نماد شهرهای زیبای ترکیه

نماد شهرهای زیبای ترکیه
احمدرضا صالحی
24 خرداد 1401
0 نظر

در کشورهای مختلف هر شهر نماد یک کالا یا مکان گردشگری می باشد که مورد توجه مردم می باشد. این بار نیز ما قصد داریم شهرهایی از ترکیه را مورد بررسی قرار دهیم که شاید تاکنون در مورد آنها کمتر شنیده باشید و یا ندانید که این شهر سمبل چه کالایی می باشد. کشور ترکیه به اندازه کافی آنقدر بزرگ می باشد که بتوان از شهرهای کوچک و بزرگ نام برد و مکان ها و کالاهایی را نام برد که تعداد آنها بی شمار شود. کشوری که کماکان مقصد بسیاری از گردشگران بوده و جای جای آن دیدنی و خاطره انگیز می باشد.

در ابتدا می خواهیم به طور خلاصه بیان کنیم که در این کشور علی رغم وجود تعداد گسترده ای از مهاجران و گردشگران خارجی، بیش از نیمی از مکان ها و کالاهای این کشور به خوبی معرفی و شناخته نشده اند  و اکثر توریست ها از آنها بی اطلاع بوده و در سفر خود از آنها جا می مانند. هرچند که قرار است با بخشی از آنها در این مقاله آشنا بشوید ولی حتما در آینده به معرفی تمامی آنها در وبسیات یاردیم خواهیم پرداخت. در ادامه سعی داریم بصورت خلاصه با چند شهر و نماد آنها آشنا شویم.

آنکارا

آنکارا، که در قدیم با نام آن قره شناخته میشد، پایتخت کشور ترکیه بوده و بعد از استانبول بزرگترین شهر در کشور ترکیه محسوب می شود. در این شهر بسیاری از جاذبه های قدیمی و شناخته شده را میتوان مشاهده کرد ولی اگر بخواهیم بگوییم آنکارا نماد چیست در یک جمله باید گفت "مقبره آتاتورک" رهبر فقید و محبوب کشور ترکیه در شهر آنکارا قرار دارد.

آدانا

شهری بزگ و قدیمی در این کشور که باید گفت در زمان های قدیم بعلت نسل کشی ارامنه در این شهر، رسما ترک نشین شد. آدانا در نزدیکی دریای مدیترانه بوده و نماد این شهر "آدانا کباب" می باشد.

آدیامان

یکی از شهرهای کوچک در ترکیه که جمعیت آن را ترک ها، کردها و ترکمن ها تشکیل می دهند و اگر بخواهیم نمادی از این شهر معرفی کنیم باید به "کوه نمرود" اشاره کنیم.

افیون

بری این شهر گفتنی زیاد است ولی آنچه در این مقاله می گنجد باید گفت که، اگر چه که این شهر یکی از بزرگترین تولیدکنندگان سنگ مرمر می باشد، در کنار آن تولید کننده تریاک دارویی، سوجوک (نوعی سوسیس) و شیرینی می باشد ولی در اصل این شهر نماد "خامه" بوده و بیشتر بخاطره خامه های خوبش شناخته می شود.

آگری

شهری زیبا که در پیشینه آن می توان حضور ارامنه را در این شهر دید. آگری سمبل "کوه های زیبا" می باشد.

آماسیه

شهری زیبا در یک لوکیشن فوق العاده که در همه موارد بهترین ها را داراست و این شهر به "شهر سیب" شهرت دارد.

آنتالیا

یکی از زیباترین و توریستی ترین شهرهای ترکیه که نیازی به معرفی این شهر نیست. جاذبه های گردشگری این شهر باعث شده گردشگران آن را با هتل ها و دریای زیبا بشناسند و به جرات می توان گفت آنتالیا سمبل "آبشارهای همیشه خروشان" می باشد.

بورسا

اگر غذاهای کشور ترکیه را دوست دارید قطعا اسم "اسکندر کباب" را شنیده اید. این غذا را می توانید در بورسا امتحان کنید تا با طمع و مزه واقعی آن آشنا شوید.

دیاربکر

شهری در جنوب شرقی کشور ترکیه که سمبل "هندوانه" می باشد.

دنیزلی

شهری تاریخی کشور ترکیه که برای نماد این شهر می توانیم به "خروس" در این شهر اشاره کنیم.

چرومه

نماد شهر چرومه "نخود" می باشد.

چاناک کاله

مردم ترکیه اغلب مردمی میهن دوست و میهن پرست می باشند و این خصیصه یکی از بارزترین خصوصیات آنها می باشد و همواره عزت و احترام خاصی برای شهدا و نیروهای امنیتی ترکیه در سطوح مختلف قائل می باشند. شهر چاناک کاله با نماد "سربازان شهید" بیشتر در دل مردم این کشور جای گرفته است.

آیدینه

"انجیر" نماد این شهر در کشور ترکیه می باشد.

ادیرنه

"مسجد سلیمیه" را می توان نماد این استان معرفی کرد.

ارزروم

اگر به این شهر سفر کردید حتما "جاق کباب" این شهر را امتحان کنید که بسیار معروف است.

اسکی شهیر

"سنگ های سفید" از مهمترین نمادهای اسکی شهیر می باشد.

قاضی آنتپ

"باقلوای پسته ای" مشهورترین خرید سوغات شهر قاضی آنتپ می باشد.

در ادامه با ما همراه باشید که بصورت خلاصه سمبل دیگر شهرها را بررسی کرده ایم :

رقص سما

شهر گیره سون را با "فندوق" بشناسید.

در شهر هاتای از "کونوفه" های آن حتما تست کنید که نوعی دسر می باشد که با پنیر پیتزا سرو می شود و بسیار لذیذ می باشد.

"گل رز" که نماد شهر اسپارتا، شهری ساحلی در کشور ترکیه می باشد.

در منطقه هاکاری شما میتوانید از "لاله های واژگون" دیدن کنید، در ازمیر نیز می توان مناطق زیبای بسیاری را نام برد ولی در یک کلام می توان به "کوردون" و "برج ساعت" در این شهر اشاره کرد.

"سیر" نماد کاستامونو، "پشمک" نماد شهر کوجا الی، "پاستیرما" نماد شهر کایسری، "صنایع دستی" برای کوتاهیه، "زردآلو" برای مالاتیا، "تانتونی" نماد شهر ساحلی و زیبای مرسین، "بالن های رنگی" نمادی برای نوشهیر، "نان" را برای ترابزون، "گربه های اشرافی" را برای شهر وان، "چشمه های آبگرم" را نماد شهر یالوا، "بناهای جنگی دوران آتا تورک" در سامسون و "سگ های شکاری" نمادی برای شهر سرد سیر سیواس می توان نام برد.

البته که شهرهای دیگری نیز می توانست در این لیست ما قرار بگیرد که بیان آنها خالی از لطف نبود و در مقالات بعدی حتما به آنها خواهیم پرداخت.

0 نظر ثبت شده

ثبت نظر برای این مقاله

نام خود را وارد کنید
یک ایمیل معتبر وارد کنید
متن نظر خود را تایپ کنید