کشور ترکیه

کشور ترکیه
احمدرضا صالحی
6 دی 1399
0 نظر

ترکیه، کشوری با موقعیت جغرافیایی بی نظیر خود همواره یکی از مقاصد اصلی گردشگران و تجار بوده چرا که نیمی از آن در آسیا و نیمی از آن در اروپا واقع شده است. اگر به زبان ساده بخواهیم کشور ترکیه را تشریح کنیم این کشور با مساحتی بیش از 783.562 کیلومتر مربع با جمعیتی 82 میلیونی می باشد.

پایتخت ترکیه، آنکارا و زبان این کشور ترکی می باشد. واحد پول کشور ترکیه لیر بوده و به دلیل نرخ مناسب این ارز مقصد تعداد زیادی گردشگر در فصول متفاوت سال می باشد. با اینکه پایتخت ترکیه آنکار می باشد ولی بزرگترین شهر و بندر اصلی این کشور استانبول می باشد که اکثر مبادلات کاری و بازرگانی در این شهر انجام می شود.

ترکیه همه ساله پذیرای مهاجران زیادی از کشورهای مختلف بوده که می توان گفت در حال حاضر نزدیک به 4 میلیون مهاجر و پناهنده در این کشور زندگی می کنند. 90% پناهندگان را در کشور ترکیه سوری ها به دلیل شرایط جنگ در این کشور تشکیل می دهند و مابقی از کشورهای دیگر مثل مصر، لیبی و ... می باشند.

دین مردم کشور ترکیه 83% مسلمان و 2% مسیحیت و مابقی ادیان دیگر می باشد.

اقتصاد کشور ترکیه بر پایه کشاورزی و توریست می باشد. صنعت و دانشگاه امروزه در این کشور ارتباط محکمی باهم داشته و توانسته در اقتصاد کشور ترکیه نقش پررنگی ایفا کند.

برای سفر به کشور ترکیه شما نیازی به دریافت ویزا ندارید و قانونا می توانید به مدت 90 روز در این کشور زندگی کنید.

اگر بخواهیم مقاصد اصلی گردشگران در کشور ترکیه را نام ببریم نمی توان به قطع یقین شهرهایی را نام برد چراکه اکثر شهرهای ترکیه جذابیت خاص خود را دارند، شهرهای اصلی مثل استانبول، آنکارا، ازمیر، آنتالیا و آلانیا را که کنار بگذاریم به جزیره ی زیبای کوش آداسی می رسیم، حتی نمی توان جذابیت باشکوه کاپادوکیا در سمت دیگر این کشور را از قلم انداخت، در آینده قصد داریم شهرها و نقاط گردشگری از کشور ترکیه را به شما عزیزان معرفی کنیم که امیدواریم توجه شما را جلب کند.

اما چرا کشور ترکیه سالانه بیشترین توریست را به خود اختصاص داده است؟

این کشور علاوه بر مناطق دیدنی، بکر، طبیعت بی نظیر و سواحل زیبا، از دوجنبه دیگر توجه گردشگران را به خود جلب کرده است.

مراکز خرید، رستوران ها و کافه ها. در مورد مراکز خرید حرف برای گفتن زیاد است چرا که این کشور قطب اصلی صادر کننده پوشاک به کشورهای مختلف می باشد و تقریبا نیمی از برندهای معروف دنیا در ترکیه هستند، مراکز خریدی که عموما در کلیه مناطق شهرها به گستردگی وجود دارند و در طبقات زیاد که تنوع برند در آنها به خوبی دیده می شود. همینطور مراکزخرید outlet که تماما اجناس حراجی می باشند که طی یک مقاله دیگر حتما بصورت کامل مورد بررسی قرارمی گیرد.

رستوران های ترک که تنوع غذایی در آنها از کباب ترکی شروع و به غذاهایی مانند فاصولیه و اسکندرکباب ختم می شود ولی نباید کافه های ترک را از یاد برد، قهوه ترک که آوازه جهانی دارد و چایی ترک که برای مردم ترکیه چندین استکان در روز از واجبات به شمار می رود.

مهاجرت به ترکیه

برای مهاجرت به این کشور راه های متفاوتی وجود دارد که میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

هریک از موارد ذکر شده دارای شرایط خود و مدارک کافی خود را نیازمند هستند که حتما تک تک هر یک از این روش ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

0 نظر ثبت شده

ثبت نظر برای این مقاله

نام خود را وارد کنید
یک ایمیل معتبر وارد کنید
متن نظر خود را تایپ کنیدکد امنیتی