ICBC بانک در ترکیه

ICBC بانک در ترکیه
احمدرضا صالحی
13 اردیبهشت 1400
0 نظر

در کشور ترکیه بانک های متفاوتی وجود دارند که در بخش خصوصی و یا دولتی در حال ارائه خدمات به شهروندان می باشند. در بین این بانکها، بانک های بین المللی نیز به چشم می خورند که در دنیا شعبات زیادی دارند و در ترکیه نیز به مردم این کشور خدماتی در عرصه بین الملل ارائه می دهد. در این مقاله از وبسایت "یاردیم" می خواهیم به یکی از بانکهای خارجی در این کشور بپردازیم که کسب اطلاعات در مورد این بانک خالی از لطف نیست و شاید برای کارهای بانکی شما انتخابی مناسب باشد.

ICBC بانک، بانکی که در قدیم با نام تکسیل شناخته می شد، دارای سهامداران چینی و شعبات زیادی در سرتاسر جهان است که تمامی سعی خود را دارد تا خود را به عنوان یک بانک موفق در عرصه بین المللی معرفی کند. دفتر اصلی این بانک در کشور ترکیه در شهر استانبول واقع شده است و خدماتی از قبیل  بانکداری خرد، سرمایه‌گذاری، بانکداری شرکتی، مدیریت سرمایه‌گذاری، اعطای وام، بیمه و صندوق امانات را به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

شعبات ICBC بانک

ICBC بانک ترکیه

در ابتدا باید گفت سهامداران اصلی آن GSD Holding یک بانک تجاری بزرگ در کشور ترکیه بود که 75% سهام خود را در سال 2014 به ICBC فروخت. نام این بانک برگرفته از بانک صنعت و تجارت چین می باشد (بانک صنعت و تجارت چین در سال 1984 تاسیس و در سال 2005 با قدرت در عرصه بانکداری خود را نشان داد و در سال 2006 موفقیت های بی شمار خود را در عرصه بورس شانگهای و هنگ کنگ به ثبت رساند. این بانک را می توان به عنوان یک بانک موفق در کشور خود خواند که امروزه با 5000 مشتری شرکتی و 496 میلیون مشتری شخصی خدمات دهی می کند. این بانک در 42 کشور شعبه دارد و در سال 2015 مقام سوم در بین 1000 بانک جهانی را بدست آورد و از طرف فوربس در سه سال متوالی در رده اول قرار گرفت). ICBC بانک ترکیه در سال 2015 با نام تکسیل بانک شناخته می شد و زمان تاسیس آن در ترکیه به سال 1986 برمی گردد.

خدمات سرمایه گذاری

ICBC بانک ترکیه، جهت سرمایه گذاری در ترکیه برنامه ای در دستور کار خود قرار داده و از آنجایی که این بانک در عرصه بین المللی فعالیت دارد می تواند برای سرمایه گذاری های عظیم گزینه ای مناسب باشد. البته از دیگر خدمات این بانک می توان به مشاوره ادغام و خرید، مشاوره مالی ساختاری و مشاوره بازار سرمایه نیز اشاره کرد.

خدمات ICBC بانک

اهداف ICBC بانک

با حفظ ترازنامه و ساختار سرمایه قوی و با بررسی دقیق خطرات و در عین حال با توجه به جنبش های سیاسی و نوسانات مالی جهانی، دست یافتن به رشد محتاطانه و پایدار مهمترین هدف این بانک است و برخی دیگر از اهداف آن عبارتند از:

  • رشد در بخش شرکتی و تجاری و ارائه خدمات نوین به شرکت های فعال
  • رشد در بانکداری حقیقی با فراهم نمودن فرصتهای مختلف برای مشتریان
  • نظارت دقیق بر هزینه ها و ارائه تدابیری برای پس انداز تا حد امکان

سایر خدمات ICBC بانک

کارت های اعتباری: این بانک دارای دو نوع کارت اعتباری می باشد که با دریافت آن می توان از میلیون ها فروشگاه در داخل ترکیه و خارج از ترکیه خرید کرد. همچنین با دارا بودن این کارت های اعتباری می توانید برای دیگر نفرات خانواده کارت های تکمیلی دریافت کنید، این دو کارت عبارتند از :

  • ICBC Turkey Bonus
  • Tek Kart

خارجیان برای دریافت این کارتهای اعتباری ابتدا باید جهت افتتاح حساب با مدارکی از قبیل کپی گذرنامه، گواهی درآمد، کارت اقامت و یا ضمانت شرکتی و قرارداد اجاره خانه به یکی از شعب مراجعه و فرم های مربوطه را تکمیل نمایند.

کارت های اعتباری ICBC بانک

موبایل بانک: از خدمات موبایل بانک این بانک باید به انتقال وجه، بررسی کارت اعتباری و خلاصه پرداخت‌ها، پرداخت قبوض، خرید و فروش ارز، پرداخت پول بدون هزینه کمیسیون، انجام معاملات EFT و انتقال پول اشاره کرد که بصورت رایگان می باشد.

بیمه : این بانک انواع بیمه از جمله مسکن، خودرو، عمر، بیکاری و بازنشستگی را پوشش داده و با شرکتهای بیمه Axa، شرکت Fiba Emeklilik ve Hayat، شرکت بیمه HDI، شرکت بیمه Sompo Japan، و کیف Emeklilik ve Hayat در حال همکاری می باشد.

در انتها باید گفت که در کشور ترکیه بانک های بسیاری وجود دارند که در میان آنها بانکهای دولتی و بانک های خصوصی بچشم می آیند، فرایند افتتاح حساب در آنها مشابه بوده ولی برای متقاضیان کشورهای مختلف قوانین مختلفی را ارائه می دهند. از جمله این بانک ها می توان به زراعت بانک، ایش بانک، QNB بانک اشاره کرد.

در انتخاب بانک خود بسیار دقت کنید چراکه اگر قصد سرمایه گذاری در ترکیه و یا خرید خانه در ترکیه را دارید نقش بانک بسیار تاثیرگذار است. همچنین برای افتتاح حساب در بانک های ترکیه می توانید از مشاوره تیم ما استفاده نمایید.

0 نظر ثبت شده

ثبت نظر برای این مقاله

نام خود را وارد کنید
یک ایمیل معتبر وارد کنید
متن نظر خود را تایپ کنید



کد امنیتی