در ترکیه چطور ملک بخریم؟

در ترکیه چطور ملک بخریم؟
احمدرضا صالحی
3 اردیبهشت 1400
7 نظر

ترکیه، کشوری که در آن علاوه بر یک زندگی ایده آل همه شرایط برای آینده ای بهتر فراهم است به شرطی که با این کشور آشنایی کامل را داشته و با اطلاعات رو به جلو حرکت کنید. امروز میخواهیم درباره یکی از جنگ های اصلی در این کشور صحبت کنیم، جنگی بین مهاجران و سرمایه گذاران پس با ما همراه باشید.

کشور ترکیه میعاد گاه بسیاری از مهاجران شده، شاید این سوال را از خود کرده باشید که چرا اینقدر این کشور مورد توجه قرار گرفته است؟

باید برای جواب به این سوال گفت که دلایل مختلفی وجود دارد و هر خارجی با هدفی مشخص وارد این کشور می شود. اما این کشور چه امکاناتی را فراهم کرده که مورد توجه خارجیان واقع شده است؟

کشور ترکیه در یک جایگاهی از موقعیت جغرافیای واقع شده است که از یک طرف آسیا را در دست دارد و سمت دیگر اروپا، پس به خوبی می توان درک کرد چنین جایگاهی چقدر می تواند در روند رو به رشد این کشور تاثیرگذار باشد.

البته این را فراموش نکنید که این روزها کشور ترکیه با تغییر در قوانین خود سعی داشته برای جذب خارجیان نهایت تلاش را انجام داده و چیزی که آمار و ارقام نشان می دهد این است که به خوبی تواسته به این رویکرد جامه عمل بپوشاند.

خرید ملک در ترکیه

ملک در ترکیه

متقاضیان خرید ملک در ترکیه به این نکته توجه داشته باشند که خرید خانه در ترکیه در این کشور متفاوت و سیستم خاص خود را دارد، موقعیت ها، نوع ساختمان و ... همگی در قیمت ملک و اخذ اقامت ترکیه تاثیر دارند پس با کسب اطلاعات، خریدی تضمین شده را داشته باشید.

به طور کلی می خواهیم در چند مرحله به شما کمک کنیم که برای خرید ملک در این کشور به مشکل برنخورید و با ورود به ترکیه خرید خود را انجام دهید پس این مراحل می توانند بشکل زیر باشند:

1. تعیین خواسته ها

باید مشخص کنید چه خانه ای برای خرید مد نظره شما می باشد. مشخصات کلی خانه ای که مورد پسند شماست مشخص شود. همانطور که می دانید خانه ها در کشور ترکیه به دو دسته تقسیم می شوند:

سیته: آپارتمان هایی هستند که اصولا امکاناتی نظیر سالن های ورزشی، استخر، سونا، پارک بچه ها، سالن های همایش، نگهبانی 24 ساعته و ... را دارا می باشند و معمولا این آپارتمان ها از شارژهای ماهیانه بالایی نیز برخوردار هستند. برای مثال در شهر استانبول سیته ها در مرکزیت شهر دارای قیمت های بالاتری هستند اما سیته های موجود در حاشیه این شهر مثل غرب استانبول از قیمت های مناسب تری برخوردار هستند.

نرمال آپارتمان: آپارتمان هایی که معمولا تعداد واحدهای آن محدود هستند و دارای امکاناتی همچون سیته نبوده و نهایتا دارای نگهبان و شارژهای ماهیانه کم می باشند.

2. بازدید

پس از مشخص کردن خواسته ها، حال شما می توانید برای حضور در کشور ترکیه اقدام کنید، البته پیشنهاد می شود سعی کنید در مورد شهر انتخابی خود و مناطق مد نظر نیز تحقیق کنید که در بازدید به مشکل نخورید. برای مثال اگر به دنبال محیطی آرام هستید شاید مرکز شهر به دلیل تراکم بالای جمعیتی و رفت و آمد زیاد برای شما مناسب نباشد، از طرفی دیگر اگر قصد دارید در کوتاه ترین زمان ممکن به مراکز اصلی شهر برسید شاید سکونت در مرکز شهر انتخاب مناسب تری باشد.

3. خرید

پیشنهاد می شود قبل از اقدام به خرید ملک در ترکیه به مقالات قبلی ما رجوع کنید:

با مطالعه مقالات فوق اطلاعات تکمیلی در زمینه خرید ملک در ترکیه را کسب خواهید کرد. در هنگام خرید شما به عنوان یک خریدار خارجی باید حتما سند ملکی که پسند کردید قرمز، دارای کارت ملکیت و... باشد که در روند خرید و اقامت شما مشکلی پیش نیاید.

توافق در خرید

هنگامی که ملک مورد نظر را برای خرید انتخاب کردید باید توافقات لازمه را برای پرداختی ها و سند زدن انجام دهید، اگر این مورد از طریق دفاتر املاک صورت گیرد مدیریت املاک هماهنگی ها را انجام داده و می توان در قرارداد میزان پیش پرداخت و پرداخت کلی را مشخص کرد. اگر مستقیم از صاحب ملک خریداری کردید می بایست طبق توافق دو طرفه پرداختی ها را انجام دهید.

امور قانونی: در خرید ملک حتما استعلامات لازمه را بگیرید که ملک اقساط، بدهی و... نداشته باشد و با دریافت شماره مالیاتی و راندوو شهرداری برای به نام زدن ملک اقدامات لازمه را انجام دهید.

هزینه ها در خرید خانه

به طور کلی خریدار سه هزینه عمده در خرید خانه دارد:

  • هزینه کمسیون املاک
  • هزینه خانه
  • هزینه سند

سیته و نرمال آپارتمان

نکات تکمیلی

با خرید خانه در مبالغ زیر 250 هزار دلار ، به خریدار اقامت موقت داده می شود که این اقامت همانند اقامت توریستی بوده و سال به سال قابل تمدید می باشد. خرید ملک به ارزش 250 هزار دلار و بالاتر که به شهروندی ترکیه ختم می شود یکی از روش های مهاجرتی برای اغلب سرمایه گذاران در ترکیه می باشد که یک اقدام امن و راحت را به ثمره رسانده اند.

7 نظر ثبت شده

پوریا
پوریا
3 اردیبهشت 1400

ممنون از سایتتون لطفا میتونید یه املاک معتبر یا شرکت ساختمانی داخل استانبول بمن معرفی کنید

اسماعیلی
اسماعیلی
3 اردیبهشت 1400

چقدر کامل و دقیق مرسییی اگر کسی بخواد عیرحضوری کارهای اولیه خرید خانه را انجام دهد میشه راهنمایی کنید

شاهی
شاهی
3 اردیبهشت 1400

مقالتون کامل بود در کل سایته خوبی دارید

پرهام
پرهام
3 اردیبهشت 1400

من با اینکه حضوری رفتم برای خرید در ترکیه نتونستم اعتماد کنم البته این اطلاعات را نداشتم و بخاطره همین ریسک نکردم

مرادی
مرادی
3 اردیبهشت 1400

میخوام همراه با خانواده برای شهروندی اقدام کنم ولی نمیدونم از کجا شروع کنم میشه راهنمایی کنید

فرجی
فرجی
3 اردیبهشت 1400

کامل و خوب 🙏🙏🙏🙏

گلناز
گلناز
3 اردیبهشت 1400

👌👌👌👌👌

ثبت نظر برای این مقاله

نام خود را وارد کنید
یک ایمیل معتبر وارد کنید
متن نظر خود را تایپ کنیدکد امنیتی