خط تلفن منازل در ترکیه

خط تلفن منازل در ترکیه
احمدرضا صالحی
6 اردیبهشت 1400
0 نظر

در این مقاله از وبسایت "یاردیم" می خواهیم به خط تلفن در منازل ترکیه بپردازیم، موضوعی که کمتر در مورد آن صحبت شده است. طی مقالات قبلی با اپراتورهای مختلف در کشور ترکیه آشنا شدیم و نقد و بررسی آنها به اتمام رسید اما دریافت خط تلفن ثابت چه شرایطی دارد و به چه نحو راه اندازی می شود؟ با ما همراه باشید تا اطلاعات لازم در این زمینه را کسب نمایید.

در هنگام خرید خانه و یا اجاره خانه در ترکیه حتما به امکاناتی که باید در کنار آن تهیه شود نیز توجه کنید و سعی داشته باشید اطلاعات لازم را کسب کنید تا در زمان مشخص بدون هیچگونه دغدغه ای روند اداری آن را انجام دهید. در کشور ترکیه اپراتورهای مختلفی وجود دارند ولی نکته جالب این است که فقط شرکت ترک تلکام تلفن داخلی (تلفن منازل) را در این کشور راه اندازی و پشتیبانی می کند و هیچ یک از شرکت های موجود در این زمینه خدمات دهی نمی کنند. 

نحوه دریافت خط تلفن برای منزل

جهت دریافت خط تلفن برای منزل با مراجعه به نزدیکترین دفتر از شرکت ترک تلکام (Turk Telekom) و با در دست داشتن مدارک زیر درخواست خود را اعلام نمایید:

  • کارت اقامت ترکیه (در صورتی که به یکی از روش های قانونی در کشور ترکیه اقامت دارید و دارای کارت اقامت هستید، کارت مورد نیاز است و در غیر این صورت پاسپورت ضروریست)
  • گذرنامه یا پاسپورت (در صورتی که کارت اقامت ندارید)
  • قرارداد محل سکونت (اگر خانه را اجاره کرده اید قرارداد خانه مورد نیاز است و در صورت خرید خانه، ارائه سند مالکیت ضروری است)
  • آخرین قبض صادر شده از خط (در صورتی که به آن دسترسی داشته باشید در تسریع روند کار بسیار ارزشمند است)

در هنگام مراجعه نیز می توانید در این شرکت درخواست اینترنت خانگی را نیز داشته باشید، از آنجایی که اینترنت در ترکیه از کیفیت بالایی برخوردار بوده و شرکت هایی همچون ترکسل، ودافون و ... در این زمینه در حال رقابت هستند، شرکت ترک تلکام نیز پنل های متنوعی برای مشتریان خود ارائه می دهد که در صورت نیاز می توانید با مراجعه به وبسایت شرکت ترک تلکام از قیمت ها و خدمات آن با خبر شوید.

وبسایت شرکت ترک تلکام

خرید تلفن ثابت در ترکیه

هزینه های تلفن ثابت در ترکیه

در هنگام درخواست خط تلفن برای منزل خود این را بدانید که از شما هیچ هزینه ای بابت خدمات دریافت نمی شود و کلیه هزینه ها (اعم از خدمات نصب، مالیات، تماس ها و...) را در اولین قبض خود پرداخت خواهید کرد. اصولا این شرکت برای تلفن های ثابت بسته هایی به مشترکین خود ارائه می دهد که علاوه بر حالت معمولی شما می توانید جهت محاسبه پرداختی از بسته های مورد نیز استفاده نمایید. این بسته ها متنوع بوده و هرکدام شرایط خاص خود را دارند. جهت آشنایی با این بسته ها میتوانید از لینک زیر دیدن کنید:

تعرفه پکیج های تلفن ثابت شرکت ترک تلکام

پرداخت قبوض را می توانید به صورت حضوری در یکی از دفاتر ترک تلکام، از طریق پست (PTT)، بانکها و غیره انجام دهید و در صورتی که در پرداخت تاخیر بیندازید تلفن قطع و نیازمند طی کردن روند اداری در یکی از شعبات این شرکت می باشد.

پرداخت قبوض تلفن ثابت ترکیه

خدمات دیگر ترک تلکام

از دیگر خدمات این شرکت که از طریق شماره گیری کد انجام می پذیرد ما تعدادی را آماده کرده ایم که امیدواریم برای شما کاربردی باشد:

شماره گیری خودکار

شما فقط و فقط 10 ثانیه برای شماره گیری روی تلفن خود فرصت دارید و در صورتی که شماره ای را ناقص بروی تلفن وارد کنید، تلفن بصورت خودکار شماره گیری می کند.

مکالمه چند نفره

یکی از خدمات جالب این شرکت امکان مکالمه سه نفره می باشد، بدین ترتیب که شما با نفر اول تماس را برقرار می کنید، بعد دکمه" Hang-Up" را فشار داده، شماره نفره دوم را شماره گیری کنید و در صورت برقراری تماس می توانید نفر سوم را نیز به مکالمه خود وارد کنید.

کوک ساعت

جهت کوک کردن تلفن خود با استفاده از خطوط ترک تلکام می توانید اقدام به  شماره گیری کد *55* کرده و برای لغو #55# را شماره گیری کنید. ساعت مورد نظر را بصورت عدد چهار رقمی باید وارد کنید (برای مثال اگر ساعت مد نظر شما 07:30 دقیقه است باید بصورت 0730 وارد کنید).

انتقال تماس

برای انتقال تماس به یک خط دیگر شما می توانید با استفاده از کد(*60* شماره مورد نظر #) آن را فعال و برای لغو #60# را شماره گیری کنید.

دایورت

برای دایورت تلفن خود به شماره ای دیگر با کد (*21* شماره مورد نظر #) و برای لغو این عملیات با شماره گیری #21# خاتمه پیدا می کند.

شماره گیری سریع

شما می‌توانید تنها با دو رقم شماره موردنظر خود را وارد کنید. کد *51* را وارد کرده و پس‌ ازآن شماره مورد نظر خود را وارد کنید و کلید * را فشار بدهید. سپس شماره دو رقمی مورده علاقه تان را وارد کرده و # را فشار بدهید.

ممانعت از تماس

اگر لازم می دانید که شماره ای را پاسخگو نباشید نیاز نیست تلفن را از برق بیرون بکشید تنها با شماره گیری کد *26* این کار انجام می شود و لغو آن نیز با #26# می باشد.

قفل تلفن

شما می‌توانید کاری کنید که فقط کسی بتواند از تلفن شما و خط آن استفاده کند که رمز داشته باشد. برای انجام این کار کد *33* را وارد کرده و رمز مورد نظر خود را نیز وارد می‌کنید و مجدداً کلید ستاره را می‌زنید و در نهایت نوع قفل را با شماره تعیین می‌کنید. کد قفل‌ها به شرح زیر است:

  • کد یک: تنها مجوز تماس‌های اضطراری
  • کد دو: تنها مجوز تماس‌های منطقه‌ای
  • کد سه: تنها مجوز تماس‌های درون کشوری
  • کد چهار: تنها مجوز تماس‌های منطقه‌ای، درون کشوری و بین‌المللی
  • کد پنج: تنها مجوز تماس‌های منطقه‌ای، درون کشوری و بین‌المللی و کد 009
  • کد شش: تنها مجوز تماس‌های منطقه‌ای و تلفن همراه

حالت انتظار

برای مکالمه همزمان بین دو تماس از طریق کد *43* فعال و با استفاده از " Hang-Up" می توانید بین مکالمات حرکت کنید. برای لغو نیز #43# شماره گیری کنید.

0 نظر ثبت شده

ثبت نظر برای این مقاله

نام خود را وارد کنید
یک ایمیل معتبر وارد کنید
متن نظر خود را تایپ کنیدکد امنیتی