پانسیون ها در ترکیه

پانسیون ها در ترکیه
احمدرضا صالحی
26 فروردین 1400
10 نظر

در کشورهای مهاجر پذیر و بزرگ اولین و یکی از بزرگترین مخارج زندگی مربوط می شود به هزینه خانه و محل اقامت که این موضوع چه در مسافرت کوتاه مدت و چه در بلند مدت بسیار حائز اهمیت می باشد چراکه بخش اعظمی از درآمد ما برای اجاره محل سکونت هزینه می شود. امروزه در دنیای مدرن با وجود انواع پدیده های جاری در زندگی روزمره، انسان ها به دنبال کمترین مخارج در زندگی روزانه و اقامتی راحت می باشند ولی چنانچه به دنباله یک روش مقرون بصرفه در کشور ترکیه هستید ما را در این مقاله از وبسایت "یاردیم" دنبال کنید که می تواند کمک بزرگی برای شما مخاطب در این کشور باشد.

در گذشته پانسیون ها با نام هاستل نیز شناخته می شدند ولی بد نیست که در ابتدا با معنی و تعریف این عبارت آشنا شویم، واژه پانسیون برگرفته ازکلمه فرانسوی"pension" به معنای اقامت گاهی برای مشتریان بصورت روزانه، ماهانه و سالیانه می باشد که می توانند از وسایل آنجا بصورت مشترک استفاده کنند.

اجاره پانسیون در ترکیه

تفاوت پانسیون و خوابگاه را به این شکل می توان بیان کرد که اعضای خوابگاه را یک گروه افراد هم صنف مثل دانشجویان، یا پرسنل یک اداره، افراد نظامی و ... تشکیل می دهند ولی در پانسیون افراد مختلف با مشخصات مختلف در کنار هم در یک خانه مشترک زندگی می کنند.

مزایای پانسیون ها

 1. هزینه های پایین: در پانسیون ها مشتریان می توانند بصورت روزانه، هفتگی و ماهانه تخت خود را کرایه کنند . میزان هزینه ای که برای این تخت ها پرداخت می شود بسیار ناچیز است که در مقایسه با خوابگاه ها و یا هتل ها بسیار مقرون به صرفه تر می باشد.
 2. امکانات کامل: چنانچه برای مدت کوتاهی به کشور ترکیه سفر می کنید و قصد دارید یک سفر مقرون به صرفه را داشته باشید می توانید با اقامت در این پانسیون ها با داشتن خدماتی همچون تخت خود، آشپزخانه، تلویزیون و ... یک سفر و اقامت مقرون به صرفه را تجربه کنید.
 3. شناخت افراد جدید: اصولا در پانسیون ها افراد مختلف از کشورها و شهرهای مختلف حضور دارند که این می تواند باعث آشنایی و دوستی های جدید شود.
 4. آشنایی با آداب و رسوم جدید: آشنا شدن با افراد جدید در یک کشور جدید می تواند شما را با خیلی از آداب و رسوم های جدید آشنا کند.
 5. شب نشینی و دورهمی: اصولا در کنار دوستان جدید از کشورهای مختلف می توانید لحظات خوبی را در کنار هم تجربه کنید.

مزایای پانسیون

معایب پانسیون ها

 1. شلوغی: در کشور ترکیه بیشتر فصول سال، توریست ها حضور دارند و اکثرا از این پانسیون ها استفاده می کنند که می توان گفت بسیار پر عبور و مرور می باشند.
 2. خدمات پایین: پانسیون ها نسبت به هتل ها و خوابگاه ها می توان گفت از کیفیت و خدمات پایین تری برخوردار هستند.
 3. امنیت پایین: امنیت حاکم بر بعضی پانسیون ها در مقایسه با هتل ها بسیار پایین می باشد.
 4. تفاوت فرهنگی: همانطور که پیش تر گفته شد یکی از مزایای پانسیون شناخت افراد جدید می باشد اما زندگی با افرادی با فرهنگ های مختلف گاها ممکن است مشکل ساز نیز شود.
 5. عدم آشنایی: آگاه نبودن از اصول پانسیون ها و زندگی در آنها در بیشتر مواقع باعث بروز مشکلاتی نیز می شود.
 6. حریم شخصی: در پانسیون ها اصولا هیچ گونه حریم شخصی وجود ندارد.
 7. امکان سرقت: در برخی پانسیون ها گاها دیده شده که اشیاء برخی از ساکنین به سرقت رفته است و میتوان گفت که این مورد غیر قابل کنترل برای مدیریت های پانسیون می باشد. البته برخی از پانسیون ها یک کمد اختصاصی قفل دار به هر فرد اختصاص می دهد که این امر می تواند کمی برطرف کننده این مشکل باشد بنا بر این در انتخاب پانسیون هم می بایست دقت کرد.
 8. شیوع بیماری: به علت وجود افراد زیاد و عبور و مرور می توان گفت در این محل ها امکان سرایت بیماری های واگیر دارد وجود دارد.

معایب پانسیون

وضعیت پانسیون ها در ترکیه

کشور ترکیه، کشوری که این روزها مورد توجه بسیاری از مهاجرین قرار گرفته و از آنجایی که در موقعیت مناسب جغرافیایی قرار گرفته، این کشور فضا را برای سرمایه گذاری، تحصیل، کار و ... فراهم ساخته است.

اقامت در این کشور از طریق اجاره خانه در ترکیه دارای مراحلی به شرح زیر می باشد:

انتخاب خانه از طریق دفاتر املاک که پس از بازدید باید قرارداد خانه تکمیل و مبالغ زیر پرداخت شوند.

 •  یک مبلغ اجاره
 • یک مبلغ دپوزیت
 • یک مبلغ کمسیون

بسیاری از دوستانی که قصد دارند اقامت کوتاه مدت یا همان اقامت توریستی این کشور را دریافت کنند و از پس این هزینه ها نمی توانند برآیند، جهت اقامت به پانسیون ها مراجعه می کنند. اگر چه اقامت در پانسیون ها مقرون بصرفه است ولی این را فراموش نکنید که برای دریافت اقامت توریستی، از طریق اقامت در پانسیون به مشکل برمی خورید و این امر امکان پذیر نیست.

در کشور ترکیه و علی الخصوص شهر استانبول تعداد بی شماری پانسیون در نقاط مختلف همچون غرب استانبول، خیابان استقلال، آکسارای و ... وجود دارد که هرکدام دارای مشخصات و خدمات گوناگونی هستند.

نرخ قیمت ها در این پانسیون ها بصورت میانگین 30 لیر ترکیه برای هر شب اقامت می باشد و مشتریان می توانند بصورت هفتگی و یا ماهانه با قیمت های کمتر تخت خود را داشته باشند.

البته که پانسیون های جداگانه مردانه و زنانه وجود دارد، بعضی از آنها دارای اتاق های ویژه نیز هستند و یا اتاق های متاهلین را نیز شامل می شوند.

اگر بصورت توریستی به این کشورسفر می کنید نیز اقامت در پانسیون ها می تواند برای شما فرصتی خوبی برای کاهش هزینه ها باشد و در همه شهرها در نقاط مختلف این پانسیون ها وجود دارند که با یک جستجوی ساده می توانید تعداد قابل توجهی را پیدا کنید.

حتما توجه کنید که پانسیون انتخابی مجاز و دارای گواهی کار باشد تا خدای ناکرده در زمان اقامت مشکلی برای شما پیش نیاید.

در صورتیکه برای اجاره یا خرید خانه نیاز به راهنمایی داشتید می توانید از مشاوران سایت یاردیم در این زمینه استفاده نمایید.

همچنین مطالعه مقالات زیر را به شما عزیزان توصیه می کنیم:

10 نظر ثبت شده

علیرضا
علیرضا
26 فروردین 1400

تو ایران تازه داره باب میشه

سهراب
سهراب
26 فروردین 1400

جالب بود من اطلاع نداشتم

عاطفه
عاطفه
26 فروردین 1400

ممنون از این مطلب////// میشه چندتا پانسیون زنانه در استانبول را معرفی کنید.

جمشید
جمشید
26 فروردین 1400

من سال گذشته به ازمیر رفتم و از این پانسیونها گرفتم شبی 30 لیر خوب بود چون من مجردی سفر کرده بودم برای کاهش هزینه ها واقعا بصرفه هست . ممنون مطلبه سایتتون دقیقا واقعیست

حنیف
حنیف
26 فروردین 1400

من اگر اطلاع داشتم اینقدرپوله هتل تو ترکیه نمیدادم خستهنباشید بشمااااا

سودا
سودا
26 فروردین 1400

من واسه کارم زیاد ترکیه میام ولی اطلاع نداشتم اینطور میتونم هزینهه ای کمتری را برای استراحت پرداخت کنم عالی بود

طناز
طناز
26 فروردین 1400

من برای تحصیل به شهر کایسری میرم و خوابگاه ندارم همچین پانسیون هایی تو این شهر هست من خونه اجاره نکنم ؟

زهرا
زهرا
26 فروردین 1400

پانسیون خوبه حتی من اتاق های ویژه را دیدم که متاهلا میتونند راحت اقامت داشته باشمد.

کتی
کتی
12 مرداد 1400

یک اتاق میخوام یک ماه میتونید راهنمای کنید چقدر هزینشه

مدیر سایت
مدیر سایت

با سلام، برای دریافت مشاوره جهت اجاره به شماره 05013261008 در واتس اپ پیام دهید.

ناصر غلامپور
ناصر غلامپور
1 آبان 1402

سلام من قصد سفر به استانبول دارم و دنبال یه پانسیون ارزان قیمت میگردم برای سفر کار ی می آیم لطفا راهنمایی کنید ممنون

مدیر سایت
مدیر سایت

سلام، حداقل قیمت 300 لیر به ازای هر شب هستش

ثبت نظر برای این مقاله

نام خود را وارد کنید
یک ایمیل معتبر وارد کنید
متن نظر خود را تایپ کنیدکد امنیتی