قهرمان مسابقه Survivor All Star 2022 ترکیه مشخص شد

قهرمان مسابقه Survivor All Star 2022 ترکیه مشخص شد
احمدرضا صالحی
23 دی 1400
40 نظر

بدون شک مسابقه (سوروایور) Survivor محبوب ترین و پر تماشاگرترین برنامه تلویزیونی در کشور ترکیه می باشد. این برنامه هر سال از شبکه تلویزیونی TV8 که متعلق به آجون ایلیجالی (acun ılıcalı) می باشد پخش می شود. علت محبوبیت این مسابقه علاوه بر حضور افراد مشهور در زمینه ورزش، سینما و موسیقی کشور ترکیه، جایزه مالی چشمگیر آن می باشد. البته نباید از این موضوع غافل شد که حضور در این مسابقه باعث شهرت چند برابری افراد می شود و از همین رو شرکت در این مسابقه باعث ایجاد تحولی عظیم از نظر مالی برای افراد عادی می شود.

 مسابقه Survivor از سال 2005 بصورت مداوم در حال برگزاری است و تنها شاهد یک وقفه در سال های 2008 و 2009 بوده ایم. در اولین سال برگزاری این مسابقه بازیگر محبوب سینمای ترکیه uğur pektaş (اوئور پکتاش) که در سریال محبوب arka sokaklar به ایفای نقش پرداخته بود توانست رتبه اول را کسب کرده و قهرمان این دوره شود.

نحوه برگزاری مسابقه سوروایور

برای شرکت در این مسابقه حتما باید از شرایط جسمانی مناسب با سابقه ورزشی برخوردار باشید زیرا هرسال تعداد زیادی از ورزشکاران مطرح ترکیه که سابقه کسب مدال های جهانی دارند در این مسابقه حضور دارند. این مسابقه بصورت ترکیبی بین مردان و زنان برگزار می شود و آنها در دو تیم مختلف با عنوان Ünlüler (افراد مشهور) و Gönüller (افراد عادی) به رقابت می پردازند. هر یک از تیم ها شامل تعدادی شرکت کننده آقا و خانم می باشند که در مراحل اولیه آقایان باهم و خانم ها نیز با یکدیگر به رقابت می پردازند.

مسابقه سوروایور بین 4.5 تا 6 ماه به طول می انجامد و درتمام این مدت افراد بدون هیچگونه وسیله ارتباطی در یک جزیره به مسابقه می پردازند. نکته قابل توجهی که وجود دارد آن است تمامی شرکت کنندگان با مشکل خورد و خوراک مواجه می شوند زیرا جیره غذایی آنها بسیار اندک می باشد بطوریکه برخی شرکت کنندگان بخاطر گرسنگی زیادی که متحمل می شوند مجبور به ترک مسابقه می شوند!

هر هفته یک سری مسابقات برگزار می شود که مهمترین پاداش تیم برنده اقلام خوراکی می باشد و طبیعتا تیمی که بازنده این مسابقه باشد مجبور است کل هفته را بدون اقلام خوراکی سپری کند!

در کنار سبد غذایی که هر هفته به تیم برنده اهدا می شود، مسابقاتی با جایزه تفریحی نیز برگزار می شود که اعضای تیم برنده را به یک هتل، ویلا یا مکان تفریحی لوکس می برند و آنها حداقل یک شب در جای گرم و نرم خوابیده غذای مناسب می خورند و در تمام این مدت تیم بازنده باید در جزیره بدون غذا حضور داشته و در آلاچیقی که خود ساخته اند سپری کنند!

عذاب آورترین نکته در مسابقه سوروایر گرسنگی می باشد بطوریکه شرکت کنندگان حتی اجازه استفاده از خوراکی هایی که گردشگران یا بومیان در مکان های مختلف رها کرده اند را ندارد و تنها راه تغذیه آنها علاوه بر سبد غذایی هفتگی استفاده از میوه هایی مانند نارگیل یا ماهیگیری می باشد که برای تهیه آنها نیز با دشواری زیادی مواجه خواهند و در صورتی که ناظران مسابقه متوجه شوند فردی غیر از این دو راه غذا تهیه کرده است او را جریمه می کنند و این جریمه معمولا محرومیت دو تا سه هفته ای از پاداش های تیم برنده می باشد! گرسنگی در سوروایور به حدی شدید است که گاها شرکت کنندگان مجبور به خوردن حیواناتی مانند خرچنگ، مار و ... می شوند.

با توجه به توضیحات فوق می توان نتیجه گرفت که برنده شدن در هر مسابقه چقدر برای شرکت کنندگان اهمیت دارد و همین موضوع باعث جذابیت فراوان آن می شود.

یکی از مسابقاتی که هر هفته برگزار می شود مسابقه حذفی می باشد بطوریکه اعضای تیم بازنده در پایان روز باید نام یک نفر از هم تیمی های خود را که فکر می کنند مناسب حذف شدن است را در یک برگه نوشته و آن را تقدیم برگزار کنندگان کنند. این بخش از مسابقه نیز بسیار جذاب است زیرا تیم برنده با خیال راحت می تواند یک هفته دیگر را سپری کند و یکی از اعضای تیم بازنده مجبور به ترک جزیره خواهد شد.

حضور در جزیره (و مسابقه) از آن جهت اهمیت دارد که به ازای هر هفته حضور حقوقی بین 10 تا 20 هزار لیر به افراد پرداخت می شود و از این رو حتی اگر فردی موفق به قهرمانی در این مسابقه نشود، به ازای هفته هایی که حضور داشته پاداش نقدی دریافت خواهد کرد.

معمولا بیشترین درگیری های لفظی در مسابقات حذفی هر هفته بین شرکت کنندگان تیم بازنده رخ می دهد زیرا هیچ از آنها مایل به ترک جزیره نیستند و از این رو تلاش می کنند در صورت باخت یکی دیگر از هم تیمی هایشان ازمسابقه خارج شود. انتخاب فرد حذف شده توسط نظرسنجی اس ام اسی از بینندگان صورت می گیرد و فردی که کمترین رأی را در آن هفته داشته باشد از مسابقه حذف خواهد شد.

جوایز مسابقه Survivor

آجون ایلیجالی یک جمله معروف دارد: "شما آنچه که شایسته خودتان است را انجام دهید، ما هم آنچه را که شایسته خودمان است انجام می دهیم".

عینیت این جمله آجون را به واقع می توان در پاداش های مسابقه مشاهده کرد زیرا هر هفته جوایز هفتگی شگفت انگیز تر و پربارتر می شود. برخی ازجوایزی که سال پیش در بین مسابقات هفتگی اهدا شد عبارتند از:

 • موزیک پلیر
 • بن خرید 10 هزار لیری
 • بن خرید سالانه غذا
 • بن خرید لوازم آرایشی و بهداشتی
 • تبلت
 • تلویزیون
 • یک بلیط رفت و برگشت به هر نقطه از دنیا
 • بن خرید البسه به ارزش 20 هزار لیر
 • اقامت در یک هتل لوکس به مدت یک هفته با همراه
 • خودروی لوکس شاسی بلند

این جوایز علاوه برای حقوق هفتگی، تفریحات هفتگی و پاداش نفر اول می باشد.

پاداش نفر اول در سال 2021 حدود 1 میلیون لیر بود که به همراه حقوق هفتگی به مبلغی نزدیک به یک میلیون و 600 هزار لیر نیر می رسید.

نا گفته نماند افرادی که مدت زمان زیادی توانستند در این مسابقه حضور داشته باشند و بعد حذف شدند پس از پایان مسابقات پیج اینستاگرامی آنها با رشد قابل توجهی مواجه شد و بعد از مسابقات پیشنهادهای تبلیغاتی فراوانی دریافت کردند مبالغ زیادی را نیز از این راه کسب کردند.

قهرمانان مسابقه Survivor

سال 2005:  Uğur Pektaş (اوئور پکتاش) بازیگر معروف سریال arka sokaklar

سال 2006: Derya Durmuşlar (دریا دورموشلار)

سال 2007: Taner Özdeş (تانر اوزدش)

سال 2010: Merve Oflaz (مروه اوفلز) بازیگر و مدل معروف ترکیه

سال 2011: Derya Büyükuncu (دریا بویوکونجو)

سال 2012: Nihat Altınkaya (نیهات آلتین کایا) بازیگر معروف ترکیه که در سریال محبوب SOZ هم به ایفای نقش پرداخته بود

سال 2013: Hilmi Cem İntepe (هیلمی جم اینتپه)

سال 2014: Turabi Çamkıran (تورابی چامکیران)

سال 2015: در این سال که All Start بود نیز تورابی توانست قهرمان شود

سال 2016: Çağan Atakan Arslan (آتاکان آرسلان) قهرمان مسابقات بوکس

سال 2017: Ogeday Girişken (اوگدای گیریشکن)

سال 2018: Adem Kılıççı (آدم کیلیچچی)

سال 2019: Yusuf Karakaya (یوسوف کاراکایا)

سال 2020: Cemal Can Canseven (جمال جان جانسون) خواننده محبوب ترکیه

سال 2021: İsmail Balaban (ایسماعیل بالابان) قهرمان کشتی سنتی جهان

Survivor All Star 2022

بدون شک مسابقه امسال جذاب ترین مسابقه سوروایری می باشد که تاکنون برگزار شده است. در مسابقات All Star قهرمانان و بهترین بازیکنان ادوار مختلف که بنا به دلایلی موفق به کسب عنوان قهرمانی نشده اند حضور دارند. بازیکنان دو تیم در مسابقات امسال به شرح زیر می باشند:

Ünlüler Takımı: Adem Kılıçcı, Aycan Yanaç, Barış Murat Yağcı, Batuhan Karacakaya, Birsen Bekgöz, Çağan Atakan Arslan, Elif Gören, Furkan Kızılay, Mert Öcal, Merve Aydın, Nagihan Karadere, Sema Aydemir, Sercan Yıldırım

Gönüllüler Takımı: Anıl Berk Baki, Ardahan Uzkanbaş, Berkan Karabulut, Berna Keklikler, Evrim Keklik, Gizem Kerimoğlu, Gökhan Keser, Hikmet Tuğsuz, Nisa Bölükbaşı, Ogeday Girişken, Seda Ocak, Sude Burcu, Yasin Obuz, Yağmur Banda

با نگاهی به اعضای دو تیم به راحتی می توان به هیجان مسابقه امسال پی برد. در ادامه نیز مسابقات افراد زیر به عنوان یدک (یار کمکی) به دو تیم اضافه شدند:

Ünlüler Takımı: Survivor Parviz Abdullayev, Bora Edin, GİZEM MEMİÇ, Ayşıl Özaslan, Aşkım Burçe Tunay, Aşkım Burçe Tunay

Gönüllüler Takımı: Yunus Emre, Ezgi Hocaoğlu, Atakan Işıktutan, Ayşe Yüksel

تیم Ünlüler (تیم قرمز)

Batuhan Karacakaya (باتوهان کاراجاکایا): باتوهان بازیگر معروف سریال آشکی ممنو می باشد که سال 2021 یکی از بهترین بازیکنان بود. در مسابقات سال 2021 دو بازیکن خانم به نام های آیشه و آلینا رقابت تنگاتنگی با یکدیگر داشتند و تنش های بین این دو حتی به دعوای خانوادگی آنها در فضای مجازی نیز کشیده شد بطوریکه آجون در یکی از جلسات به آنها اجازه داد خارج از قوانین مسابقه با خانواده خود تماس گرفته و به آنها هشدار دهند که از توهین به یکدیگر در فضای مجازی دست بردارند. همین رقابت عجیب بین آیشه و آلینا باعث شد هر فردی که با آنها همزمان در بین گزینه های حذفی هفتگی قرار می گرفتند، حذف شوند زیرا به خاطر همین رقابت توانستند درصد زیادی از آرا را به خود اختصاص دهند. مهمترین افرادی که به واسطه کاندید شدن همزمان آنها حذف شدند استیون و باتوهان بودند که به گواه کارشناسان اگر هنگام نظرسنجی حذفی بین آیشه و آلینا قرار نمی گرفتند توانایی حضور در فینال را داشتند.

Sema Aydemir (سما آیدمیر): یکی از پرسابقه ترین و محبوب ترین شرکت کنندگان خانم در سوروایور که کارشناس این مسابقه در برنامه هایی مانند Survivor Extra و Survivor Panorama نیز می باشد.

Çağan Atakan Arslan (چاغجان آتاکان آرسلان): بوکسور معروف کشور ترکیه با سابقه قهرمانی در مسابقات بوکس که قهرمان سال 2016 سوروایور نیز شد.

Sercan Yıldırım (سرجان ییلدیریم): یکی از بهترین بازیکنان دوره های قبل که با بدشانسی نتوانست به عنوان قهرمانی دست پیدا کند.

Elif Gören (الیف گورن): الیف با اینکه از نظر فیزیکی از سایر شرکت کنندگان جثه کوچک تری دارد اما یکی از سریعترین شرکت کنندگان می باشد و شاید بتوان گفت در بین خانم ها سریع ترین است!

Birsen Bekgöz (بیرسن بک گوز): دوست صمیمی ناگیهان که از فیزیک و سرعت مناسبی برخوردار می باشد.

Barış Murat Yağcı (باریش مورات یاغجی): یکی از محبوب ترین و پر طرفدارترین بازیکنان سوروایور که شانس زیادی برای قهرمانی او قائل هستند.

Mert Öcal (مرت اوچال): یکی از بهترین های ادوار گذشته و کارشناس برنامه Survivor Panorama

Nagihan Karadere (ناگیهان کارادره): اگر از علاقه مندان به سوروایور سوال کنید کدام رقابت را از همه بیشتر دوست داشتید بدون شک جواب این خواهد بود: "رقابت ناگیهان و سما" و اگر سوال کنید کدام زن شانس قهرمانی دارد نیز پاسخ "ناگیهان یا سما" خواهد بود. ناگهیان همواره رقابت جذابی با سما داشته که با هیجان فراوانی نیز رو به رو بوده است بطوریکه رقابت سال 2021 آیشه و آلینا را به رقابت این دو تشبیه کرده بودند حال فکر کنید این دو در یک تیم هستند، چه شود!

 Adem Kılıçcı (آدم کیلیچلی): آدم نیازی به معرفی ندارد و اگر بخواهیم سه شرکت کننده برتر در تمام ادوال سوروایور را نام ببریم قطعا آدم یکی از آنهاست.

تیم Gönüllüler (تیم آبی)

Anıl Berk Bak (آنیل برک باک): یکی از پرقدرت ترین و سریعترین بازیکنان این دوره که با هدف قهرمانی آمده. آنیل در مسابقه سوروایور کاپ توانست مقام اول را کسب کند.

Ardahan Uzkanbaş (آردالان اوزکانباش): یکی دیگر از شرکت کنندگان مدعی این دوره که از فیزیک و قدرت بسیار خوبی برخوردار است.

Evrim Keklik (اوریم ککلیک): بدون شک حضور اوریم که یکی از کارشناسان سوروایر و از بازیکنان سابق می باشد باعث جذابیت رقابت این دوره خواهد شد.

Ogeday Girişken (اوگدای): یکی از بهترین بازیکنان تاریخ سوروایور که توانسته به مقام اول نیز برسد. بدون شک رقابت اوگدای و آدم از جذاب ترین بخش های این مسابقه خواهد بود.

Seda Ocak (سدا اوجاک): خواهر دو قلوی سما که در تیم رقیب است. این دو قلوها رابطه خیلی خوبی با یکدیگر ندارند و در مصاحبه های قبل از شروع بازی ها هم سما به این نکته اشاره کرده بود که حرف یکدیگر را خیلی گوش نمی دهند، شاید به همین دلیل بود که سدا در تیزر معرفی گفت: "من سدا هستم، اشتباه نکنید، فراموش نکنید". بینندگان با اشتیاق منتظر دیدن رقابتی هستند که سدا و اوریم با سما، ناگیهان و الیف خواهند داشت.

Yasin Obuz (یاسین اوبوز): یاسین هم یکی از شرکت کنندگان بسیار خوب سوروایور می باشد که رقابت او با Mert می تواند بسیار جذاب باشد.

Yunus Emre (یونوس امره): یونوس امره یکی از خشن ترین و عصبی ترین بازیکنان سوروایور می باشد که از فیزیک و قدرت مناسبی نیز برخوردار است.

Hikmet Tuğsuz (هیکمت توسوز): هیکمت برای اولین بار در سال 2019 به سوروایر آمد در آن سال به او لقب افسانه دادند زیرا بدون شک بهترین شرکت کننده آن دوره بود اما با یک بدشانسی و مصدومیت وحشتناک از ناحیه پا مواجه شد و به همین دلیل مجبور به ترک مسابقات شد. بسیاری معتقدند اگر هیکمت در آن سال با مصدومیت مواجه نمی شد بدون شک می توانست به فینال راه پیدا کند. همچنین دعوای هیکمت و Yusuf (یوسوف) یکی از ماندگارترین و خشن ترین درگیری ها در تاریخ سوروایور می باشد که در آن درگیری یوسوف به نشانه تحقیر یک حلقه را بر گردن هیکمت انداخت و هیکمت هم با عصبانیت حلقه را به سمت یوسوف پرت کرد، به حمله ور شد و دستانش را بر گلوی یوسوف انداخت که اگر دخالت دیگران نبود ممکن بود اتفاق وحشتانکی بیفتد. این موضوع هم باعث شده بود هر دو شرکت کننده تا آستانه حذف از مسابقه پیش روند.

Nisa Bölükbaşı (نیسا بولوکباشی): بدون شک نیسا یکی از جذاب ترین، شیرین ترین و بامزه ترین بازیکنان تاریخ سوروایور می باشد. او که به واسطه زندگی در کشور چک به زبان ترکی به صورت کامل تسلط ندارد دارای لهجه ای شیرین و چهره ای با نمک می باشد. البته ناگفته نماند نیسا از نظر عملکرد هم جزو بهترین شرکت کنندگان می باشد اما همگان او را به خاطر حرکات خنده دار، مصدومیت های عجیب و رفتار کودک وارش به خاطر دارند بطوریکه همه ساله در پایان مسابقات یک ویدئوی کامل می توان از اتفاقاتی که برای نیسا در طول مسابقه می افتد تهیه کرد.

Ayşe Yüksel (عایشه یوکسل): آیشه یکی از بهترین شرکت کنندگان سال 2022 بود که با عملکرد تحسین برانگیز خود توانست به فینال راه پیدا کند و نفر سوم شود. اگر از دنبال کنندگان سوروایور باشید حتما خاطرتان هست که درگیری بین آلینا و عایشه چگونه منجر به حذف باتوهان شد و همگان به شوک فرو رفتند. با آنکه عایشه امسال به عنوان بازیکن یدک وارد شد اما شانس زیادی برای رسیدن به فینال دارد.

جمع بندی اولیه:

هرچند در مسابقه سوروایر چیزی قابل پیش بینی نیست اما به نظر می رسد خانم هایی که در تیم Ünlüler حضور دارند نسبت به تیم رقیب کمی قوی تر هستند هرچند واقعا نمی توان از کنار نام هایی مانند evrim, seda و Berna به راحتی عبور کرد اما حضور همزمان sema, nagihan, elif و bersin کفه ترازو را کمی سنگین تر کرده است.

در بخش آقایان به نظر می رسد تعادل نسبی برقرار باشد و اگر بخواهیم کاپیتان های دو تیم را معرفی کنیم Adem و Ogeday خواهند بود که بدون شک همه بینندگان منتظر رویارویی این دو هستند. از آن طرف رقابت Atakan و Anil هم بسیار جذاب خواهد اما در بخش آقایان هم تیم Ünlüler کمی قوی تر به نظر می رسند. البته این نظر با توجه به تجربه من از مسابقات قبلی که مشاهده کرده ام می باشد و ممکن است در این رقابت ها عملکرد شرکت کنندگان متفاوت باشد.

مسابقه Survivor All Star 2022 از روز 15 ژانویه آغاز خواهد شد.

اتفاقات ویژه سوروایر  All Start 2022 (بروزرسانی):

سوروایر All Start 2022 پر از اتفاقات و حوادث مختلف بود و به جرأت می توان گفت جذاب ترین و پر بیننده ترین مسابقات تاریخ سوروایور بود که به شرح آنها می پردازیم:

درگیری ناگیهان و برنا

در یکی از جر و بحث هایی که بین سما و برنامه پیش آمد، برنا به کنایه گفت که شما هر وقت در مقابل رقیب قدرت کافی ندارید، وانمود به مصدومیت می کنید و انگار ما با تیم مصدومان در حال بازی هستیم. در این صحنه که ناگیهان از مصدومیت رنج می برد به سمت برنا حمله ور شد و لباس او را از پشت کشید و اگر دخالت اطرافیان نبود ممکن بود برنا از بالای سکو به پایین بیفتد. ناگیهان بخاطر این حرکت یک اخطار جدی از آجون ایلیجالی دریافت کرد.

جر و بحث اوریم و نیسا

در یکی از مسابقات باریش که موفق به کسب امتیاز شده بود با خوشحالی فریاد زد. در این صحنه اوریم که هم تیمی از بازنده شده بود و رابطه خوبی با باریش ندارد به کنایه گفت: "خیلی انسان چندش آوری است. انگار قهرمان جهان شده، من واقعا دوسداران و علاقه مندان به او را درک نمی کنم". در این لحظه نیسا که پیش تر با باریش وارد رابطه عاطفی شده و از یکدیگر جدا شده بودند به اوریم گفت: "نمی شد حالا به من تیکه نندازی؟!" اوریم هم پاسخ داد من منظورم تو نبودی، وقتی اوگدای اینجاست، من در این زمینه به تو کنایه نمی زنم.

این گفتگو آغازگر اتفاقات دیگری بود و بسیاری از بینندگان را شوکه کرد زیرا بطور ناخواسته اوریم از رابطه نیسا و اوگدای پرده برداشته بود، رابطه ای که آنها قصد نداشتند در این دوره از مسابقات نمایان کنند اما افشا شد!

جر و بحث نیسا، مرت، اوگدای و سوده

بدون شک یکی از پر حدیث ترین قضایا در سوروایور برملا شدن رابطه بین سوده و مرت بود! وقتی نیسا به این قضیه پی برد به شدت عصبانی شد و خطاب به مرت اوجال گفت: "تو چطور می تونی تو فرودگاه به دوست صمیمی و نزدیک من ابراز علاقه کنی، اونو ببوسی، باهاش برنامه ازدواج و بچه دار شدن بکشی و بعد بیای تو سوروایور از یه رابطه دیگه رونمایی کنی؟"

این بحث تا روزها ادامه داشت و هر روز ابعاد جدیدی از این اتفاق رونمایی می شد و همگان در مورد آن صحبت می کردند. اوگدای همواره سعی داشت از نیسا طرفداری کند در حالیکه سوده می گفت من به حمایت و طرفداری هیچکس نیاز ندارم. من خودم در جریان تمام امور هستم و تمامی اتفاقات را آن جور که هست پذیرفته ام. به واسطه این اتفاقات به دفعات بحث هایی بین این چهار نفر اتفاق افتاد و صحنه ای که در آن سوده و مرت در یک چمن زار بین گل ها نشسته و مشغول صحبت هستند یکی از جالب ترین اتفاقات این دوره بود.

مصدومیت Atakan Işıktutan و گلایه از اوگدای

Atakan Işıktutan که دارای فیزیک و انگیزه فراوانی بود به عنوان یدک وارد مسابقات شد و در همان روزهای اول دچار مصدومیتی شدید از ناحیه کتف شد. در پایان آن هفته اسم آتاکان به عنوان کاندید حذف ذکر شد و نکته جالب آن بود یکی از افرادی که اسم آتاکان را برد اوگدای بود. آتاکان در رپورتاژ خود گفت: من و اوگدای از بچگی باهم بزرگ شدیم، از دست یک مادر غذا خوردیم، در یک محله بازی کردیم، تو چطور می توانی با دوست چندین و چند ساله خود اینگونه بخورد کنی. ذکر این موضوع از طرف آتاکان باعث شد خیلی ها علیه اوگدای جبهه بگیرند و حداقل کاش اوگدای در زمان مصدومیت او این کار را نمی کرد.

جدا شدن آیجان به دلیل ناراحتی جسمی

آیجان یکی از زیباترین شرکت کنندگان این دوره از مسابقات بود که روزهای متوالی به دلیل عدم تمرکز فکری و ناراحتی جسمانی نتوانست مسابقه دهد و در پایان نیز به درخواست خودش از ادامه مسابقات انصراف داد.

جدا شدن الف به دلیل ناراحتی جسمی

بدون شک الیف سریعترین شرکت کننده زن در مسابقات امسال بود و همگان اون را در بین 8 نفر اول می دیدند اما ناراحتی جسمی او باعث شد الیف هم تصمیم به ترک زود هنگام مسابقات بگیرد و بسیاری از شرکت کنندگان، کارشناسان و بینندگان از این موضوع ابراز تعجب و ناراحتی کردند.

دعوای بین یاسین، یونوس امره و هیکمت

بدون شک پر رنگ ترین دعوای امسال، دعوای هیکمت با یونوس امره و یاسین بود که چندین بار در جریان مسابقه اتفاق افتاد و حتی در یکی از گردهمایی ها که به Konsey معروف است و همواره با حضور آجون ایلیجالی برگزار می شود یونوس امره، هیکمت را حیوان خطاب کرد که با واکنش شدید آجون ایلیجالی مواجه شد. نکته دیگر دعوای بین یاسین و هیکمت بود که دوستی نزدیکی با یونوس امره داشت. این دو در جریان مسابقه با هم درگیر شدند، قبل از konsey با هم درگیر شدند و این درگیری حتی در konsey و در مقابل دیدگان آجون ایلیجالی هم اتفاق افتاد! نکته جالب آن بود که شدت این درگیری به قدری بود که تنها بخشی از آن را توانستند پخش کنند و به پخش تنهای بخشی از آن اکتفا کردند. این درگیری موجب اعمال جریمه های خیلی سنگینی برای هر دو طرف شد و آجون ایلیجالی قصد حذف یاسین از مسابقات را داشت که منصرف شد اما به او گفت اگر کوچکترین درگیری در ادامه مسابقات از طرف تو اتفاق بیفتد بدون شک حذف خواهی شد.

مصدومیت مروه آیدین

یکی از تلخ ترین مصدومیت های این دوره مربوط به مروه آیدین بود که باعث کنده شدن آشیل پای او در جریان مسابقه شد. این مصدومیت به قدری تلخ بود که مروه با گریه های فراوان ناچار به خروج از مسابقات شد و برای مداوا به استانبول آمد.

جر و بحث های هیکمت و ناگیهان

هر زمان که این دو در تیم های جدا گانه بودند همواره بین آنها درگیری بود. در یکی از صحبت های قبل از مسابقه موسوم به "سرمونی" نیسا جمله به نقل از هیکمت گفت که ناگیهان به دلیل دوپینگ مجبور به خداحافظی زودهنگام از مسابقات ملی شده و همین امر جرقه ای برای تشدید درگیری ها بین این دو بود. در جریان مسابقات هر زمان ناگیهان صدای هیکمت را می شنید با تندی با او صحبت می کرد و بارها و بارها به شیوه های مختلف به او توهین کرد و همین امر باعث شد آجون ایلیجالی در چند مرحله به ناگهیان اخطار دهد.

حکمرانی آتاکان در جزیره

بدون شک کاریزماتیک ترین شخصیت این دوره آواتار آتاکان بود. فردی که ابتدا در تیم قرمز و بود بعد به تیم آبی منتقل شد. هنگامی که در تیم قرمز بود سعی در رهبری داشت و همواره چالش هایی با آدم را تجربه می کرد و وقتی به تیم آبی منتقل شد این درگیری ها شدت بیشتری گرفت.

معمولا زمانی که یک فرد از یک تیم به تیم مقابل منتقل می شود در صورت باخت در مسابقات حذفی اعضای تیم سعی می کنند ابتدا عضو جدید را کاندید حذف کنند اما نکته جالب آن بود که آتاکان حتی پس از انتقال به تیم آبی هم زمام امور را بر دست گرفت تا این اواخر که گزینه ی حذفی به جز آتاکان وجود داشت نام او هیچگاه برای کاندیدای حذف نوشته نشد و کارشناسان به او نه تنها لقب حمکران تیم آبی یا قرمز بلکه حکمران کل جزیره را دانند.

ماندگاری اوریم

یکی از عجیب ترین اتفاقات در سوروایور امسال ماندگاری طولانی مدت اوریم علیرغم عملکرد خوب بود که تعجب همه کارشناسان را بر انگیخت و او موفق شد از 12 بار کاندیداتوری حذف (eleme konseyi) با موفقیت بیرون آید.

حذف سدا و گریه های سما

بدون شک اولین سوپرایز حذف سدا بود که به او لقب مادر تیم آبی را داده بودند اما در اولین کاندیداتوری حذف، مجبور به خداحافظی از مسابقات شد. در آن شب خواهر دوقلوی او سما از شدت ناراحتی نتوانست جلوی گریه خود را نگه دارد و آغوش خواهرانه این دو نفر هنگام خروج سدا، جزو غم انگیزترین صحنه ها بود.

حذف سما

اگر بخواهیم در تاریخ سوروایور نام دو زن برتر را ببریم بدون شک یکی از آنها ناگیهان و دیگری سما خواهد بود. دو نفری که همواره رقابت سختی با یکدیگر داشته اند و تماشای رقابت بین آنها همواره هیجان انگیز بوده. حذف شدن زود هنگام سما هم یکی دیگر از سوپرایزهای این دوره بود که حتی موجب تعجب ناگهیان شد.

حذف آنیل

از نظر عملکرد تا قبل از حذف آنیل بهترین شرکت کننده بود و حذف زودهنگام او حتی قبل از مسابقات انفرادی (bireysel) تعجب تمام کارشناسان را بر انگیخت.

حذف آواتار آتاکان

چه کسی فکرش را می کرد فردی که بیشترین تأثیر و قدرت نمایی در سوروایور 2022 را داشت حتی به جمع 8 نفر پایانی هم نتواند راه پیدا کند. اگر بخواهیم در مورد آواتار آتاکان امسال صحبت کنیم بدون شک باید به نگارش یک مقاله مجزا بپردازیم و از همین رو است که تمام کارشناسان معتقدند حذف زود هنگام آواتار آتاکان بزرگترین شوک سورواویور امسال بود و معتقدند طرفداران او به قدری از حضور آتاکان در مسابقات نهایی اطمینان داشتند که ترجیح دادند اس ام اس های خود را برای مراحل بعد نگه دارند و شاید همین موضوع باعث حذف زود هنگام آتاکان شد.

حذف اوگدای و ناگهیان

این دو شرکت کننده که از بهترین های تاریخ می باشند هر دو توانستند به جمع 8 نفر پایانی راه پیدا کنند. بدون شک از نظر عملکرد ناگهیان بهترین شرکت کننده خانم (و شاید بهترین شرکت کننده) بود اما بعد از اوگدای اوهم حذف شد و شانس رسیدن به فینال را از دست داد. شاید حذف این دو نفر بعد از آواتار آتاکان زمزمه های حضور یک قهرمان جدید و جوان باشد.

قهرمان مسابقه Survivor All Star 2022 ترکیه مشخص شد

پس حدود 6 ماه هیجان و استرس سرانجام قهرمان مسابقات سوروایور 2022 مشخص شد. در مسابقات امسال چهار شرکت کننده توانستند به فینال راه پیدا کنند:

 • باتوهان
 • آدم
 • عایشه
 • نیسا

در مرحله اول نظرسنجی که بین نیسا و عایشه انجام گرفت، عایشه حذف و نیسا به مرحله بعد راه یافت. در مرحله دوم فینال که بین آدم، باتوهان و نیسا برگزار شد، این باتوهان بود که علیرغم نظر بسیاری از کاربران حذف شد تا نیسا و آدم برگزار کنندگان فینال باشند.

طی مراسمی که در روز پنجشنبه 30 ژوئن 2022 مصادف با 9 تیر 1401 در استانبول برگزار شد، برخلاف انتظار بسیاری از کاربران و کارشناسان و برای اولین بار در تاریخ سوروایور، یک زن توانست به قهرمانی این مسابقات دست پیدا کند و آن کسی نبود جز نیسا (Nisa Bölükbaşı). نیسا علیرغم عملکرد متوسط خود توانست رقبا را یکی از حذف کرده و در فینال هم پس از شکست دادن آدم به مقام اولی این مسابقات دست پیدا کنند.

قهرمان سوروایور 2022

اسامی حذف شدگان سوروایر All Start 2022 به ترتیب حذف

 1. Gizem Kerimoğlu
 2. Ayşıl Özaslan
 3. Aycan Yanaç
 4. Furkan Kızılay
 5. Ezgi Hocaoğlu
 6. Atakan Işıktutan
 7. Yunus Emre Özden
 8. Aşkım Burçe TUNAY
 9. Birsen Bekgöz
 10. Sercan Yıldırım
 11. Berna Keklikler
 12. Mert Öcal
 13. Bora Edin
 14. Elif Gören
 15. Yasin OBUZ
 16. Ardahan Uzkanbaş
 17. GİZEM MEMİÇ
 18. Yağmur Banda
 19. Gökhan Keser
 20. Barış Murat Yağcı
 21. Parviz Abdullayev
 22. Merve Aydın
 23. Seda Ocak
 24. Sude Burcu
 25. Sema Aydemir
 26. Evrim Keklik
 27. Anıl Berk Baki
 28. Atakan Arslan
 29. Ogeday Girişken
 30. Berkan Karabulut
 31. Nagihan Karadere
 32. Hikmet Tuğsuz

برای مشاهده ویدئوهای مربوط به مسابقات سوروایور می توانید به کانال بنو مدیا مراجعه نمایید.

شما درباره مسابقات امسال چه فکر می کنید؟ لطفا نظرات ارزشمند خود را با ما در میان بگذارید.

همچنین بخوانید:

40 نظر ثبت شده

سبحان
سبحان
27 دی 1400

سلام

مدیر سایت
مدیر سایت

سلام و دردود بر شما

کمند
کمند
11 بهمن 1400

واقعا مسابقه خوبی است

مدیر سایت
مدیر سایت

بله، ما که با هیجان دنبال میکنیم

Amin
Amin
22 بهمن 1400

شرایط ورود به این مسابقه چیه؟

مدیر سایت
مدیر سایت

باید تو مسابقه ابتدا تو مسابقه انتخابی که به سنجش توانایی افراد پرداخته میشه شرکت کنید.

مینا حیدرپور
مینا حیدرپور
1 اسفند 1400

سلام و عرض ادب مرسی از اطلاعات خوبتون عالی بود فقط یه سوال برای شرکت توی این مسابقه باید حتما شهروند ترک باشیم ؟ کیملیک لازمه؟ یاخارجی هایی که مسلط به ترکی استانبلی هستن هم میتونن شرکت کنن؟ ؟

مدیر سایت
مدیر سایت

سلام، شهروند ترک بودن الزام نیست چون سابقه داشته که بازیکنان خارجی هم شرکت کرده باشن. طبیعتا افرادی که تو این مسابقه شرکت می کنن باید اقامت ترکیه رو داشته باشن چون این مسابقه حدود 6 ماه طول می کشه و انتخاب نفر برتر از بین 4 فینالیست در استانبول برگزار میشه.

mina
mina
6 اسفند 1400

برای شرکت داخل مسابقه باید از چه سایتی وارد شد و چه جوری میشه شرکت کرد

مدیر سایت
مدیر سایت

برای شرکت در این مسابقه باید از طریق اطلاع رسانی که از وبسایت TV8 انجام میشه اقدام کنید.

پریا آبش
پریا آبش
8 اسفند 1400

سلام خیلی مسابقه ی خوبی هست چه جور باید شرکت کرد لطفا راهنمایی کنین

مدیر سایت
مدیر سایت

سلام، بله مسابقه بسیار هیجان انگیز و جذابی هستش. هر سال مسابقه اولیه انتخابی برگزار می شه که از طریق سایت مربوط به TV8 می تونید ازش اطلاع کسب کنید.

مریم مردانی
مریم مردانی
11 اسفند 1400

من عاشق این بازی ام

مدیر سایت
مدیر سایت

ما هم مثل هر سال مشتاقانه دنبال می کنیم این مسابقه رو

مریم مردانی
مریم مردانی
11 اسفند 1400

من عاشق این بازی ام و طرفدار تیم آبی هستم امید وارم پیروز بشین تیم آبی همتونو دوست دارم

مدیر سایت
مدیر سایت

نظر تک تک کاربران محترم هستش ولی خب تا اینجا که تیم قرمز قوی تر نشون داده

Mahdi anjrdi
Mahdi anjrdi
15 اسفند 1400

Atakan

مدیر سایت
مدیر سایت

خیلی هم عالی

پریسا
پریسا
15 اسفند 1400

برای رای دادن به بازیکنان باید چه کنیم کد لیران چه عددی هست ؟

مدیر سایت
مدیر سایت

برای رأی دادن به بازیکنان باید اسم بازیکن رو به شماره ای که گفته شده ارسال کنید، متاسفانه ایران تو مناطق تحت پوشش نیست و باید از سیم کارت ترک استفاده کنید

مسابقه خیلی خوب و جذاب ما هر سال نگاه میکنیم
مسابقه خیلی خوب و جذاب ما هر سال نگاه میکنیم
18 اسفند 1400

مدیر سایت
مدیر سایت

بله کاملا درسته

مریم مردانی
مریم مردانی
19 اسفند 1400

تیم آبی بهتون افتخار میکنم موفق باشین امیدوارم همیشه پیروز باشین دوستون دارم هر کی هر چی میخواد بگه من تیممو نمیفروشم آبی آبی

مدیر سایت
مدیر سایت

امسال مردهای تیم آبی خیلی قوی ظاهر شدن اما خانم ها تو تیم قرمز با اختلاف خیلی زیادی دارن میبرن هر روز. اما بصورت کلی تیم آبی برد بیشتری کسب کرده و ما برای هر دو تیم و بازیکناش آرزوی موفقیت می کنیم.

Mohammed Reza
Mohammed Reza
22 اسفند 1400

ببخشید به این مسابقه سیوایویر از ایران هم قبول میکنن؟؟

مدیر سایت
مدیر سایت

سلام، بله اگه کارت اقامت ترکیه رو داشته باشید با هر ملیتی میتونید تو این مسابقه شرکت کنید.

رحمان
رحمان
4 فروردین 1401

عاشق این مسابقه هستم

مدیر سایت
مدیر سایت

خوشحالیم که این مسابقه جذاب تو ایران هم محبوبیت زیادی داره

maryam
maryam
5 فروردین 1401

سلام به همه خسته نباشید وقتی مرت رفت سوده خیلی گریه و ناراحت شد به نظر من کار اشتباهی کرد چون سوده و مرت اصلا به هم دیگه نمیان اوگدای و سوده به همدیگه خیلی خیلی میان♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

مدیر سایت
مدیر سایت

مرت و سوده مدت زیادی هستش که با هم در ارتباط هستن. از اون طرف اوگدای با نیسا هستش در حال حاضر.

مردانی
مردانی
9 فروردین 1401

من متوجه نشدم یعنی الان سوده و مرت دوباره در رابطه هستن یا نه لطفا جواب بدین.تیم آبی امیدوارم موفق باشین دوستون دارم.راستی یه سوال دیگه شرایط سنی چنده لطفا بگین بای

مدیر سایت
مدیر سایت

سلام، بله، سوده و مرت کماکان رابطه عاشقانه شون هستش. حتی تو مهمونی موسوم به birlesme partisi سوده به یاد مرت یه آهنگ خوند. شرایط سنی خاصی نداره و همه افراد می تونن شرکت کنن.

مردانی
مردانی
10 فروردین 1401

از هر جا میتوانند شرکت کنن.مثلا من از کشور ترکیه هستم

مدیر سایت
مدیر سایت

بله مشکلی نیست.

فاطی
فاطی
14 فروردین 1401

Mavi

مریم مردانی
مریم مردانی
16 فروردین 1401

ببخشید من یه سوالی دارم فامیلی گیزم که در تیم قرمز هست چیه و اینکه کی برای وداع موند کی رفت. گوکهان کسر _آرداهان_باریش_یا گیزم

مدیر سایت
مدیر سایت

نام کامل گیزم، gizem memic هستش. ما یه پیج اینستاگرامی برای بررسی اتفاقات این مسابقات ایجاد کردیم که در صورت تمایل می تونید ما رو دنبال کنید. آدرس پیج: survivorturkey.ir

سحر لقائیان
سحر لقائیان
17 فروردین 1401

کاش برای ورزشکاران کشورم هم این امکان فراهم میشد که همچین مسابقه ای داشته باشن و ایرانی ها سوروایور ایرانی تماشا میکردن 😔

مدیر سایت
مدیر سایت

بله، واقعا هیجان انگیز هستش مسابقه اش. تو ترکیه که به پر بیننده ترین برنامه تلویزیونی تبدیل شده

مریم مردانی
مریم مردانی
18 فروردین 1401

ببخشید من یه سوال دارم من دیشب به شبکه TV8 نگاه کردم اما به جای survivor یه فیلم دیگه گذاشته بودن یعنی دیگه survivor نیس لطفا survivor برندارین لطفا

مدیر سایت
مدیر سایت

از این به بعد چهارشنبه ها سوروایور پخش نمیشه و به جاش سریال پخش میشه.

جانان رستمزاده
جانان رستمزاده
18 فروردین 1401

من عاشق اوگدای ام لطفا به اوگدای بگید که من عاشقشم و دوسش دارم براش میمیرم

مدیر سایت
مدیر سایت

بروی چشم

محدثه
محدثه
19 فروردین 1401

من یه سوال دارم اوگدای گیریشکن چند سالشه و شرایط سنیمون به هم دیگه میاد برای ازدواج دوست دارم اوگدای

مدیر سایت
مدیر سایت

متاسفانه در حال حاضر اوگدای با نیسا در رابطه هستش.

مریم
مریم
21 فروردین 1401

ببخشید من یه سوال دارم مسابقه سوروایور از سال چند شروع شده و یه سوال دیگه آدم های تیم آبی را از کوچه ها آوردند

مدیر سایت
مدیر سایت

این مسابقات در ترکیه از سال 2005 شروع شده. خیر توی تیم ابی بازیگران مطرح، خواننده و ورزشکارهای حرفه ای وجود دارند.

بهمن گلی زاده
بهمن گلی زاده
22 فروردین 1401

سلام چجوری در این بازی ثبت نام کنیم خیلی دوست دارم برم

مدیر سایت
مدیر سایت

باید به اطلاعیه های موجود در وبسایت TV8 مراجعه کنید.

سویل اسلمی
سویل اسلمی
1 اردیبهشت 1401

سوروایور

A.Badali
A.Badali
5 اردیبهشت 1401

من تو تیم قرمز هستم و من از باتوهان کاراجاکایا خوشم میاد.

مدیر سایت
مدیر سایت

من هم از طرفداران باتوهان هستم.

مریم مردانی
مریم مردانی
7 اردیبهشت 1401

چرا سوده و آنیل به تیم قرمز رفتن خیلی بد شد

مدیر سایت
مدیر سایت

خود من هم دوس نداشتم تیم ها قاطی بشه اما کمی هم جالب شد. الان سوده در آستانه حذف هستش و همین باعث میشه تلاشش بیشتر بشه. از طرفی رقابت آتاکان با آدم و برکان با آنیل هم جالب میشه.

Amir
Amir
6 خرداد 1401

باسلام خسته نباشید طریق ثبت نام چگونه است کجا ثبت نام میکنن

مدیر سایت
مدیر سایت

سلام، باید به سایت TV8 مراجعه کنید و از اونجا استعلام بگیرید.

رامتین فرهنگ
رامتین فرهنگ
7 خرداد 1401

واقعن مسابقه خیلی خوبیه من عاشقش شدم خیلی میخام بیام مسابقه بدم

AR
AR
21 خرداد 1401

حیف شد که اوریم حذف شد فقط من متوجه نشدم که چه برنامه ای پیش اومد که حذف شد

مدیر سایت
مدیر سایت

اوریم واقعا بیشتر از کوپونش تو سوروایور امسال موند و اون هم بخاطر جنجال هایی بود که به پا کرد و نسبت به عملکرد ضعیفش تو مسابقات خوب دووم آورد ولی دیگه وقتش بود که بره.

عدنان عطایی
عدنان عطایی
25 خرداد 1401

حیف آنیل من عاشق آنیل بودم

مدیر سایت
مدیر سایت

آنیل واقعا بازیکن خوبی بود. پریشب هم که آتاکان حذف شد همه شوکه شدن.

صوفیا
صوفیا
30 خرداد 1401

اوگدای رفت دیگه بازی به درد نمیخوره☹️

مدیر سایت
مدیر سایت

کلا امسال خیلی سوپرایز بود.

محمد
محمد
9 تیر 1401

Adam naroo

مدیر سایت
مدیر سایت

آدم موند برای فینال

مجتبی شبانی
مجتبی شبانی
9 تیر 1401

نیسا

سلیمانی
سلیمانی
10 تیر 1401

این نیسا رو واس چی شامپیون کردن امسال واقعا مسخره بود نیسا یا داشت گریه میکرد یا زمین میخورد من بازی یا مسابقه از نیسا ندیدم حق اش نبود

مدیر سایت
مدیر سایت

حقیقتا من هم فکر میکردم آدم یا باتوهان شامپیون بشن

افشین
افشین
10 تیر 1401

سلام خسته نباشین... نیسا که الان قهرمان شد جایزش چیه؟..من ۱۰سال سوروایور میبینم اصلا نمگن جایزه نفر اول چیه.... میشه بگین؟ واینکه اون کوپه که نسا دیشب بالا سر بود آیا از طلا بود؟

مدیر سایت
مدیر سایت

اون کوپا سمبل هستش. سال گذشته جایزه نفر اول حدود 1 میلیون لیر بود. امسال احتمال قوی این جایزه به 1.5 الی 2 میلیون لیر ارتقا پیدا کرده. علاوه بر اون شرکت کننده ها به ازای هر هفته حضور در این مسابقه حقوق دریافت می کنن و افرادی که جزو چهار نفر اول هستن معمولا حقوق هفتگی شون مجموعا بیش از 500 هزار لیر خواهد بود.

الی
الی
17 تیر 1401

چرا تیمها قاطی میشن؟

مدیر سایت
مدیر سایت

وقتی اعضای یک تیم به خاطر حذف شدن کم میشن، بخاطر اینکه توازن برقرار بشه بین نفرات، تیم های جدید تشکیل میشه.

مینا حیدرپور
مینا حیدرپور
10 مرداد 1401

سلام مجددهمسرم برای سوروایور ۲۰۲۳ باشوورو کرده و منتظر جواب هست ، توی ثبت نام هیچ ادرس یا کد ملی جهت استعلام اقامت نخواسته بودن ،

مدیر سایت
مدیر سایت

اگر شماره تماسی ثبت کرده باشن اطلاع رسانی از طریق شماره تماس اعلام میشه

مینا حیدرپور
مینا حیدرپور
10 مرداد 1401

در مورد تاریخ اعلام نتایج و نحوه دقیق اعلام نتایج اگر ممکنه و اطلاعات دارین راهنماییم کنین. ممنونم

مدیر سایت
مدیر سایت

طی مقاله جداگانه ای به این موضوع خواهیم پرداخت

ثبت نظر برای این مقاله

نام خود را وارد کنید
یک ایمیل معتبر وارد کنید
متن نظر خود را تایپ کنیدکد امنیتی