدید درگیری ها بین این دو بود. در جریان مسابقات هر زمان ناگیهان صدای هیکمت را می شنید با تندی با او صحبت می کرد و بارها و بارها به شیوه های مختلف به او توهین کرد و همین امر باعث شد آجون ایلیجالی در چند مرحله به ناگهیان اخطار دهد.

حکمرانی آتاکان در جزیره

بدون شک کاریزماتیک ترین شخصیت این دوره آواتار آتاکان بود. فردی که ابتدا در تیم قرمز و بود بعد به تیم آبی منتقل شد. هنگامی که در تیم قرمز بود سعی در رهبری داشت و همواره چالش هایی با آدم را تجربه می کرد و وقتی به تیم آبی منتقل شد این درگیری ها شدت بیشتری گرفت.

معمولا زمانی که یک فرد از یک تیم به تیم مقابل منتقل می شود در صورت باخت در مسابقات حذفی اعضای تیم سعی می کنند ابتدا عضو جدید را کاندید حذف کنند اما نکته جالب آن بود که آتاکان حتی پس از انتقال به تیم آبی هم زمام امور را بر دست گرفت تا این اواخر که گزینه ی حذفی به جز آتاکان وجود داشت نام او هیچگاه برای کاندیدای حذف نوشته نشد و کارشناسان به او نه تنها لقب حمکران تیم آبی یا قرمز بلکه حکمران کل جزیره را دانند.

ماندگاری اوریم

یکی از عجیب ترین اتفاقات در سوروایور امسال ماندگاری طولانی مدت اوریم علیرغم عملکرد خوب بود که تعجب همه کارشناسان را بر انگیخت و او موفق شد از 12 بار کاندیداتوری حذف (eleme konseyi) با موفقیت بیرون آید.

حذف سدا و گریه های سما

بدون شک اولین سوپرایز حذف سدا بود که به او لقب مادر تیم آبی را داده بودند اما در اولین کاندیداتوری حذف، مجبور به خداحافظی از مسابقات شد. در آن شب خواهر دوقلوی او سما از شدت ناراحتی نتوانست جلوی گریه خود را نگه دارد و آغوش خواهرانه این دو نفر هنگام خروج سدا، جزو غم انگیزترین صحنه ها بود.

حذف سما

اگر بخواهیم در تاریخ سوروایور نام دو زن برتر را ببریم بدون شک یکی از آنها ناگیهان و دیگری سما خواهد بود. دو نفری که همواره رقابت سختی با یکدیگر داشته اند و تماشای رقابت بین آنها همواره هیجان انگیز بوده. حذف شدن زود هنگام سما هم یکی دیگر از سوپرایزهای این دوره بود که حتی موجب تعجب ناگهیان شد.

حذف آنیل

از نظر عملکرد تا قبل از حذف آنیل بهترین شرکت کننده بود و حذف زودهنگام او حتی قبل از مسابقات انفرادی (bireysel) تعجب تمام کارشناسان را بر انگیخت.

حذف آواتار آتاکان

چه کسی فکرش را می کرد فردی که بیشترین تأثیر و قدرت نمایی در سوروایور 2022 را داشت حتی به جمع 8 نفر پایانی هم نتواند راه پیدا کند. اگر بخواهیم در مورد آواتار آتاکان امسال صحبت کنیم بدون شک باید به نگارش یک مقاله مجزا بپردازیم و از همین رو است که تمام کارشناسان معتقدند حذف زود هنگام آواتار آتاکان بزرگترین شوک سورواویور امسال بود و معتقدند طرفداران او به قدری از حضور آتاکان در مسابقات نهایی اطمینان داشتند که ترجیح دادند اس ام اس های خود را برای مراحل بعد نگه دارند و شاید همین موضوع باعث حذف زود هنگام آتاکان شد.

حذف اوگدای و ناگهیان

این دو شرکت کننده که از بهترین های تاریخ می باشند هر دو توانستند به جمع 8 نفر پایانی راه پیدا کنند. بدون شک از نظر عملکرد ناگهیان بهترین شرکت کننده خانم (و شاید بهترین شرکت کننده) بود اما بعد از اوگدای اوهم حذف شد و شانس رسیدن به فینال را از دست داد. شاید حذف این دو نفر بعد از آواتار آتاکان زمزمه های حضور یک قهرمان جدید و جوان باشد.

قهرمان مسابقه Survivor All Star 2022 ترکیه مشخص شد

پس حدود 6 ماه هیجان و استرس سرانجام قهرمان مسابقات سوروایور 2022 مشخص شد. در مسابقات امسال چهار شرکت کننده توانستند به فینال راه پیدا کنند:

 • باتوهان
 • آدم
 • عایشه
 • نیسا

در مرحله اول نظرسنجی که بین نیسا و عایشه انجام گرفت، عایشه حذف و نیسا به مرحله بعد راه یافت. در مرحله دوم فینال که بین آدم، باتوهان و نیسا برگزار شد، این باتوهان بود که علیرغم نظر بسیاری از کاربران حذف شد تا نیسا و آدم برگزار کنندگان فینال باشند.

طی مراسمی که در روز پنجشنبه 30 ژوئن 2022 مصادف با 9 تیر 1401 در استانبول برگزار شد، برخلاف انتظار بسیاری از کاربران و کارشناسان و برای اولین بار در تاریخ سوروایور، یک زن توانست به قهرمانی این مسابقات دست پیدا کند و آن کسی نبود جز نیسا (Nisa Bölükbaşı). نیسا علیرغم عملکرد متوسط خود توانست رقبا را یکی از حذف کرده و در فینال هم پس از شکست دادن آدم به مقام اولی این مسابقات دست پیدا کنند.

قهرمان سوروایور 2022

اسامی حذف شدگان سوروایر All Start 2022 به ترتیب حذف

 1. Gizem Kerimoğlu
 2. Ayşıl Özaslan
 3. Aycan Yanaç
 4. Furkan Kızılay
 5. Ezgi Hocaoğlu
 6. Atakan Işıktutan
 7. Yunus Emre Özden
 8. Aşkım Burçe TUNAY
 9. Birsen Bekgöz
 10. Sercan Yıldırım
 11. Berna Keklikler
 12. Mert Öcal
 13. Bora Edin
 14. Elif Gören
 15. Yasin OBUZ
 16. Ardahan Uzkanbaş
 17. GİZEM MEMİÇ
 18. Yağmur Banda
 19. Gökhan Keser
 20. Barış Murat Yağcı
 21. Parviz Abdullayev
 22. Merve Aydın
 23. Seda Ocak
 24. Sude Burcu
 25. Sema Aydemir
 26. Evrim Keklik
 27. Anıl Berk Baki
 28. Atakan Arslan
 29. Ogeday Girişken
 30. Berkan Karabulut
 31. Nagihan Karadere
 32. Hikmet Tuğsuz

برای مشاهده ویدئوهای مربوط به مسابقات سوروایور می توانید به کانال بنو مدیا مراجعه نمایید.

شما درباره مسابقات امسال چه فکر می کنید؟ لطفا نظرات ارزشمند خود را با ما در میان بگذارید.

همچنین بخوانید: