مراحل اخذ کارت بازرگانی در ترکیه

مراحل اخذ کارت بازرگانی در ترکیه
احمدرضا صالحی
15 اردیبهشت 1401
0 نظر

دوستانی که در کشور خود مشغول به تجارت با سایر کشورها می باشند و تمایل دارند در کشور ترکیه به کار خود گسترش بدهند، قطعا نیاز به اطلاعات دقیقی در این باره می باشند. ترکیه به عنوان پل ارتباطی بین آسیا و اروپا می تواند بهترین انتخاب برای بازرگانان باشد چرا که حمل و نقل از طرق مختلف نیز در این کشور فراهم است، پس پیش بسوی فروش و انتقال کالا از این کشور. برای این کار باید مقدمات را فراهم کرد، آنچه برای انجام این کار در کشور ترکیه نیاز است در ادامه این مقاله آورده شده است.

دلایل مختلفی صدق می کند که کشور ترکیه می تواند بدون ریسک ترین کشور برای سرمایه گذاری از طریق فعالیت تجاری باشد به شرط اینکه در کار خود بهترین باشید و همه مراحل را به خوبی طی کنید. هر کشوری برای امور تجاری خود شامل سلسله قوانینی است که برای فعالیت باید پیروی کرد و در این شکی نیست پس برای تجارت در کشور ترکیه در ابتدا باید ثبت شرکت خود را انجام دهید. در مقاله ای بصورت مفصل مراحل ثبت شرکت در کشور ترکیه را به طور کامل شرح داده ایم ولی در اینجا به شکل خاص نحوه ثبت شرکت هایی که در اساس نامه واردات و صادرات آورده می شوند را ذکر می کنیم. در اولین قدم متقاضی می بایست مدارک زیر را آماده کند تا فرآیند دریافت کارت بازرگانی آغاز شود.

 • دو قطعه عکس پرسنلی
 • سرمایه شرکت ثبت شده حداقل 20 هزار لیر
 • در دست داشتن گذرنامه با اعتبار 6 ماه

مزایای دریافت کارت بازرگانی در کشور ترکیه

در ابتدا باید گفت فعالین در زمینه واردات و صادرات قطعا به این کارت نیاز دارند و بدون دریافت آن امکان فعالیت وجود ندارد. پس از تهیه مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت و دریافت کارت بازرگانی در کشور ترکیه امکانات و مزایای ذیل برای شما فراهم می شود:

 • با اخذ این کارت شما وارد بازار کاری به گستردگی آسیا و اروپا می شوید
 • امکان اخذ اقامت ترکیه را خواهید داشت
 • دارندگان با در دست داشتن این کارت بازرگانی می توانند مراحل اخذ ویزای شنگن را راحت تر طی کنند
 • دریافت کارت بازرگانی کشور ترکیه به خودی خود باعث می شود شما ارتباطات بین المللی پیدا کنید که همین امر به گسترش کسب و کار شما کمک شایانی می کند
 • بدون محدودیت در کشوری که جز 20 کشور اول در زمینه صنعت است تجارت کنید
 • با دریافت کارت بازرگانی کشور ترکیه امکان دریافت وام بانکی کم بهره از دولت ترکیه میسر می شود
 • امکان دریافت خدمات بانکی با سهولت بیشتری برای شما ممکن می شود
 • پس از دریافت این کارت بصورت اتوماتیک عضویت شما در اتاق بازرگانی ایران و ترکیه ثبت می گردد

کارت بازرگانی

انواع کارت بازرگانی در کشور ترکیه

در ادامه به بررسی انواع کارت بازرگانی در کشور ترکیه می پردازیم. این کارت ها عبارتند از:

کارت بازرگانی تجاری

اصلی ترین نوع کارت نوع تجاری می باشد که با اخذ این کارت دارندگان اجازه واردات و صادرات، ترخیص کالا، حق العمل کاری، ثبت سفارش و ... را دارند.

کارت بازرگانی خدماتی

اشخاص حقوقی که قصد دارند در زمینه خدماتی سرمایه گذاری کنند باید این کارت را دارا باشند، دارا بودن این کارت باعث می شود به راحتی کالاهای خود را ترخیص کنید.

کارت بازرگانی تولیدی

برای شرکتهایی که در زمینه تولیدات صنعتی فعالیت دارند مناسب است. با دارا بودن این کارت شما می توانید تنها یکبار تجهیزات را وارد و سپس برای دفعات بعد مجوزات لازمه را کسب کنید.

کارت بازرگانی موردی

برای اشخاص حقیقی و یا حقوقی که تنها یکبار قصد ترخیص کالا را دارند مورد استفاده قرار می گیرد.

در پایان باید بیان کنیم که اگر در زمینه تجارت فعالیت می کنید، حتما از امکانات کشور ترکیه بهره مند شوید و با برنامه ریزی دقیق و کسب مجوزات لازمه در این کشور فعالیت خود را آغازکنید. پتانسیل این کشور بسیار بالاست و تنوع شرکت ها، از سایر کشورهای همسایه بسیار بالاتر است و این بدین معناست که شما در جمع تجار بین المللی در یک کشور در حال بیزینس هستید.

شما چه تجربه ای از کار در کشور ترکیه دارید؟ آیا سرمایه گذاری در این کشور را مناسب می دانید؟ لطفا با نظرات ارزشمند خود، برای اطلاع رسانی بهتر به سایر هموطنانمان همراه باشید.

0 نظر ثبت شده

ثبت نظر برای این مقاله

نام خود را وارد کنید
یک ایمیل معتبر وارد کنید
متن نظر خود را تایپ کنید