سیم کارت های تلفن همراه در ترکیه

سیم کارت های تلفن همراه در ترکیه
احمدرضا صالحی
5 دی 1399
0 نظر

چنانچه قصد سفر به کشور ترکیه و یا اقامت در ترکیه را را دارید، بدون شک اولین نیاز شما سیم کارت تلفن می باشد. البته برای سفر توریستی به این کشور با توجه به امکاناتی که برای توریست فراهم هست  داشتن سیم کارت  آنچنان ضروری نیست ولی گاها داشتن خط ترک خالی از لطف نیست.

در کشور ترکیه می توان سه شرکت اصلی از اپراتورهای تلفن همراه را به ترتیب ترکسل، ودافون و ترک تلکام نام برد که هرکدام پنل های قابل توجهی را ارائه می دهند که به بررسی تک تک اپراتورها میپردازیم.

ترکسل (Turkcell)

بزرگترین اپراتور موبایل در کشور ترکیه با بیشترین پوشش آنتن دهی در سراسر کشور ترکیه می باشد. این شرکت با پراکنندگی نمایندگی های معتبر در سطح شهر سعی بر ارائه بهترین خدمات را داشته و بصورت مانیتورینگ و تنوع در انواع سیم کارت خدمات ارائه می دهد. خدمات تماس تصویری، پیام و اینترنت با کیفیت و استفاده از کدهای سرویسی راحت از مشخصه ای قابل توجه این شرکت می باشد، البته باید گفت که هزینه بسته های این شرکت قیمت بالاتری نسبت به رقبای خود دارد،  ولی یکی از بهترین خدمات ترکسل گزینه رومینگ آن می باشد که در صورتیکه آن را فعال کنید قابل اسنفاده در کشور ایران نیز می باشد.

شماره تلفن مستقیم برای اخذ خدمات به مشترکین ترکسل 05325320000 می باشد .

ودافون (Vodafone)

قرمز و سفید، مشخصه قابل توجه و بارز این شرکت که اکثر مردم آن را با این لوگو و رنگ می شناسند. رقیب اصلی شرکت ترکسل در ترکیه که توانسته از نظر کیفیت ارائه خدمات اینترنت موبایل از ترکسل پیشی بگیرد و عرصه رقابت را برای رقبا تنگ تر کند. هدف این شرکت جذب مشتریان خارجی بوده و پنل های شگفت انگیزی نیز برای توریست ها ارائه می دهد.

یکی از خدمات این شرکت یعنی ودافون ارائه سیم کارت تعطیلات برای گردشگران می باشد که مختص توریست ها با اعتبار 120 روزه و میزان مشخصی اینترنت و مکالمه در شارژ اولیه است.

یک نکته جالب و مثبت شرکت ودافون وجود کارمندان مسلط به زبان انگلیسی می باشد که این امر بسیار چشمگیر و مهم بخصوص برای توریست هاست.

شماره تلفن مستقیم برای اخذ خدمات به مشترکین 05425420000 می باشد .

ترک تلکام (Turk Telekom)

سومین اپراتور تلفن همراه در کشور ترکیه که به سرعت در حال نزدیک شدن به ودافون و ترکسل می باشد. ترک تلکام با ارائه بسته های متفاوت و خدمات گویا پاسخگوی مشتریان خود می باشد.

بیشتر خدمات بصورت حضوری و یا پیامک انجام میگیرد و یکی از بارزترین ضعف های این شرکت این است که فهرست دقیقی از خدمات خود ارائه نمی دهد و بیشتر مواقع باید جهت کسب اطلاعات باید  حضوری در محل حاضر شد.

اما یکی از خدمات نوین این شرکت اپلیکیشن اندروید ترک تلکام با نام turk telekom islemler می باشد که تا قسمتی از اطلاعات اولیه و همینطور میزان اعتبار باقی مانده از بسته شما را اعلام می کند. در این اپلیکیشن بصورت هفتگی نیز بشما هدایایی مثل اینترنت رایگان و یا مکالمه رایگان داده می شود.

پس از بررسی سه شرکت اصلی اپراتور شاید این سوال پیش بیاید که کدام اپراتور مناسبتر است که بخریم؟

ما در بالا بیشتر سعی به معرفی شرکت ها داشتیم و در کل پس از جمع بندی نهایی باید گفت خدمات هرسه شرکت به قدری به چشم می آید و تنوع  ارائه خدمات به شکلی هست که ممکن است برای هر شخص متفاوت باشد، برای مثال یک شخص نیازمند اینترنت بیشتری هست تا مکالمه و با مقایسه قیمت ها برفرض مثال ودافون بهترین انتخاب برای او باشد و در نقطه مقابل شخصی که مکالمه برای او مهمتر است قطعا ترک تلکام انتخاب بهتری برای اوست. شایان ذکر است که در سال های اخیر ترکسل بهترین عناوین اپراتوری را کسب کرده ولی از خدمات دو شرکت دیگر هم نمی توان به سادگی گذشت.

اما انواع سیم کارتها در ترکیه

دائمی

امکان ثبت نام برای گردشگران و توریست ها وجود ندارد و شامل افرادی می شود که دارای حساب بانکی در ترکیه، ملک در ترکیه و اقامت ترکیه دارند.

اعتباری

 مشابه سیم کارت های اعتباری در ایران می باشد که شما با توجه به لیست قیمت ها می توانید از یکی از شرکت های اپراتور در کشور ترکیه خریداری کنید. این نوع سیم کارت ها به راحتی فعال و قابل استفاده می باشد، اما توجه کنید اگر 6 ماه مالیات خط پرداخت نشود و یا از آن استفاده نکنید خط غیرفعال می شود.

گردشگری

همانطور که از اسمش پیداست برای گردشگران با یک میزان مشخص از اعتبار و همینطور میزان مشخصی از اینترنت و مکالمه بین المللی می باشد. با تهیه این نوع سیم کارتها شما می توانید با 200 کشور ارتباط برقرار کنید.

Alldaywifi

اگر برای کار به کشور ترکیه می روید و یا فقط به اینترنت نیاز دارید در ترکیه، لازم نیست سیم کارت تهیه کنید و با استفاده از این دستگاه شما میتوانید بین 3 تا 7 روز از اینترنت استفاده کنید. اینترنت پرسرعت، تحویل در محل شما و همچنین اگر بیش از 7 روز نیاز داشتید استفاده کنید یک هزینه مازادی به دلار از شما دریافت می شود.

مدارک لازم جهت خرید سیم کارت ترکیه

  1. کیملیک (کارت ملی ترکیه) و یا پاسپورت
  2. پر کردن فرم شرکت اپراتور

توصیه می شود اگر قصد اخذ اقامت ترکیه را دارید حتما با کیملیک سیم کارت تهیه کنید.

از کجا سیم کارت ترکیه خرید کنیم ؟

شما در هرخیابانی از شهر در کشور ترکیه قدم بزنید قطعا به دفعات نمایندگی های اپراتورهای مخابراتی را می بینید و همگی فروش سیم کارت را انجام می دهند.

در ابتدا از شما درخواست مدارک شناسایی می کنند، سپس فرم های مربوطه را پر می کنید و در نهایت شماره ای موجود را به شما پیشنهاد میدهند، بعد از انتخاب شماره ثبت نهایی و امضا فرم ها. سیم کارت به شما تحویل شده و اصولا بعد از چند دقیقه فعال می شوند.

توصیه می شود برای تهیه سیم کارت از نمایندگی های سطح شهر خرید کنید، اصولا در فرودگاهها علاوه بر اختلاف قیمت در صورت بروز هرگونه مشکل شما باید به محل خریداری شده مراجعه کنید.

0 نظر ثبت شده

ثبت نظر برای این مقاله

نام خود را وارد کنید
یک ایمیل معتبر وارد کنید
متن نظر خود را تایپ کنیدکد امنیتی