خدمات آرایشی و زیبایی در ترکیه

خدمات آرایشی و زیبایی در ترکیه
احمدرضا صالحی
20 آبان 1400
0 نظر

ترکیه، کشوری که در آن مد و پوشاک حرف اول را می زند طبیعتا انتظارات می رود که در دنیای آرایشی بهداشتی نیز حرفی برای گفتن داشته باشد. کشور ترکیه در زمینه محصولات و خدمات آرایشی، بهداشتی و زیبایی نیز خود را پرچم دار معرفی کرده و هم رده با سایر کشورهای قوی در حال رقابت است. شرکت های مطرح ترکیه ای با محصولات ناب، امروزه به سراسر جهان عرضه محصول دارند و در بازار داخلی نیز رقابت گرمی را ایجاد کرده اند. این کشور به دلیل بازار باز و سطح رقابت در عرصه بین المللی و سرمایه گذاران در این بخش توانسته با فراهم کردن شرایط مناسب برای شرکت های خارجی سطح صادرات خود را نیز بهبود ببخشد.

در کشور ترکیه با توجه به فراهم بودن شرایط، رقابت در سطح بین المللی همیشه بوده و باید به این نکته توجه کنید که اگر قصد فعالیت در این کشور را دارید باید با قدرت وارد این عرصه شد. تجارت در زمینه لوازم آرایشی یکی از برترین ها در این کشور بوده و همه ساله آمار بالایی از صادرات این کشور را به خود اختصاص می دهد. البته که این محصول شامل محصولاتی می شود که متاسفانه بصورت قاچاق خارج می شوند که جای تاسف داره چراکه محصولات آرایشی بهداشتی دارای تاریخ و زمان مصرف هستند و این امر خوشایند نیست.

معرفی چند برند در ترکیه

در این بخش به معرفی چند برند معروف لوازم آرایشی، بهداشتی و زیبایی در کشور ترکیه می پردازیم، این برندها غالبا ترک بوده و تعداد کمی از آنها هستند که بصورت نماینده خارجی و یا برندهای خارجی مشغول به فعالیت می باشند. پس در این بخش از "یاردیم" با ما همراه باشید که اطلاعات مفیدی را برای شما حاضر کرده ایم.

فروشگاه گراتیس (Gratis)

فروشگاهای زنجیره ای گراتیس که در اکثر مراکز خرید و خیابان های سطح شهر شعبه های آنها دیده می شود، این فروشگاها که با رنگ بنفش و زرد می باشند اکثر برندهای داخلی و خارجی را پشتیبانی می کنند و با قیمت های مناسبی محصولات خود را به فروش می رسانند. گراتیس در زمان حراجی ها، تخفیف های خوبی را در این فروشگاه خود قرار می دهد و اگر در کشور ترکیه زندگی می کنید حتما گراتیس کارت را تهیه کنید زیرا با تهیه گراتیس کارت علاوه بر اینکه بعضی محصولات را با تخفیفات بیشتری می توانید از این فروشگاه خریداری کنید، بطور متوالی نیز میزانی تخفیف در کارت شما ذخیره می شود که در خریدهای بعدی می توانید از آن استفاده کنید. محصولات گراتیس را می توانید از فروشگاه اینترنتی آن نیز خریداری کنید.

فروشگاه گراتیس

فروشگاه واتسون(Watsons)

از دیگر فروشگاهای مطرح در این کشور می توان به فروشگاه واتسون اشاره کرد. یک فروشگاه کامل که کلیه لوازام آرایشی بهداشتی و مراقب پوست برای آقایان یا خانم ها را به فروش می رساند و می توانید در همه جای ترکیه این برند را به راحتی پیدا کنید. در این فروشگاه علاوه براینکه اکثر برندهای مطرح را می توانید ببینید، محصولات خود این شرکت تحت همین نام نیز برای فروش موجود می باشد. این برند نیز دارای واتسون کارت است و علاوه بر خرید ویژه برای دارندگان کارت اگر میزان امتیاز شما به عدد 20 برسد در اولین خرید به میزان 20 لیر نیز از فاکتور شما کم می شود.

فروشگاه واتسون

فروشگاه سفورا(Sephora)

یک فروشگاه فرانسوی که در آن محصولات  بیش از 300 برند به فروش میرسد و می توانید از مشاوره کارمندان در بهترین خرید استفاده کنید و در صورت نیاز نیز می توانید بصورت رایگان از لوازم آرایشی و بهداشتی موجود برای تست استفاده کرده و یا حتی گریم شوید.

فروشگاه سفورا

فروشگاه رزمن(Roseman)

این فروشگاه که غالبا بروی محصولات آرایشی بهداشتی زنان و مردان با برند خود و سایر شرکت ها مانور می دهد در کشور ترکیه از شهرت زیادی برخوردار بوده و اغلب اوقات محصولات و تخفیفات خود را بروی کاتالوگ و بروشوهای خود اعلام می کند.

فروشگاه رزمن

فروشگاه فلورمار(Flormar)

برندی مشهور که مخاطبین زیادی را در ترکیه و جهان دارد، یک برند ایتالیایی اصل که در سال 1970 برای اولین بار در میلان ایتالیا کار خود را آغاز کرد و پس از آن در ترکیه در شهر استانبول به ادامه فعالیت تجاری بزرگ خود پرداخت. در میان محصولات آن می توان به رژ گونه، کرم پودر، لاک ناخن و ... اشاره کرد.

فروشگاه فلورمار

شرایط صادرات لوازم آرایشی از ترکیه به ایران

خوب صادرات لوازم آرایشی در این کشور نیز ملزم رعایت یکسری اصول است، با اینکه تولیدات در ترکیه از فیلتر وزارت بهداشت عبور می کند ولی باز هم در هنگام خروج باید تاییده های بهداشتی اخذ و سپس راهی مراحل بعدی شود. در کل می توان تخمین زد که بین 3 روز تا 3 ماه زمان ارسال این دسته کالاها به مقصد می باشد. در ادامه کار نیز طی کردن پروسه های زیر الزامی می باشد:

 • هزینه های ارسال به اضافه های هزینه های جانبی
 • هزینه های بازرسی
 • هزینه های انتقال
 • هزینه انبار
 • هزینه گمرکی

نمایشگاهای آرایشی بهداشتی

در استانبول همه ساله نمایشگاهی تحت این عنوان برپا می شود که در آن همه برندهای داخلی و خارجی شرکت کرده و زمان مناسبی است برای کسانی که در این عرصه فعالیت دارند. در این نمایشگاه ها علاوه بر یک خرید مناسب، می توانید محصولات جدید و یا شرکت های جدید را بشناسید و همکاری جدیدی را آغاز کنید.

سوالات متداول

سودآوری چه محصولاتی بیشتر از بقیه است؟

برای پاسخ به این سوال باید گفت که بازار هدف شما چه محصولاتی است و چه مشتریانی را شما ساپورت می کنید. ولی در کل محصولاتی از قبیل : صابون، شامپو، رژ لب، رنگ مو، کرم پودر، لاک، موبر و... محصولات بهینه و مناسب برای واردات از کشور ترکیه به ایران می باشند.

میزان درآمد از واردات لوازم آرایشی چقدر است؟

نه تنها برای این محصولات، بلکه در واردات و صادرات میزان درآمد بسته به میزان خرید شما و نوع محصول متفاوت است. برای مثال یک صابون از یک برند معتبر شاید پس از رسیدن به مقصد قیمتی معادل سه برابر قیمت خرید داشته باشد ولی یک برند معمولی سودی ناچیز را در بر بگیرد.

بهترین راه واردات لوازم آرایشی از ترکیه چیست؟

به وسیله شرکت های حمل و نقل می توانید به راحتی کلیه فرآیند را به سرانجام برسانید و پیشنهاد می میکنیم اصلا به صورت غیر قانونی و قاچاق این اقدام را انجام ندهید.

پروسه واردات چقدر زمان می برد؟

معمولا متغییر است ولی بین 30 روز تا 3 ماه رایج می باشد.

بهترین فصل برای خرید محصول بصورت عمده چه زمانی است؟

اگر شغل اصلی شما فعالیت در حوزه لوازم آرایشی و بهداشتی می باشد متقابلا در هر زمانی که سفارش داشته باشید نیازمند واردات هستید ولی در تابستان و یا زمان برگزاری نمایشگاه ها می توانید بهترین خرید را داشته باشید.

در ترکیه از کجا لوازم آرایشی خریداری کنیم؟

قطعا برای خرید لوازم آرایشی آن هم بصورت عمده می توان گفت شهر استانبول بهترین انتخاب است.

هزینه های خدمات آرایشی و بهداشتی در کشور ترکیه

در این بخش قصد داریم به معرفی برخی خدمات آرایشی، بهداشتی و زیبایی به همراه هزینه های آن ها در کشور ترکیه اشاره کنیم. البته این مبالغ تقریبی و بصورت میانگین می باشد.

خدمات تخصصی ناخن

 • کاشت ژل 150 لیر
 • کاشت با پودر140 لیر  
 • کاشت پا 60 لیر 
 • ترمیم ناخن دست 60 لیر
 • ترمیم ناخن پا50 لیر
 • مانیکور 60 لیر
 • ژلیش پا 60 لیر
 • کروم هر ناخن 20 لیر 
 • لاک ژل تمام دست 50 لیر 
 • ناخن شکسته 15 تا 20 لیر
 • کاور ژلیش ناخن اصلی  60 لیر 
 • ریمو ناخن 40 لیر

خدمات آرایشی و زیبایی

 • رنگ کردن مو 60 لیر
 • کوتاه کردن 40 لیر
 • اصلاح و ابرو 30 لیر 
 • تاتو ابرو 200 لیر
 • اپیلاسیون کل بدن 150 لیر
 • اکستنشن موی طبیعی شاخه ای 2 لیر
 • وکس صورت 40 لیر

برای اطلاع از آرایشگاه های ایرانی موجود در شهر استانبول می توانید با شماره 05511970424 تماس گرفته و از مشاره همکاران ما بهره مند شوید.

در صورتیکه قصد دارید دوره های آموزشی در زمینه خدمات آرایشی، بهداشتی و زیبایی تحت نظر اساتید مجرب بگذرانید می توانید با شماره 05013261008 تماس حاصل فرمایید.

در صورتیکه قصد خرید لوازم آرایشی از کشور ترکیه را دارید می توانید از کانال تلگرامی بنیمو سفارش خود را ثبت کرده و درب منزل تحویل بگیرید.

همچنین بخوانید:

مدلینگ در ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه

بانوان و کار در ترکیه

کسب و کارهای کم هزینه در ترکیه

پیدا کردن کار در ترکیه

توسعه کسب و کار در ترکیه

0 نظر ثبت شده

ثبت نظر برای این مقاله

نام خود را وارد کنید
یک ایمیل معتبر وارد کنید
متن نظر خود را تایپ کنیدکد امنیتی