مهاجرت غیرقانونی به ترکیه

مهاجرت غیرقانونی به ترکیه
احمدرضا صالحی
2 فروردین 1401
1 نظر

مهاجرت غیر قانونی به کشور ترکیه از سالیان دور نیز رواج داشته و مربوط به سالهای اخیر نمی شود ولی آیا خطر به این بزرگی ارزش دارد؟ اینکه مهاجران به چه طریقی وارد این کشور می شوند، چه مسیر دشواری را طی می کنند و در ادامه راه چه چالش هایی در پیش دارند نیز مسئله مهمی است ولی حقیقت ماجرا با آنچه ما در خبرها می بینیم و میخوانیم متفاوت است و گاها اتفاقاتی می افتد که برای مهاجران بسیار ناراحت کننده است. در این مقاله آنچه که باید در این باب بدانید را بیان کرده ایم، امیدواریم این اطلاعات برای خوانندگان یاردیم مفید باشد.

در خبرهای روزانه در این سالها بارها و بارها در مورد مهاجران غیرقانونی خبرهایی شنیده ایم که باعث ناراحتی ما شده است ولی با اندکی تامل در مورد این موضوع به این نتیجه می رسیم که چه چیزی باعث می شود که یک انسان دست به چنین عملی بزند. بارها و بارها دیدیم که یک خانواده به همراه زن وبچه در این راه وارد می شوند و هر یک دلایل خود را برای رسیدن به یک زندگی مطلوب را دارند. از جمله دلایل آن می توان به فقر و جنگ اشاره کنیم و دیده می شود انسان هایی که به دلایلی همچون مشکلات سیاسی و... برای پناهندگی در یک کشور دیگر دست به چنین حرکتی می زنند. کشور ترکیه به دیل جایگاهی که دارد یکی از مسیری های عبوری برای کسانی که به پناهندگی فکر می کنند ولی ورود غیر قانونی به این کشور با دردسرهای فراوانی همراه است.

مهاجرت غیر قانونی

"قاچاق" کلمه ای است که زیاد در این کشور شنیده می شود ولی آیا راهی درست برای شروع یک زندگی جدید می باشد؟

برای مثال افرادی که از ایران به کشور ترکیه بصورت قاچاقی (غیرقانونی) مهاجرت می کنند از بین کوه های آرارات وارد مرز این کشور شده و با تمام مشقت ها پا در این کشور می گذارند. مسیری که سالانه بیش از 300 نفر جان خود را در آن از دست می دهند. اگر بخواهیم از بعد دیگر به این موضوع نگاه کنیم مگر می شود جان خود را در دست افرادی قرار دهیم که هیچ تضمینی برگفته هاشان وجود ندارد.

خطراتی همچون عدم اطمینان به فرد قاچاق بر، قاچاق اعضای بدن و هزینه بسیار بالا همگی در امتداد این راه به همراه فرد می باشد.

هدف از مهاجرت غیرقانونی

بسیاری از مهاجرینی که بصورت قاچاق (غیرقانونی) وارد خاک ترکیه می شوند قصد اعلام پناهندگی را دارند ولی خوب باید نکاتی را بیان کرد که در این کشور انجام پروسه پناهندگی بسیار زمان بر بوده و دارای محدودیت بسیار زیادی می باشد. همینطور اگر به عنوان یک کشور عبوری برای رسیدن به اروپا به آن فکر کنند نیز شروع خطرات جدی تر از قبل می باشد.

خروج از ترکیه وعزیمت به یونان راهی اصلی برای اکثر افرادیست که قصد دارند بصورت  قاچاق(غیرقانونی) به اروپا برسند، راهی پر خطر و غیر انسانی که توصیه می شود اصلا به آن فکر نکنید.

حرف آخر

برای مهاجرت به کشور ترکیه و یا سایر کشورهای دیگرراه های قانونی همیشه بهترین نتایج را به همراه دارند، پس اگر به دنبال مهاجرت هستید می توانید با کسب اطلاعات بهترین روش را انتخاب کنید. در صورتی که بصورت قاچاق ورد خاک ترکیه شوید تنها راه بدست آرودن اقامتی قانونی درخواست پناهندگی است و این در صورتی است که اگر بصورت قانونی وارد این کشور شوید می توانید از طریق اقامت توریستی یک اقامت امن و راحت را برای خود و عزیزان خود فراهم کنید.

1 نظر ثبت شده

احمد حیدر خان
احمد حیدر خان
10 فروردین 1401

آیا راه ترکیه باز است اگر باز است چگونه راه است را رمز میکند

مدیر سایت
مدیر سایت

اگر مقاله رو با دقت خونده باشید متوجه میشید که ما روش های غیرقانونی رو پیشنهاد نمی کنیم.

ثبت نظر برای این مقاله

نام خود را وارد کنید
یک ایمیل معتبر وارد کنید
متن نظر خود را تایپ کنیدکد امنیتی